2021 07 21 Naujienos

info2 

Svarbi informacija skaitytojams!

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka įgyvendina Lietuvos integralios bibliotekų informacinės sistemos (LIBIS) modernizavimą. Dėl duomenų perkėlimo iš senosios sistemos į naująją sutriks bibliotekos el. katalogo, portalo ibiblioteka.lt naudojimas, galimi įvairūs sistemos sutrikimai, atitinkamomis dienomis bibliotekos paslaugos bus teikiamos ribotai.

Liepos 9–11 d. dėl atliekamų modernizavimo darbų neveiks bibliotekų elektroninių paslaugų portalas ibiblioteka.lt. Šiomis dienomis skaitytojams nebus galimybės naudotis šio portalo paslaugomis.

Nuo liepos 12 d. ibiblioteka.lt registruoti vartotojai bus nukreipiami į atnaujintą portalą ibiblioteka.lt. Naudojantis atnaujintu portalu galimi trikdžiai dėl duomenų perkėlimo į naują sistemą, testavimo procesų. 

Svarbu!  Liepos 27 dieną bus atliekamas Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos duomenų perkelimas į naują sistemą. Šią dieną skaitytojai nebus aptarnaujami.

Informacija ir pagalba dėl portalo ibiblioteka.lt Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos skaitytojams teikiama: tel. nr. (8 425) 56 396, el. p. Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. ;

Atnaujintame portale ibiblioteka.lt veiks modernizuotos esamos el. paslaugos, taip pat sukurtos naujos el. paslaugos, suteiksiančios vartotojams galimybę kurti skaitytojo, turinio teikėjo profilius, per portalą atlikti paiešką interneto išteklių archyve, atlikti elektroninių periodinių leidinių paiešką ir skaityti juos portale, leidėjams, autoriams portalo priemonėmis kurti el. knygas.

Atsiprašome už galimus nesklandumus dėl atliekamų elektroninių paslaugų portalo modernizavimo darbų.

*** 

vasara su knyga

Vasara dar tik įpusėjo, o jau fiksuojami ne tik rekordiškai aukšti termometro rodikliai, bet ir skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ rezultatai. Šių metų akcijos šūkis skelbia, kad „Knyga – vasaros desertas!“  

Akcijos organizatoriai juokauja, kad skaitymo iššūkis plinta it gerasis virusas. Šių metų iššūkiui įpusėjus jau užsiregistravo daugiau kaip 15 000 dalyvių. Tai yra 2,5 tūkstančio daugiau nei praėjusiais  metais per tą patį laikotarpį. Aktyviausiai iššūkyje registruojasi Kauno apskrities gyventojai. Juos vejasi Vilniaus ir Klaipėdos apskritys.

Priimti skaitymo iššūkį akcijos organizatoriai ragina visus, o ypatingas dėmesys skiriamas turintiems knygų skaitymą sunkinančių negalių. Akcijos rubrika „Skaitymas man iššūkis“ kviečia registruotis regos sutrikimų, disleksiją, autizmo spektro sutrikimų ar judėjimo negalią turinčius skaitytojus. Šie skaitytojai raginami naudotis prieiga prie akcijos draugės virtualios bibliotekos ELVIS garsinių knygų.

Sūnų, kuriam diagnozuotas skaitymo ir rašymo sutrikimas (disleksija), auginanti mama neslepia džiaugsmo, kad virtualios bibliotekos ELVIS dėka iššūkyje pirmą kartą dalyvauja ir jos devynmetis. Pasak jos, garsinių knygų pasirinkimas išties didelis, tad ji net neabejoja, kad vaikas nesustos perklausęs penkias iššūkio užduotis atitinkančias knygas, o jų per vasarą „praris“ gerokai daugiau.

„Pastebime, kad dėl negalios atskirtį jaučiančią socialinę grupę ypač svarbu padrąsinti ateiti į biblioteką, paskatinti įsilieti į visuomeninį ir kultūrinį gyvenimą bei pasiūlyti išeitį klausyti garsinių knygų, jei turima negalia neleidžia mėgautis tradiciniu knygų skaitymu,“ – sako šių metų „Vasaros su knyga“ projekto koordinatorius Tomas Pauliuščenka. Organizatoriai taip pat džiaugiasi, kad jau ne pirmus metus į iššūkio veiklas įsitraukia pataisos namų gyventojai, kuriems dalyvavimas skaitymo varžytuvėse ne tik praskaidrina kasdienybę, bet ir leidžia pasijusti lygiaverčiais visuomenės nariais.

