Naujienos

2016 12 02 Naujienos

ADVENTO LAIKAS

Gražiai ramus laukimo laikas. Laukiame Atgimimo, laukiame didžiosios paslapties išsipildymo ir užsiimame gražiais, naudingais darbais. Viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus aktyvistai, susirinkę į adventinę popietę „Advento laikas“ pasikalbėjo apie Adventą, apie Advento laiką, apie Advento ramybę ir nutarė gaminti Advento vainikus ir jais papuošti Vaikų literatūros skyrių. Labai aktyviai į vainikų darymą įsijungė Urtė Lukšaitė, Elinga Bazarovaitė, Aitra Labunskaitė, Šarūnas Jonaitis, Arkadijus Leonavičius, Gordijus Leonavičius, kurių padaryti vainikai papuošė Vaikų literatūros skyrių. Nuo vainikų grožio ir įvairovės nušvito, sužibo Vaikų literatūros skyrius ir pakvietė visus laukti didžiosios metų šventės – Šventųjų Kalėdų.

Vaikų literatūros skyriaus specialistė
Aurelija Gerulskienė

  

Jūratės Činčiukaitės  nuotraukose  adventiniai vainikai

*****

zoomed knygu kaledos

Dovanokime knygas, kurios keičia gyvenimą

Knyga gali pakeisti gyvenimą: įkvėpti, padėti atsakyti į klausimus, spręsti problemas, jaustis stipresniam, kovoti už savo teises ir ateitį. Todėl šiemet akcija „Knygų Kalėdos“ atsiliepia į kampanijos „Už saugią Lietuvą“ kvietimą mažinti socialinę atskirtį. Šių metų akcijos tema – knygos, kurios keičia gyvenimą.
Dovanokime knygas – įkvepiančią, pamokančią, patariančią, motyvuojančią literatūrą. Akcija „Knygų Kalėdos“ skatina bendrauti ir dalytis knygomis su tais, kuriems jų trūksta, dalytis ta knyga, kuri kažkuriam skaitytojui parodys naujus kelius, atvers gražesnius horizontus. Tikime, kad net ir pačiuose skurdžiausiuose namuose gali gyventi knyga, įkvepianti savo skaitytojus – vaikus, tėvus ar net visą šeimą – keisti savo gyvenimą taip, kaip jiems norisi.
Socialiai atsakingi yra ir akcijos „Knygų Kalėdos“ bičiuliai – Lietuvos miestų ir miestelių, mokyklų bibliotekų darbuotojai. Į jų organizuojamus renginius pirmiausia kviečiami sunkumus patiriantys žmonės, dienos centrus lankantys vaikai.
Ši akcija prasidėjo 2011 m., kai Prezidentė gavo vaikų iš Šiaulių P. Višinskio gimnazijos laišką su prašymu padovanoti naujų knygų jų bibliotekai. Iš tiesų, per sunkmetį sumažintas valstybės finansavimas bibliotekoms apsunkino naujų, skaitytojams aktualių leidinių įsigijimą ir nuskurdino knygų fondus. „Knygų Kalėdos“ buvo visuomenės atsakas į situaciją sąmoningai dovanojant naujas, skaitytojų mėgstamas knygas miestų ir miestelių, mokyklų bibliotekoms ir visiems knygų mylėtojams. Per penkerius akcijos „Knygų Kalėdos“ metus šalies bibliotekoms padovanota per 172 tūkst. knygų.
Akcija „Knygų Kalėdos“ tapo visuotiniu, knygų bičiulius visoje šalyje sutelkiančiu judėjimu, kuriame dalyvauja 1270 viešųjų bibliotekų ir 1500 mokyklų bibliotekų. Knygas tradiciškai dovanojo šalies gyventojai, bendruomenės, verslo ir visuomeninės organizacijos, leidėjai ir rašytojai, užsienio šalių ambasados.
Akcija šiais metais vyks lapkričio 14 – sausio 6 dienomis.
Akcijos knygų su 20 proc. nuolaida ieškokite knygynuose Humanitas, Knygų namai, Pegasas, Vaga ir Sofoklis bei prekybos tinklų IKI, MAXIMA ir RIMI Hypermarket parduotuvėse. Taip pat portaluose Debesuganyklos.lt, Knygynas.lt, Knygos.lt, Knygukatalogas.lt, Knyguklubas.lt, Niekorimto.lt, Manoknyga.lt, Pegasas.lt, Sofoklis.lt ir Tikraknyga.lt.
Visos akcijos knygos bus padovanotos šalies mokyklų bibliotekoms.
Daugiau informacijos apie akciją ir knygas rasite www.knygukaledos.lt  ir socialinėje paskyroje „Facebook“@knygukaledos
Skaitykime, dovanokime ir dalinkimės!    

