Naujienos

2021 06 15 Naujienos

      Birželio 14 – oji Ventos miesto bibliotekoje

Atrodė visa Lietuva pravirko, kai rytui išaušus vagonai pajudėjo... Įvairiose Sibiro vietose tremtiniai buvo verčiami dirbti medkirčių, geležinkelio tiesėjų ir kt. sunkius fizinius darbus. Be to, juos vargino šaltos aplinkos sąlygos, jiems patiems teko statytis būstus. Ypač sunki padėtis buvo ištremtųjų į negyvenamas salas Lenos žiotyse, prie Laptevų jūros. Čia tremtiniai turėjo kone plikomis rankomis statydintis jurtas, žemines, barakus. Bibliotekoje paruošta fotonuotraukų paroda „Kančia ir Skausmas, Laukimas ir Tikėjimas“ pasakoja apie tremtinių gyvenimą atšiauriose sąlygose. Parodoje – visos fotonuotraukos yra originalios, yra net 1949 metų. Visos fotografijos iš bibliotekos kraštotyros fondo. Nuo birželio 14 - osios  dienos prasidėję įvykiai nepataisomai sugadino gyvenimą tūkstančiams Lietuvos gyventojų. Kai kuriems pasisekė, jie sugrįžo į Lietuvą, bet dalis ištremtųjų taip ir liko nebepamatę gimtosios šalies: juos priglaudė svetima ir šalta Sibiro žemė. Daugelio tremtinių likimai taip ir liks nežinomi... Tai buvo visų Lietuvos žmonių tragedija. Birželio 14 – ąją bibliotekoje prisijungėme prie visuotinės Tylos minutės. Prisijungėme ir prie skaitymo akcijos „Ištark, išgirsk, išsaugok“ - buvo perskaitytos visos Ventos tremtinių pavardės.

                                                                         Roma Miltinienė
Ventos miesto filialo vadovė

2ve

Fotonuotraukų paroda „Kančia ir Skausmas, Laukimas ir Tikėjimas“

5ve 

Ventos tremtinių pavardes skaito skaitytoja Asta Žukauskaitė

6ve

7ve 

Dalyvavimas skaitymo akcijoje „Ištark, išgirsk, išsaugok“

***

Šalčio gėlės lange

salgel

 

Emanuelio Katiliaus iliustracija, 1974

Tęsiame projektą „Šalčio gėlės lange“, skirtą Lietuvos gyventojų trėmimams į atšiaurųjį Sibirą atminti. Nuo 1941 m. birželio 14 d. iki 22 d. sovietų okupantai įvykdė vieną didžiausių masinio trėmimo operacijų Lietuvos istorijoje – per keletą dienų iš Lietuvos išvežta apie 18 000 gyventojų. Iš šios trėmimų bangos į Lietuvą grįžo tik 33 proc. ištremtųjų; 27 proc. žuvo tremties ir kalinimo vietose, o beveik 40 proc. tremtinių likimas nežinomas.
Tremtiniams pagerbti ir tragiškiems įvykiams atminti projektas „Šalčio gėlės lange“ kviečia pasiklausyti 1941 m. ištremto dvylikamečio Algimanto Katiliaus dienoraščio ištraukų.
Jaunasis Algimantas vėliau išaugo į garsų projektuotoją konstruktorių ir tapo šių žinomų Vilniaus pastatų bendraautoriumi: tai Vilniaus Santuokų rūmai, Vilniaus Sporto rūmai, Vilniaus Tyzenhauzų gimdymo namai, Respublikinė onkologinė ligoninė Santariškėse, Vilniaus Antakalnio poliklinika.
Spauskite ant nuorodos: https://www.youtube.com/watch?v=OBwGqwgZOGg 
Projekto autorė Rasa Bačiulienė. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Projekto partneris Akmenės rajono savivaldybės viešoji biblioteka.