Skaityti skatina įdomios užduotys ir vertingi prizai 

Skaitymo akcija „Vasara su knyga“ – jau šeštą kartą Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių ir savivaldybių viešųjų bibliotekų, mokyklų bibliotekų bei Lietuvos aklųjų bibliotekos kartu su LR kultūros ministerija rengiama akcija, vykstanti visą vasarą. Kasmet vis daugiau dalyvių skaičiuojanti iniciatyva yra viena iš nacionalinės Skaitymo skatinimo programos 2019–2021 metų veiksmų plano priemonių. Akcijos organizatoriai taip pat prisideda prie Lietuvos viešųjų bibliotekų iniciatyvos „Biblioteka visiems“ ir siekia, kad skaitymo iššūkis įtrauktų kuo įvairesnes socialines grupes.

Šiais metais skaitymo iššūkio organizatoriai kviečia perskaityti:

  • detektyvinę knygą;
  • knygą, kurios pavadinimą sudaro ne mažiau kaip 4 žodžiai;
  • literatūrine premija apdovanotą knygą;
  • praėjusiame tūkstantmetyje išleistą knygą;
  • linksmą knygą. 

Ne paslaptis, kad skaitymo varžytuvėse dalyvauti motyvuoja ir vertingi, akcijos rėmėjų įsteigti prizai. Šiais metais net 14 prizų dovanoja pagrindinis rėmėjas išmaniųjų technologijų bendrovė „Xiaomi“. Šių prizų laimėtojai bus išaiškinti loterijos būdu. Nelaimėjusiems neverta nusiminti – kiekvienas iššūkį įveikęs dalyvis gaus dovanėlę, kurią atsiims registracijos metu pasirinktoje bibliotekoje.

Viso iššūkio metu „Vasara su knyga“ Facebook ir Instagram paskyrose vyksta įvairių konkursų, kuriuose taip pat bus galima laimėti prizų. 

Užsiregistruoti dalyvauti akcijoje ir sužinoti daugiau naujienų galima www.vasarasuknyga.lt

Pagrindinis akcijos rėmėjas – „Xiaomi“, pagrindinis informacinis rėmėjas – LRT.

Akcijos draugai: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, IBBY, leidykla „Nieko rimto“, leidykla „Vaga“, leidykla „Alma littera“, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, Lietuvos leidėjų asociacija, Audioteka.lt, garsinių knygų biblioteka „Elvis“, labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, „Biblioteka visiems“, „Urtės tekstilė“, peteliškių namai „Dom Bow Ties“, „Denim Diaries“, „Muilo virtuvė“, logistikos įmonė „BLS“, „Palapinių magnatai“, „Sapiegos klinika“, „Skaitmeninė rinkodara“, optika „glasses on“, mokesčių grąžinimo kompanija „RT Tax“, kurjerių tarnyba „Samus“.

Kontaktinis asmuo:

„Vasara su knyga“ 2021 metų projekto koordinatorius

Tomas Pauliuščenka

  Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

Tel. (+370) 608 66878

 

SKAITYMO IŠŠŪKIS ŠALIES BIBLIOTEKOSE – IR JUDĖJIMO NEGALIĄ TURINTIEMS SKAITYTOJAMS

Viešųjų bibliotekų misija visuomet buvo ir yra susieta su laisvos prieigos prie informacijos ir žinių užtikrinimu visiems visuomenės nariams, taip pat ir žmonėms, kurie dėl įvairių sutrikimų negali naudotis bibliotekų paslaugomis. Viena iš informacinės atskirties grupių – žmonės, kurie dėl fizinės negalios negali atvykti į biblioteką. Jiems turi būti užtikrinamas bibliotekos paslaugų prieinamumas.  

