Naujienos

2019 02 15 Naujienos

2019-diktantas-9794-s500x419

***

PIRMOJI AKMENĖS KRAŠTO FOTO KLUBO PIRMININKO SIGITO KAZLAUSKO FOTOGRAFIJŲ DARBŲ PARODA

Fotografija  tai meno forma, per kurią pateikiame savo požiūrį į pasaulį. Akmenės rajono savivaldybės viešoji biblioteka  pakvietė  skaitytojus į pirmąją Akmenės krašto foto klubo parodą, kurioje eksponuojamos šio klubo pirmininko, Sigito Kazlausko fotografijos. Gerbiamo Sigito nuotraukose – gamta, miestai, žmonės. Didžiąją parodos dalį sudaro peizažai.  Parodos svečius, skaitytojus labai sužavėjo šios foto parodos darbai: „Rudens gijos“, „Laiptai į rudenį“, „Šatrija“ ir kiti.  Eksponuojami darbai atlikti  viena technika – nuotraukos perkeltos ant drobės. Pirmoji paroda buvo surengta 1986 metais Mažeikiuose. Viekšniuose S. Kazlauskas trejus  metus yra organizavęs fotografijų suvažiavimus „Viena diena prie Ventos“ ir dalyvavęs pats šiame projekte. Sigitas yra Plungės ir Rietavo krašto foto klubo „Žybt“ narys ir aktyvus dalyvis. Klubas nuolatos organizuoja kūrybinius plenerus, parodas, išvykas. Gerbiamas  foto menininkas dveji metai, kai fotografuoja ir su dronu. Gerbiamas Sigitas Kazlauskas yra išleidęs fotoalbumus „Žemaičių Kalvarija iš paukščio skrydžio (2016–2017)“ ir „Viekšniai iš paukščių skrydžio (2016–2017)“, 2018 m. „50 akimirkų“. Pasaulio žemaičių parodoje S. Kazlauskas 2016 m.  yra apdovanotas Žemaičio sidabro ženkleliu. Šis apdovanojimas įteiktas už Žemaičių kultūros tapatybės saugojimą ir kūrybinę saviraišką; žemaičių bendrystės žadinimą; Žemaitijos miestų ir miestelių istorinių, kultūrinių, gamtinių  erdvių populiarinimą; kalbos, papročių ir tradicijų puoselėjimą; kultūrinės ir šviečiamosios veiklos mecenavimą, rėmimą ir globą. Renginio metu  foto menininkas mintimis pasidalino apie savo kūrybą, apie pristatomas fotografijas, parodą. Fotografijos susijusios su žemę, Žemaitija, gamta. Šioje parodoje eksponuojamos nuotraukos iš kelionių „Viešučiai“, „Karklės saulėlydis“ ir kitos.  Klubo tolimesnėje veikloje numatyta dar ne viena paroda, foto žygis. Fotografijų darbų paroda bus eksponuojama nuo 2019 m. vasario 12 iki kovo 21 dienos. Visus maloniai kviečiame apsilankyti.

Viešosios bibliotekos direktorė
Zita Sinkevičienė

S.Kazlausko paroda

Romo Avižinio nuotraukoje:  Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė ir  foto menininkas Sigitas Kazlauskas su  parodos atidarymo  svečiais

 ***

k1

k2

***

„Saugesnio interneto savaitė“ Akmenės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje

 

2019 m. vasario 5 d. vykusi Saugesnio interneto diena buvo minima daugelyje pasaulio šalių (daugiau nei 120 šalių) jau 16-ą kartą. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Šių metų akcijos šūkis – Kurkime geresnį internetą kartu! Lietuvoje organizuotos projekto „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ šviečiamosios saugesnio interneto veiklos.
Vasario 6 dieną, Akmenės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus vaikų erdvėje vyko „Saugesnio interneto savaitės“ renginys, skirtas bibliotekos skaitytojams, lankytojams, moksleiviams iki 14 metų. Renginio metu aptartos saugaus naršymo internete temos, saugaus slaptažodžio sukūrimo ypatumai, asmeninės informacijos ir nuotraukų talpinimas internete. Renginį jaunieji skaitytojai pradėjo interaktyvia veikla „Saugių slaptažodžių dirbtuvės“. Kiekvienas dalyvis turėjo sukurti jo nuomone saugiausią slaptažodį, tačiau neužrašant realaus, internete vartojamo slaptažodžio. Užduotis buvo užbaigta komandiniu darbu, sukuriant vieną, saugiausią slaptažodį. Renginio dalyviai taip pat atliko simuliacinio žaidimo užduotis „Geresnis internetas – visų mūsų atsakomybė“. Renginio užsiėmimus užbaigė interaktyvia veikla „Laikas prisijungus ir atsijungus“. Buvo aptartos ir prisimintos veiklos nesusijusios su virtualia realybe.

Skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus 
bibliotekininkė edukacinei projektinei veiklai
Kristina Urniežienė

saugaus interneto savaitė

***

Saugesnio interneto veiklos Vegerių kaimo bibliotekoje

          Vegerių kaimo bibliotekoje – filiale vasario 4-9 dienomis vyko teminės akcijos „Saugesnio interneto savaitė“ renginiai. Vyr. bibliotekininkas Dainius Sarapinas skaitytojams priminė, kaip saugiai lankytis ir registruotis pokalbių svetainėje, kokios grėsmės tyko patiklių vaikų. Skaitytojai žiūrėjo trumpą vaizdo siužetą apie saugų internetą, stebėjo įvairias situacijas, nutikusias vaikams internete. Bibliotekininkas vedė pokalbį - viktoriną ,,Saugesnio interneto ABC“, papasakojo kokie internete gali slypėti  pavojai, apie asmens informacijos apsaugą ,kaip elgtis jei internetas skaudina. Buvo paruošta spaudinių paroda ,,Sužinok ir išmok. Interneto džiaugsmai ir pavojai“.  Kasmetinis saugesnio interneto dienos minėjimas – tai puiki proga pasikalbėti su skaitytojais apie virtualaus pasaulio teigiamas ir neigiamas puses, gebėjimas atskirti žalingą turinį, žinojimas kaip elgtis sudėtingose situacijose.

Teksto ir nuotraukų autorius
Vegerių kaimo bibliotekos - filialo vyr. bibliotekininkas Dainius Sarapinas

sis1

sis2

***

 Dovilei žemaičiai

Skelbiamas konkursas „Žemaitija versle: prekių ženklai, pavadinimai, rinkodaros ir turizmo strategijos“

„Kas pruotings, tas baguots“, – sako žemaitiška patarlė. Darbštieji Žemaitijos verslininkai, paslaugų teikėjai ir prekių ženklų savininkai kviečiami dalyvauti konkurse „Žemaitija versle: prekių ženklai, pavadinimai, rinkodaros ir turizmo strategijos“, kurį organizuoja Lietuvių kalbos institutas. Šio konkurso metu bus išrinktas tarmiškiausias, originaliausias ir meniškiausias Žemaitijos regiono prekės ženklas, keliantis regiono prestižą.

Žemaitijos regionui būdingos stiprios tradicijos, todėl konkursas atkreips dėmesį į šio regiono etninį išskirtinumą ir tarminį turtingumą. Be to, atskleis verslininkų kūrybiškumą, kaip pasitelkiant etninį paveldą galima kurti prekės ženklą ir produktus. Tikimasi, kad iniciatyva padės puoselėti regiono tapatybę.

2019 m. yra paskelbti Žemaitijos metais, todėl Lietuvių kalbos institutas, siekdamas išryškinti Žemaitijos paveldo ir tradicijų unikalumą, tarmės kitoniškumą, be šio konkurso, organizuoja ir seminarą „Kaip tarmė padeda verslui“. Baigiamasis konkurso renginys ir seminaras vyks 2019 m. kovo 7 d. Telšiuose, Žemaičių muziejuje „Alka“ (Dailės salėje).

Renginio metu Žemaičių muziejuje „Alka“ bus surengta konkurso dalyvių eksponatų ir menotyrininko Sauliaus Pilinkaus senųjų lietuviškų prekių ženklų (saldainių dėžučių, popierėlių) paroda.

Konkurso partneriai: Telšių rajono savivaldybė, Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejus, Žemaitijos nacionalinis parkas, Kretingos muziejus, Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka, Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka, Akmenės rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Mažeikių rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka.

Lietuvių kalbos instituto informacija

***

siurkusv

Skaityti daugiau...

Subkategorijos

Darbo laikas

V. Kudirkos g.9, Naujoji Akmenė