              Projektą finansuoja         kultar                                    

               Projekto partneris  logo 1  kopija

***

Ventos miesto bibliotekoje

Po ilgo laiko pagaliau susitikome vėl bibliotekoje. Apsilankė Ventos gimnazijos 7 klasė ir mokytojai Gražina Kazlauskienė ir Vytautas Šiurkus. Technologijų pagalba buvo pristatyti Ventoje gyvenę ir dabar gyvenantys rašantys ir kuriantys žmonės, parodoje - knygos ir bibliotekos kraštotyrinė medžiaga apie juos. Pristatyta knyga William Joyce "Stebuklingos skraidančios Moriso Lesmuro knygos", peržiūrėtas tuo pačiu pavadinimu filmas. „Stebuklingos skraidančios Moriso Lesmuro knygos“ –tai  pasakojimas, kuris tinka  tiek mažiems, tiek dideliems. Pagal šią knygą pastatytas to paties pavadinimo trumpametražis filmukas (angl. The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore). Filmas turi  apdovanojimų, tarp jų ir 2012 m. yra gavęs „Oskarą“. Knygos herojui Morisui Lesmurui patiko žodžiai, istorijos ir knygos.  Jis kas rytą atsiversdavo  knygą ir aprašydavo savo džiaugsmą ir sielvartą, savo patirtį ir lūkesčius. Tačiau kartais ateina metas palikti viską už nugaros ir patraukti kur akys veda, kur kojos neša. Šitaip ponas Lesmuras atranda keistą pastatą su daugybe knygų, kuriomis pradeda rūpintis dar pats nesuprasdamas, kad tai tampa jo gyvenimo istorija... Tai buvo biblioteka… Filmas užburia ir savo muzika. Šauni klasė ir mokytojai.                                                                                    

Roma Miltinienė
Ventos miesto filialo vadovė

ven1

ven2

***

Garsinis knygų skaitymas nuotoliniu būdu „Ketvirtadienio skaitymai“

Kruopių bibliotekos jaunųjų skaitytojų būrelio „Laisvalaikis šalia knygos“ vienas iš pamėgtų veiklų – garsinis knygų skaitymas. Karantino metu šie užsiėmimai  vykti negalėjo. Kaip alternatyva pasirinktas garsinis skaitymas nuotoliniu būdu. Ištraukų, eilėraščių iš literatūrinių kūrinių, skirtų vaikams, skaitymas nuotoliniu būdu prasidėjo Lietuvos bibliotekų savaitės metu, balandžio pabaigoje. Paklausyti skaitomų ištraukų būrelio vaikai jungiasi Messenger programos vaizdo pokalbio pagalba kiekvieną ketvirtadienį, 16 val. Užsiėmimai vyko visą gegužę, vieningai nutarta veiklos nenutraukti ir birželio mėnesį. Medžiaga skaitymui parenkama iš naujų knygų, taip vaikai supažindinami su naujai gauta literatūra.

Rima Urmonienė
Kruopių kaimo filialo vyr. bibliotekininkė

kol1

***

akm

***

Šeimų šventė Papilėje

Saulėtą penktadienio popietę Papilės  kultūros namų kiemelyje vyko šventė seniūnijos šeimoms. Popietę ,,Šeima - tai meilės mokykla" pradėjo Akmenės rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos Papilės miestelio Kazio Narščiaus bibliotekos bibliotekininkė Irena Rimkienė. Ji pasveikino visus susirinkusius, paminėjo, kad ši šventė turėjo vykti gegužės vidury, kai  švenčiama Tarptautinė šeimos diena, bet dėl karantino apribojimų buvo atidėta. „Svarbiausia gyvenime yra šeima“, - teigė šventės vedėja Irena Rimkienė. -  Kaip rašė rusų rašytojas Levas Tolstojus: „Laimingas tas, kas laimingas savo namuose”.
Papilės miestelio Kazio Narščiaus bibliotekos būrelio jaunieji artistai parodė spektakliuką ,,Atvirkštukų pamoka", kuriame taip pat nuskambėjo mintis, kad šeima – pats svarbiausias dalykas vaiko gyvenime.
Po to pasirodė kultūros namų jaunosios dainininkės, kurias dainuoti moko Vidmantas Virbickas. Po koncerto vaikai ir tėveliai kreidelėmis piešė savo šeimas vasarą. Netrukus pasirodė ir pati Vasarėlė, pakvietusi šeimas pasimankštinti ir po to pavaišinusi visus saldumynais. Su švente pasveikino ir įspūdingos vasaros palinkėjo seniūnė Jūratė Šiurkuvienė. Vaikų laukė dar ir staigmena: Papilės miestelio bendruomenė dovanojo batuto pramogas.
Prie renginio organizavimo prisidėjo seniūnija bei Akmenės rajono paramos šeimai centro Papilės socialinės darbuotojos.
Džiugu, kad šeimų šventės Papilėje jau tampa tradicinėmis.

    Papilės miestelio Kazio Narščiaus bibliotekos
bibliotekininkė Irena Rimkienė

01

02

08

Skaityti daugiau...

Subkategorijos

Darbo laikas

V. Kudirkos g.9, Naujoji Akmenė