Dažnai bibliotekos nerimauja, kad, paskelbus apie knygų pristatymo į namus galimybę, atsiras labai daug tokios paslaugos norinčių vartotojų ir dėl didelio užsakymų kiekio nepavyks jų efektyviai aptarnauti. TAIP NĖRA. LAB bei tų SVB ir AVB, kurios jau ne pirmus metus pristato knygas skaitytojams į namus, patirtis rodo, kad namuose aptarnaujamų vartotojų auditorija auga labai iš lėto ir nėra didelė. Pvz., ne pirmą dešimtmetį pristatymo paslaugą teikianti LAB (Lietuvos aklųjų biblioteka) Vilniaus mieste namuose aptarnauja 72 skaitytojus.

Vartotojų auditorijos augimas – viena didžiausių bibliotekų siekiamybių. O negalią turintys skaitytojai – didžiulė potenciali auditorija, kurią kol kas pasiekiame labai sunkiai. Statistikos departamento teigimu, 2020 m. pabaigoje mūsų šalyje gyveno apie 230 tūkst. asmenų su negalia. Vežimėliais judantys skaitytojai dažnai negali patekti į biblioteką dėl fizinių kliūčių (laiptų, siaurų praėjimų ir pan.), todėl aptarnavimas namuose – puikus būdas įtraukti juos į skaitančiųjų bendruomenę. Pakvieskime!

Juk ir skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ viešinimas šiemet skirtas toms vartotojų grupėms, kurios patiria informacinę atskirtį – dėl regos, autizmo spektro ar skaitymo sutrikimų. Taip pat – ir dėl judėjimo negalios. „Vasara su knyga“ animacija, kviečianti judėjimo negalią turinčius žmones dalyvauti skaitymo iššūkyje užsisakant knygas į namus, pasirodys liepos pabaigoje. Būtų puiku, jei tuo metu visos šalies bibliotekos būtų pasirengusios aptarnauti skaitytojus namuose – juolab, kad tai visai nesudėtinga!

Užsisakyti knygas į namus gali:

  • asmenys, turintys judėjimo negalią / neįgalumo pažymėjimą dėl fizinės negalios;
  • vyresni nei 70 m. senjorai, turintys senatvės judėjimo problemų;
  • asmenys, dėl sveikatos sutrikimų laikinai negalintys judėti.

Knygas galima užsisakyti bibliotekos telefonu, el. paštu arba internetu per bibliotekos elektroninį katalogą. Jeigu asmuo dar nėra registruotas bibliotekos vartotojas, pirmą kartą atvykus pas jį į namus bibliotekos darbuotojas užregistruoja ir išduoda skaitytojo pažymėjimą.

Knygos išduodamos mėnesio laikotarpiui su galimybe šį terminą prasitęsti, jei leidinys nėra rezervuotas kito skaitytojo. Knygos atvežamos vieną kartą per mėnesį ar kartą per dvi savaites, vienu metu išduodami 5 leidiniai.

Patogiausia nustatyti užsakymų priėmimo dieną (pvz. pirmadienis) ir vartotojų namuose aptarnavimo dieną (pvz. ketvirtadienis), tai leidžia lengviau planuoti darbuotojų darbus. Knygų užsakymai turi būti pateikiami ne vėliau kaip prieš 3 dienas iki išvežiojimo dienos. Prieš pristatant užsakymą, bibliotekos darbuotojas su skaitytoju telefonu susisiekia asmeniškai.

 

***

plakatas

2021 m. liepos 26 d. ir 27 d. nuo 12 val. kviečiame į Akmenės rajono istorijoms skirtas dirbtuves. Kiekvienos dirbtuvių dalies numatyta trukmė – 4 val.
Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos konferencijų salėje (V. Kudirkos g. 9, Naujoji Akmenė)
Registracijai į renginį: www.goethe.de/akmene/registracija
 
