Naujienos

2020 10 31 Naujienos

Šviečiantys moliūgai

Šapnagių kaimo parkelyje spalio 30 d. vyko parodos pristatymas „Šviečiantys moliūgai“. Iš viso buvo eksponuoti 12 moliūgų. Juos skaptavo, gražiai išpjaustė Šapnagių kaimo gyventojai. Šviečiantys moliūgai švietė iš tolo ir visiems priminė artėjančia „Helovyno“ šventę. Visi drauge išrinkome gražiausia moliūgą ir jo savininką apdovanojome simboline dovanėle. Džiugu, kad ši paroda jau tampa tradicinė ir su kiekvienais metais Šapnagių kaimo parkelyje „Šviečiančiu moliūgų“ atsiranda vis daugiau.

Pakalniškių kaimo filialo vyr. bibliotekininkė Monika Pečauskė

mol1

***

parlrns

***

Kraštotyrinė spaudinių paroda Lazdynų Pelėdai

Akmenės rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos  skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriuje parengta kraštotyrinė spaudinių paroda „Paragių dvaro šviesuoliai“ Šioje parodoje eksponuojama literatūra apie dailininką, Paragių dvaro savininką Nikodemą Ivanauską, jo dukras prozininkes, pasirašinėjančias bendru Lazdynų Pelėdos  slapyvardžiu – Mariją Ivanauskaitę-Lastauskienę (1872-1957), Sofiją Ivanauskaitę-Pšibiliauskienę (1867-1926), jų kūrybą bei apie Lazdynų Pelėdos memorialinį muziejų Paragiuose. Abi seserys, be rašymo, mėgo rankdarbius. Jos audė tautines juostas, siuvinėjo, mezgė. Parodoje taip pat eksponuojama leidiniai apie Žemaitijos audimą, tautodailininkus. Parodoje eksponuojamos knygos, straipsniai ir bukletai. 

lp1

lp2

Viešosios bibliotekos informacija

***

SENJORŲ DIENOS INTERNETE 2020

Šiais metais jau tradicine tapusi  akcija „Senjorų dienos internete“  vyko spalio 19 – 23 d. Projekto „Prisijungusi Lietuva“ organizuojama nacionaline akcija  siekiame sudominti ir paskatinti Lietuvos senjorus drąsiau ir daugiau naudotis šiuolaikinėmis išmaniosiomis technologijomis, žinoti saugaus elgesio taisykles internete bei   kritiškai vertinti informaciją.

Dėl koronaviruso (Covid-19) grėsmės, šiais metais senjorų dienos internete vyko kiek kitaip nei įprastai. Senjorai buvo raginami tiesiogines transliacijas stebėti iš namų, nebuvo organizuojamos ir bendros peržiūros Viešosios bibliotekos konferencijų  salėje. Neturintiems galimybės transliacijų stebėti namuose buvo pasiūlyta užsiregistruoti į individualią tiesioginės transliacijos peržiūrą bibliotekos skaitykloje.

 Šiais metais organizatoriai parengė video transliacijas temomis:

E. sveiktata: judėkime ir sau padėkime;

E. laisvalaikis: stebėkime ir kurkime;

E. paslaugos: patogiai ir saugiai;

E. saugumas: draugaukime ir neapsigaukime;

E. sodas: planuokime virtualiai, sodinkime realiai. 

Video transliacijų įrašus galite peržiūrėti Jums patogiausiu metu adresu:

https://www.prisijungusi.lt/renginiai/senjoru-dienos-internete-2020/

Bibliotekininkė edukacinei projektinei veiklai
Kristina Urniežienė

viesenj

***

Senjorų dienos Ventos miesto bibliotekoje

Šiais metais senjorų dienos internete kitokios dėl Covid – 19. Negalėjome rinktis būryje bibliotekoje ir kartu stebėti transliacijas bei prie arbatos puodelio jas aptarti. Šiemet senjorai transliacijas galėjo stebėti iš namų. Visų penkių savaitės transliacijų temos buvo įvairios: E. sveikata: judėkime ir sau padėkime,  E. laisvalaikis: stebėkime ir kurkime, E. paslaugos: patogiai ir saugiai, E. saugumas: draugaukime ir neapsigaukime,  E. sodas: planuokime virtualiai, sodinkime realiai. Temos buvo praktiškos, įdomios, naudingos ir suprantamos. Bibliotekoje sulaukėme tik pavienių senjorų, kurie neturėjo galimybės namie stėbėti transliacijas.

                                                                                            Roma Miltinienė
Ventos miesto filialo vadovė

senjorai

*** 

Akcija „Metų knygos rinkimai 2020“

Šešioliktą kartą akcija „Metų knygos rinkimai“ kviečia vaikus ir suaugusiuosius skaityti ir rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas suaugusiesiems ir vaikams. 

Tradiciniais tapę knygų rinkimai skatina skaitytojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra ir atkreipti dėmesį į įdomiausius, ryškiausius metų kūrinius, susipažinti su autoriais ir siekia populiarinti skaitymą kaip prasmingą, įvairiapusiškai praturtinančią ir patrauklią veiklą.Šiemet ekspertai, įvertinę knygas, išleistas nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. iki 2020 m. rugpjūčio 31 d., pasiūlė penkių kategorijų kūrinius: vaikų, paauglių, knygų suaugusiesiems, poezijos bei publicistikos ir dokumentikos. Ką skaitysime šiemet?

***

2020 m. lapkričio 11 d. nuo 9 iki 13 val. 

Egzamino užduotis rasite www.konstitucijosegzaminas.lt arba Delfi.lt portale 

Šie metai ypatingi - Konstitucijos egzaminas vyks tik internetu.

Trumpa atmintinė: 

- Egzaminas vyks tik internetu! Taip apsaugosime vieni kitus ir, žinoma, tausosime gamtą! 

- Nebelieka koordinatorių savivaldybėse, mokyklose, bibliotekose ar universitetuose, kurie buvo atsakingi už egzamino organizavimą. Tačiau geranoriškai prašome paraginti kolegas, studentus prisijungti prie iniciatyvos! 

- Registracija nėra privaloma, bet rekomenduojama -https://forms.gle/R4ePSzgZJzGG5MuV9    

- Egzaminas vyks vienu etapu, t.y. lapkričio 11 d. 

- Egzaminas vyks nuo 9 iki 13 val. (prisijunkite, kada Jums patogu!)

- Egzaminui išspręsti turėsite 45 min.!

Konstitucijos egzamino užduotys šiais metais bus ypač įtraukiančios! 

Idėjų, minčių ir iniciatyvų lauksime paštu -  Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.  

Daugiau informacijos www.konstitucijosegzaminas.lt 

 --unnamed

Organizatoriai

LR Teisingumo ministerija

Skaityti daugiau...

Subkategorijos

Darbo laikas

V. Kudirkos g.9, Naujoji Akmenė