Viešosios bibliotekos ir jos filialų renginiai, skirti akcijai „Knygų Kalėdos“

Data

Renginio pavadinimas

Rengėjas 

2016-12-10

15:00

„Įžiebkim kibirkštį vilties ir gėrio“ – Adventinė popietė. Aktyviausių bibliotekos skaitytojų pagerbimas

Jučių kaimo biblioteka-filialas

2016-12-31

18:00

„Pro stebuklingą knygos langą“ – šventinis vakaras su pasakų herojais

Jučių kaimo biblioteka-filialas

2016-11-18

Susitikimas su Papilės seniūnijos Klaišių kaimo bendruomenės socialios atskirties šeimų vaikais. Garsinis A.S. Magnason knygos „Mėlynosios planetos istorija“ skaitymas, Kalėdinių žaislų gaminimas iš šiaurietiškos tešlos.

Papilės mstl. K.Narščiaus biblioteka-filialas

2016-11-22

„Knygos, keičiančios gyvenimą“ – literatūros pamoka bibliotekoje Papilės Simono Daukanto gimnazijos 7 kl. moksleiviams

Papilės mstl. K.Narščiaus biblioteka-filialas

2016-12-02

16:00

Garsinis Č.Dikenso knygos „Kalėdų giesmė“ skaitymas Papilės seniūnijos Klaišių kaimo vaikams, knygos „Kalėdinės svajonės“ kūrimas

Papilės mstl. K.Narščiaus biblioteka-filialas

2016-12-17

14:00

„Skaitau – kažką naujo sužinau“ – garsiniai skaitymai

Kivylių kaimo biblioteka-filialas

2016-12-30

14:00

„Skamba eilės prie eglutės“ – eilėraščių skaitymas, iliustracijų piešimas

Kivylių kaimo biblioteka-filialas

2016-11-24

„Džiaugsmas skaityti“ – garsiniai skaitymai su vaikais

Agluonų kaimo biblioteka-filialas

2016-12-21

„Stebuklo belaukiant“ – eilėraščių konkursas

Agluonų kaimo biblioteka-filialas

2016-12-07

15:00

„Dovanoju tau knygelę“ – popietė su vaikais

Viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius

2016-12-01

Akcija „Knygų Kalėdos: dovanok bibliotekai knygas“ (iki gruodžio 23d.)

Ventos miesto biblioteka-filialas

2016-12-01

„Už saugią Lietuvą. Padėk sau ir kitiems“ – spaudinių ir straipsnių psichologijos tema paroda (iki gruodžio 23d.)

Ventos miesto biblioteka-filialas

2016-12-01,08,15,22,29

11:00

Garsiniai pasakų skaitymai su Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos Sablauskių skyriaus priešmokyklinės grupės vaikais