Vietovės tapatybę formuoja ne tik architektūra, kraštovaizdis ar specifiniai objektai bei elementai. Svarbiausi juos sukūrę žmonės, miesto gyventojai, jų veiklos ir istorijos. Kviečiame juos dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, pasidalinti įdomiais savo miesto pasakojimais bei išmokti juos užrašyti vaizdais ir tekstu. Patirtimi ir žiniomis apie pasakojimų vaizdais ir tekstu subtilybes dalinsis kūrybos namų „Kregždynas“ atstovės – Laima Penek ir Viktorija Urbonaitė.
Pirmoji dirbtuvių diena skirta fotografijos IŠMANIUOJU TELEFONU kursui su fotografe Laima Penek, profesionaliai fotografuojančia jau 14 metų. Fotografijos ir audiovizualinio meno paslapčių mokėsi Lietuvos ir Portugalijos universitetuose. Yra vaikų žurnalo „Bitutė“ dizainerė bei fotografė ir oficiali LR Vyriausybės fotografė-operatorė.
Antrąją dieną skirsime Akmenės istorijų pasakojimams ir jų užrašymams. Praktines istorijų rašymo (STORYTELLING’O ir KŪRYBINIO RAŠYMO) dirbtuves veda Viktorija Urbonaitė – knygos „Vakaro istorijos Lietuvos mergaitėms“ bendraautorė bei LRT TV laidos „Išpažinimai“ vedėja.
Bendras dirbtuvių tikslas – parengti Akmenės rajono vizualių ir tekstinių mažųjų istorijų rinkinį!
///
Šios kūrybinės dirbtuvės yra Goethe‘s instituto Vilniuje rengiamo projekto „Išplėstinė Lietuva“ dalis. „Išplėstinė Lietuva“ siekia įtraukti ir aktyvinti Lietuvos regionų bendruomenes ir nevyriausybines organizacijas. Kviesdami vietos gyventojus analizuoti savo aplinką ir kultūrinę tapatybę bei įvardinti kultūrinius poreikius projekto iniciatoriai nori užmegzti bendradarbiavimą, skatinti domėjimąsi ir pasididžiavimą savo gyvenama vieta, stiprinti dialogą tarp skirtingų bendruomenių.
Organizatorius: Goethe’s institutas Vilniuje
Partneriai: Akmenės rajono savivaldybės viešoji biblioteka, asociacija „Raudonskardžio bendruomenė"
Remia Vokietijos Užsienio reikalų ministerija

***

Malinauskas FB renginio baneris

Visuomenės teisė žinoti | KIEMAI

Liepos 29 d., ketvirtadienį, 17.30 val. pokalbio-diskusijos „Visuomenės teisė žinoti?“ daugiabučių kieme adresu Ramučių g. 4, Naujoji Akmenė susitinka socialinio tinklo „YouTube“ turinio kūrėjas, apžvalgininkas Skirmantas Malinauskas ir televizijos laidų vedėjas, žurnalistas Timūras Augucevičius.

Renginį apšildys jaunimo vokalinė grupė „Belekuoks“, o renginio metu vaikų lauks Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos organizuojami edukaciniai užsiėmimai.

Registracija į renginius vykdoma renginio vietoje arba internetu: https://cutt.ly/cmutC3a
Renginys NEMOKAMAS!
Renginys bus verčiamas į gestų kalbą.

_ _ _

Projektui „Kiemai“ 2019 m. įteikta Šiaulių miesto savivaldybės premija už geriausią kultūrinės edukacijos projektą. Šią vasarą šiauliečių pamėgtas daugiabučių namų kiemuose vykdomas festivalis „Kiemai“ atvyksta ir į Naująją Akmenę!

Kiti festivalio renginiai Šiauliuose ir Kuršėnuose:

Liepos 13 d. 22.00 val. filmo „Pilis“ peržiūra Šiauliuose (rež. Lina Lužytė). @Filmo „Pilis“ peržiūra I KIEMAI;

Liepos 15 d. 18.00 val. režisierės Lina Lužytė ir Eglė Vertelytė bei menininkė, Jurgos Ivanauskaitės premijos laureatė, romano „Miesto šventė“ autorė Lina Simutytė Kuršėnuose. @Kino juostų realybė I KIEMAI
Rugpjūčio 3 d. 17.30 val. Jurga Šeduikytė, Gintaras Šmatavičius ir Nomeda Marčėnaitė Šiauliuose. @Apie santykį su savimi, kitu ir pasauliu I KIEMAI;

