Naujienos

TAPYBA – PASAULIO MATYMO BŪDAS 

Akmenės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta tapytojos iš Vilniaus Dianos Zviedrienės paveikslų paroda. Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė pasidalino mintimis apie meną, pacitavo tapytojos, filosofės Dianos Zviedrienės mintis apie tapybą: „Tapyba yra mano gyvenimo ir pasaulio matymo būdas, o paveikslas tai istorija, kurią su tapyba pradedu aš, o pratęsia žiūrovas“.
Dianos Zviedrienės kūrybą pristatė dailininkė, Naujosios Akmenės muzikos mokyklos dailės mokytoja Rita Almanis, kuri padėjo suorganizuoti šią paveikslų parodą.
Tapytoja Diana Zviedrienė pasidalino mintimis apie kūrybą, paveikslų tapymą, keramiką, filosofiją, įdomiausius vaikystės nutikimus, išdaigas.
Diana Zviedrienė gimė mažame Lietuvos miestelyje Obeliuose ir nuo vaikystės mėgo piešti bei lipdyti. Dailės mokyklą, kurioje mokslai truko ketverius metus, baigė aukščiausiais įvertinimais. Ji yra įgijusi tris skirtingus bakalauro laipsnius (menų, filosofijos ir teisės), bei vieną magistro (filosofijos). Dėstė filosofiją universitetuose (Vilniaus, Šiaulių) bei  gimnazijoje. Šiuo metu savo laiką skiria tik meninei kūrybai.
Per metus rengia 7-10 personalinių parodų įvairiuose Lietuvos vietovėse bei užsienyje, nuolat dalyvauja pleneruose, yra ilgamete plenerių organizatorė. Taip pat nuolat dalyvauja jungtinėse keleto autorių parodose, apie ją rašo vietos ir užsienio spauda. Jos paveikslai yra plačiai pasklidę po pasaulį: yra pasiekę JAV, Japoniją, Maroką, Tailandą, Vokietiją, Didžiąją Britaniją, Graikiją, Lenkiją, Latviją ir kitas šalis.
Diana mėgsta tapyti iš natūros. Motyvai, pro kuriuos ji negali praeiti ir bent jau juos nusifotografuoja, yra traktoriai, laivai. Jos tapyboje dažni gamtos motyvai – lietuviškos pievos ir jūra, kartais tapo abstrakcijas. Yra sukūrusi autorinę tapybos techniką, kurią inspiravo filosofija. Ji labai mėgsta keliauti ir kaip sako, kolekcionuoja įspūdžius ir pirmus kartus, nes tik tai gyvenime vertinga. Naujose vietose atsiranda kitokių motyvų ir kolorito. Antai pleneruose, kurie vyko kalnuose (Graikijoje ir Lenkijoje) ji tapė kalnus. Tam, kad galėtum nutapyti, reikia pamatyti ir pajusti, sako autorė. Tas patirto įspūdžio pajautimas įtapomas į paveikslus ir atneša žiūrovui jūros vėsą ir žolės švelnumą.
Po kiekvienu eksponuotu paveikslu tapytoja pakabino to paveikslo istoriją: „Auksinis vakaras Liepojoje“, „Pieva“, „Žydėjimas“, „XX amžius“, „Kai žemėn leisis angelai“, „Žaidimas su laiku“, „Drugelis“, „Feniksas“, paveikslai „Trys žingsniai į Latviją“, „Šermukšnėlė“ tapyti Akmenės krašte Viešučiuose, rašytojo Vytauto Almanio sodyboje.
Parodų kuratorė Birutė Liškauskienė supažindino su tapytojos eksponuojamomis parodomis. Sveikinimo žodį tapytojai tarė dailininkė Rita Almanis ir perdavė sveikinimą nuo Naujosios Akmenės muzikos mokyklos direktorės Irinos Mikulevič. Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė padėkojo už parodos atidarymą ir eksponavimą Viešojoje bibliotekoje.
Po tapybos parodos  pristatymo vyko edukaciniai akvarelės technikos bandymai, kuriuose gausiai dalyvavo parodos lankytojai, skaitytojai, bibliotekininkai.
Tapytojos Dianos Zviedrienės tapybos paroda  Viešojoje bibliotekoje bus eksponuojama nuo lapkričio 13 iki 2020 metų sausio 30 dienos. Maloniai kviečiame aplankyti šią prasmingą paveikslų parodą.