Sablauskių kaimo biblioteka-filialas

2016-12-10

11:00

Eglutės darymas, bibliotekos puošimas vaikų pagamintais žaislais

Sablauskių kaimo biblioteka-filialas

2016-12-29

16:30

„Džiaugsmingų šventų Kalėdų“ – popietė vaikams

Eglesių kaimo biblioteka-filialas

2016-12-17

14:00

„Knyga mūsų draugas – ji visada šalia“ – popietė su vaikais

Pakalniškių kaimo biblioteka-filialas

2016-12-07

11:00

Knygų Kalėdų rytmetis vaikams

Kairiškių kaimo biblioteka-filialas

2016-12-01-

2017-01-04

„Knygos mūsų geriausi patarėjai, mūsų artimiausi draugai“ – naujų, populiarių knygų paroda

Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo ir bibliografijos skyrius

*******          

Vakaras tarp knygų

„Vakaras tarp knygų“ – tai bendras Ventos miesto bibliotekos – filialo ir Ventos gimnazijos bibliotekos baigiamasis 2016 metų – Bibliotekų metų renginys. Renginyje buvo atsisveikinta su puikia, spalvinga  Naujosios Akmenės muzikos mokyklos dailės klasės vaikų darbų paroda ir buvo pristatyta Naujojoje  Akmenėje gyvenančios menininkės Ritos Almanis kūrybinių darbų paroda. Ritos Almanis darbai Ventoje pristatomi pirmą kartą. Šiltai ir nuoširdžiai, su geriausiais palinkėjimais ventiškiams ir darbų autorei tarė Akmenės rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos direktorė  Zita Sinkevičienė, Ventos seniūnė Genovaitė Mačiuvienė, Ventos gimnazijos direktorius Voldemaras Kuodys,  Naujosios Akmenės muzikos mokyklos direktorės pavaduotojas Valdas Bogavičius. Surengta mini viktorina leido vakaro dalyviams pasukti galvas ir atsakyti į užduotus klausimus. Bendrame renginyje buvo apdovanoti geriausi skaitytojai – ir maži ir dideli. Puikiai muzikinius kūrinius atliko Ventos kultūros namų darbuotojas Alvydas Vaičiakauskas ir Ventos gimnazijos abiturientė Gabrielė Navickaitė.

                                                                                            Roma Miltinienė
Ventos miesto bibliotekos – filialo
padalinio vadovė

R.Miltinienės nuotraukoje:   Akmenės rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos direktorė  Zita Sinkevičienė sveikina susirinkusius į  renginį „Vakaras tarp knygų“

R.Miltinienės nuotraukoje: menininkė  Rita Almanis ir Naujosios Akmenės muzikos mokyklos direktorės pavaduotojas Valdas Bogavičius

R.Miltinienės nuotraukose renginio akimirkos

*****

Lapkričio 19 – 27 d. Europos Sąjungoje vyksta Atliekų mažinimo savaitės Europoje renginiai. Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Sablauskių kaimo biblioteka – filialas prisijungė prie šių renginių.  Su vaikais buvo kalbama apie atliekas, jų mažinimo būdus ir apie rūšiavimą. Prie bibliotekos yra susikūręs būrelis ,,Giliukai“ tai šie vaikai susinešė įvairias antrines žaliavas: popierines dėžutes, produktų indelius, įvairias buitines atliekas... Nuostabu, kad vaikai noriai dalyvauja ir sumanumo nestinga. Pagaminta: ,,Varlė taupyklė“, kirminai, pašto dėžutė, nykštukai, vėžlys, senis besmegenis, snaigės, iš saldainių popieriukų: ,,Girlianda“, pieštukinė, ,,Mokyklinis autobusas“... Ir visa tai sudėjome į paroda, kad ir tėveliai pamatytų ką jų vaikai sugeba.