Rugpjūčio 10 d. 20.00 val. Šiauliuose šokio trupės „Nuepiko“ @Šokio spektaklis „Perdegimas“ I KIEMAI;

Rugpjūčio 12 d. 17.30 val. Virgis Stakėnas ir Rytis Zemkauskas Šiauliuose. @Gyvenimas scenoje: pokalbiai su Savo Sąžine I KIEMAI;
Rugpjūčio 19 d. 20.00 val. grupė „Colours of Bubbles“ ir Ramūnas Zilnys Šiauliuose. @Mūsų istorija yra muzika I KIEMAI.

Nepraleisk progos pasikalbėti taip, kaip seniai nesikalbėjome – savo miesto kieme!
_ _ _

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė

Organizatorės: Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka, Šiaulių ir Akmenės rajonų savivaldybių viešosios bibliotekos.

Renginio draugai: DNSB Vilniaus g. 15, 17, Kuršėnai ir Gumbinės g. 114, Šiauliai

Festivalio partneriai ir rėmėjai: Akmenės rajono savivaldybė, Šiaulių rajono savivaldybė,  Akmenės rajono savivaldybės kultūros centras, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centras, Akmenės rajono meno mokykla, atviras jaunimo centras „NewStone“, „Akmenės būstas“, Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka, „Paskirtis“, „Mano būstas Šiauliai“, Šiaulių miesto savivaldybės Centro poliklinika, Lietuvos radijas ir televizija, interneto dienraštis „Bernardinai.lt“, kultūros žurnalas „Literatūra ir menas“, naujienų platforma „Etaplius.lt“, „Šiaulių apskrities televizija“, Šiaulių turizmo informacijos centras, Akmenės rajono laikraštis „Vienybė“, „Kuršėnų krašto žinios“, Kuršėnų miesto bendruomenės tinklalapis „kursenai.lt“,  Lietuvių gestų kalbos vertimo centro Šiaulių teritorinis skyrius, Šiaulių kino meno klubas, „Busturas“, „LTG Link“, Geležinė Lapė, „Owexx“, „Garsas LT“, „Toi–Toi“, „Gorila reklama“, „Vilmers“, „Kvepia pasakom“, knygynų tinklas „Pegasas“,  „Saulės pica“, „Kuršėnų Gariūnų kebabinė“, „Gurme bar“, „Gurme sushi“.

 Renginio metu privaloma laikytis tuo metu galiojančių SAM reikalavimų.

***

Viešosios bibliotekos 75-mečiui

Zita  kopija

Tomai knygai  ir bibliotekai

 Viešosios bibliotekos 75-mečiui  skaitytojai gavo puikią dovaną –  bibliotekos direktorės Zitos Sinkevičienės parengtą  knygos „Viešoji biblioteka – informacijos  ir kultūros skleidėja“  ketvirtąją dalį. Ji solidžios apimties – 525 puslapių.

Per 75-erius veiklos metus biblioteka nuėjo gražų raidos kelią. Nuo pirkios skaityklos 1940-aisiais iki šviesių, modernių knygos šventovės rūmų , kurių erdvės atidarytos minint mūsų valstybės 100-metį – 2018 metais. Bibliotekoje įdiegta nauja technologinė RIFID sistema, elektroninis knygų išdavimo ir grąžinimo  įrenginys. Skaitytojai mielai naudojasi bibliotekos erdvėmis, kasdien gyvas vaikų šurmulys žaislotekoje. Tikrai galime džiaugtis, turėdami vieną iš moderniausių bibliotekų šalyje. Kaip niekada anksčiau, pajutome bibliotekos svarbą savo ir apskritai krašto bendruomenės gyvenime. Čia vyksta daug kultūrinių renginių, turime progos susitikti ir pabendrauti su šalyje žinomais menininkais, kūrėjais, politikais.