Teksto autorė
Viešosios bibliotekos direktorė
Zita Sinkevičienė

DSCF0365

Dalios Markulienės nuotraukoje iš kairės į dešinę: parodų kuratorė Birutė Liškauskienė, Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė, tapytoja Diana Zviedrienė,  tapytoja, dailės mokytoja Rita Almanis

DSCF0354

Dalios Markulienės nuotraukoje Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė

DSCF0396

Dalios Markulienės nuotraukoje: tapybos parodos dalyviai

DSCF0402

DSCF0403

Dalios Markulienės nuotraukoje: edukaciniai akvarelės technikos bandymai

***

SUSITIKIMAS SU LIETUVOS MOKSLININKU, KAUNO VYTAUTO DIDŽIOJO UNIVERSITETO PROFESORIUMI, POLITIKU IR VISUOMENĖS VEIKĖJU, EUROPARLAMENTARU LIUDU MAŽYLIU AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE

Akmenės rajono savivaldybės Viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su Kauno Vytauto Didžiojo universiteto profesoriumi, politiku ir visuomenės veikėju, Europarlamentaru  Liudu Mažyliu. 2017 metų kovo 29 d. Vokietijos Užsienio reikalų ministerijos politiniame archyve jis surado 1918 m. Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės akto originalus lietuvių ir vokiečių kalbomis bei kitus su šiuo įvykiu sietinus dokumentus, ieškotus beveik šimtmetį. Gausiai susirinkusiems Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos skaitytojams, lankytojams profesorius Liudas Mažylis supažindino apie to laikmečio politinius įvykius: kaip tebevykstant Pirmajam pasauliniam karui, po 1917 m. Vilniaus konferencijos išrinktoji Lietuvos Taryba, siekdama valstybės savarankiškumo klausimo sprendimo, 1917 metų  gruodžio 11 d. priėmė vokiečių padiktuotą Nepriklausomybės sutarties formuluotę. Šiuo aktu, nors ir buvęs įteisintas Lietuvos būsimas kelias Vokietijos imperijos sudėtyje, bet bent jau pripažįstamas jos nepriklausomybės siekis ir Lietuvos sostinė – Vilnius. Ir nors šis nebuvęs paviešintas dokumentas buvo suskaldęs Lietuvos Tarybą, vis tik po kelių mėnesių vienijimosi pastangų Nepriklausomybės aktas buvo įgyvendintas – Vasario 16-ąją pasirašytas vienbalsiai. Šį faktą įamžinęs dokumentas prof. L. Mažylio pastangų dėka buvo surastas.
2018 metais išleista profesoriaus Liudo Mažylio grožinės literatūros knyga – veiksmo dokumentikos romanas „99 metai po įvykio“, kurioje autorius rašė apie Vasario 16-osios akto suradimo aplinkybes. Profesorius šioje knygoje cituoja savo mėgstamus rašytojus ir knygas, kalba apie muziką. Susitikimo metu profesorius Liudas Mažylis supažindino su Europos parlamento veikla, kalbėjo apie ekologijos, politikos ir kitomis temomis, atsakinėjo į  skaitytojų klausimus.
Viešosios bibliotekos  direktorė Zita Sinkevičienė padėkojo profesoriui Liudui Mažyliui už prasmingas žinias istorijos tema, už įdomų, prasmingą  susitikimą. Padėkos žodį profesoriui tarė Trečiojo amžiaus universiteto rektorė Rimana Vapsvienė. Profesorius Liudas Mažylis Viešajai bibliotekai padovanojo Lietuvos Nepriklausomybės akto kopiją. Už susitikimą su profesoriumi Liudu Mažyliu dėkojame Akmenės rajono savivaldybės mero pavaduotojui Tomui Martinaičiui.

Teksto autorė
Viešosios bibliotekos direktorė
Zita Sinkevičienė

DSC 0071

Jono Vapsvos nuotraukoje: Kauno Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, politikas, visuomenės veikėjas, Europarlamentaras  Liudas Mažylis

DSC 0181

Jono Vapsvos nuotraukoje: Kauno Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, politikas, visuomenės veikėjas, Europarlamentaras  Liudas Mažylis ir Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė

DSC 0192

Jono Vapsvos nuotraukoje: susitikimo su Kauno Vytauto Didžiojo universiteto profesoriumi, politiku ir visuomenės veikėju, Europarlamentaru  Liudu Mažyliu dalyviai

Skaityti daugiau...

Subkategorijos