                                                                                                    Sablauskių kaimo biblioteka – filialas
vyr. specialistė V.Janušauskienė

V.Janušauskienės nuotraukose renginio akimirkos

*****

GAMINU ŽAISLĄ IŠ ATLIEKŲ

   Lapkričio 19 – 27 d. Europos Sąjungoje vyksta Atliekų mažinimo savaitės Europoje renginiai. Jų tikslas – skatinti visuomenę vengti atliekų susidarymo, mažinti kenksmingų medžiagų kiekį produktuose ir medžiagose, daiktus panaudoti pakartotinai ar prailginti jų naudojimo laiką.
   Akmenės rajono savivaldybės viešoji biblioteka taip pat prisijungė prie atliekų mažinimo Europoje savaitės. Visą savaitę mokiniai rinko ir nešė į biblioteką antrines žaliavas: popierines dėžutes, buitines atliekas ir kt.
   Antrinės atliekos virto įdomiais dalykais: žaislais, taupyklėmis, paveikslais, žibintais, papuošalų dėžutėmis. Mokinių rankų ir kūrybiškumo pastangomis sukurta daug gražių ir praktiškų dalykų.
   Renginyje apsilankė ir viešosios bibliotekos direktorė Z. Sinkevičienė, kurios pagaminta dėžutė – lotoso žiedas papuoš mūsų parodėlę.
   Su vaikais bendravome, kalbėjome apie atliekas, jų mažinimo būdus ir rūšiavimo svarbą, vyko viktorina.
   Džiaugiamės tokiu vaikų aktyvumu ir manome, jog aplinkosauginis švietimas turi turėti žaidimams būdingų elementų, asocijuotis su teigiamomis emocijomis ir taip mažais žingsneliais virsti vaikams kasdienybe, rūšiuojant atliekas ir tausojant aplinką, kurioje gyvename.

                                                                 Vaikų literatūros skyriaus specialistė Jūratė Činčiukaitė 

J.Činčiukaitės nuotraukose renginio, skirto Atliekų mažinimo savaitei Europoje, akimirkos

*****

MOKYMAI  RAJONO BIBLIOTEKININKAMS
„INFORMACINIS RAŠTINGUMAS IR SAUGUMAS VIRTUALIOJE ERDVĖJE“

Viešojoje bibliotekoje įvyko dviejų dienų pažintiniai – praktiniai mokymai, kurių  metų  rajono bibliotekininkai dalyvavo projekto „Medijų raštingumas: dalyvauk, sužinok, pasidalink“  pažintiniuose-praktiniuose mokymuose  „Informacinis raštingumas ir saugumas virtualioje erdvėje“. Mokymus organizavo Viešosios bibliotekos administracija.
Projekto „Medijų raštingumas: dalyvauk, sužinok, pasidalink“ tikslas – sustiprinti regiono viešųjų bibliotekų darbuotojų informacinio raštingumo žinias ir įgūdžius bei paskatinti informacinio raštingumo praktikavimą visuomenės tarpe ypatingai atkreipiant dėmesį į kaimiškųjų vietovių vyresnio amžiaus gyventojus ir jaunimą. Projektą įgyvendina VIPT asociacija  kartu su Akmenės rajono savivaldybės viešąja biblioteka. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Lektorius Simas Žemaitis skaitė paskaitas, temomis: „Internetinės grėsmės ir rizikos“, „Asmens duomenų privatumas virtualioje erdvėje“, „Prevencija. Techninės priemonės, skirtos privačių duomenų bei turinio apsaugai“, „Naujausi pokyčiai saugaus interneto srityje“  ir t.t. Vilniaus universiteto,  Komunikacijos fakulteto dėstytoja, lektorė Aistė Žilinskienė skaitė paskaitas, temomis: „Informacinis raštingumas. Kas tai ir kodėl tai svarbu?“, „Leidinių tipai internete“, „Informacijos patikimumas“. Vyko praktiniai užsiėmimai „Leidinių tipų atpažinimas, informacijos pateikimo analizė“.

Viešosios bibliotekos direktorė
Zita Sinkevičienė

D.Markulienės nuotraukoje:  Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė ir lektorius Simas Žemaitis

D.Markulienės nuotraukoje:  Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė ir lektorė Aistė Žilinskienė

D.Markulienės nuotraukoje:  Viešosios bibliotekos ir jos filialų darbuotojai praktinių užsiėmimų metu

Skaityti daugiau...

Subkategorijos

Darbo laikas

Nepriklausomybės 15a., Naujoji Akmenė