Darbas prie tęstinės informacijų knygos pareikalavo kelerių metų.  2006 ir 2010 metais skaitytojai sulaukė Viešosios bibliotekos direktorės Z. Sinkevičienės parengtos informacinio leidinio  I ir II dalies. Jose  pateikta išsami informacija apie  pirmuosius mūsų krašto bibliotekininkus –- J. Gelmaną,  V. Balodį,L. Gerikienę ir kitus.  Biblioteka ne tik dirba su knyga ir skaitytoju. Jos pastangomis  surinkta gausi informacija apie mūsų krašto literatus V. Almanį, J. Almanienę, D. Milukaitę-Buragienę, V. Lėgaudienę, J. Janušienę, L. Pukiną ir kitus. Sulaukė dėmesio Viešosios bibliotekos parengtos ekspozicijos  „Miestai partneriai“,  „Rajono Garbės piliečiai“, dokumentinės fotografijos paroda, skirta Naujosios Akmenės miesto 70-mečiu. Viešoji biblioteka administruoja mūsų krašto skaitmeninę enciklopediją. Prie bibliotekos, jaukių knygos ir dvasinių namų, susibūrę literatų klubo  „Žiemgalija“ nariai. Čia kūrybos sparnus išskleidė Stasės Niūniavaitės literatūrinės premijos laureatai A. Kiminius, V. Lėgaudienė, V. Imbrienė, L. Pukinas, J. Janušienė ir kiti. Pastaruosius  metus premija įteikta iš mūsų krašto kilusiems ir plačiai žinomiems kūrėjams – V. Morkūnui, J. Erlickui. Trečioji leidinio knyga išleista 2016 metais ir ji skirta mintims apie knygą, apie jos vietą gyvenime ir civilizacijos raidai.

 Kūrybiniam literatų tobulėjimui buvo skirta Viešosios bibliotekos pernai surengta kūrybinio rašymo „Vasaros akademija“. Rašymo mokymams vadovavo rašytojai V. Morkūnas, poetė J. Sučylaitė ir kiti. Mokymuose dalyvavę literatai mielai žvalgėsi po Akmenės krašto lankytinas vietas, kuriose  pėdsakus yra palikę Simonas Daukantas,  Lazdynų Pelėda, patrauklūs  literatams  buvo Kamanų gamtinio rezervato takai. Viešoji biblioteka,  pasitelkusi Šiaulių kino meno atstovus,  sukūrė kino juostą apie mūsų krašto septynių dešimtmečių raidą. Rajono 70 metų jubiliejui skirtos juostos scenarijų parašė Viešosios bibliotekos direktorė Z. Sinkevičienė.  Juostos dokumentiniuose kadruose  atgyja cemento įmonės statybos ir pirmųjų sukamųjų krosnių, darbininkų gyvenimo buities fragmentai. Prisiminimais, kaip kūrėsi rajonas, pasidalijo rajono Garbės pilietis A. Lupeika,  šiandieninius rajono pasekimus pristatė meras V. Mitrofanovas, administracijos direktorė A. Laucienė, Tarybos nariai A. Klimas, A. Nicius, R. Sudaris, J. Januitienė, R. Stonkus ir kiti. Kino juosta turi didelę išliekamąją vertę, nes dokumentikoje aprėptas platus gyvenimo įvairovės spektras.

 Bibliotekoje  tik knygos ramiai guli lentynose ir laukia eilės pas skaitytoją, o  biblioteka ir jos darbuotojai stengiasi eiti koja kojon su gyvenimu ir gyvena impulsyvų  veiklos laikotarpį. Visa tai tampa informacinių leidinių eilutėmis. Bibliotekos vadovė  Z. Sinkevičienė turi knygų leidybos patirties. Jos plunksnai priklauso 15 sudarytų knygų, jos darbai ir pastangos įvertinti Antano Miluko literatūrine premija, jai suteiktas Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos Garbės narės titulas. Tikrai verta padėkoti jai už  knygos „Viešoji biblioteka – informacijos ir kultūros skleidėja“ keturis tomus, kurie visada po skaitytojo ranka.

Julija SEJAVIČIENĖ
Akmenės rajono Garbės pilietė
Autorės nuotraukoje: informacinių knygų sudarytoja, Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė.

P.S. Ši publikacija išspausdinta 2021 m. liepos 10 d. „Vienybėje“

Skaityti daugiau...

Subkategorijos