2023 01 23 Naujienos

Anzelmo Matučio kūryba vaikų lūpose

Šiais metais minime poeto Anzelmo Matučio 100-ąsias gimimo metines. Akmenės miesto Onos Šimaitės biblioteka sausio 20 dienos veiklą skyrė šiam ,,vaikiškiausiam vaikų poetui“. Iš ryto biblioteką aplankė Akmenės vaikų darželio ,,Gintarėlis“ auklėtiniai Vaikai susipažino su biblioteka. Jiems papasakojome ir apie poetą Anzelmą Matutį. Kartu pavartėme poeto knygas: ,,Margaspalvė genių kalvė“, ,,Šnekučiai”, ,,Bruknės karoliai“, ,,Dvylikos svečių lauktuvės“, ,,Kas žmogiuko širdyje“. Plačiau su A.Matučio kūryba supažindinome Akmenės gimnazijos mokinukus popietinėje veikloje. Gamtos pasaulis A. Matučio poezijoje – tai vaiko pasaulio atitikmuo. Jo gyventojai mąsto ir elgiasi kaip vaikai arba jų tėvai. Poetas rašė ir apie paukščių bei žvėrių vaikus, ir šie įgijo iš esmės tokius pat būdo bruožus kaip žmonių vaikai – pasitikintys savimi, žvalūs, optimistiški. Vaikams labai patiko garsiai skaityti šio poeto eilėraščius. Nutarėme pasidaryti paprastą stalo teatrą. Pirmiausia vaidinome trumpą Anzelmo Matučio pasakaitę ,,Tuoj ir rytoj“. Paskui iš popieriaus pasigaminome lėlytes: briedžiuką, voverytę, kiškutį, lapiuką, žvirbliuką, skruzdėlytę, meškutį . Šie pačių pagaminti personažai prabilo vaikų lūpomis. Poeto kūryboje labiausiai žavi specifiškai vaikiška džiaugsmingoji šio pasaulio gyventojų pasaulėjauta, stulbina eilėraščių formos atitikimas mažamečių vaikų mąstymui.

Leonida Skerstonienė
Akmenės miesto Onos Šimaitės bibliotekos bibliotekininkė

8aKMENE

Paroda  Ventos miesto bibliotekoje

Ventos miesto bibliotekoje įdomi ir puiki ventiškės Vitos Kareckaitės tapybos skaičiais ir deimantinės mozaikos darbų paroda. Tapymas pagal skaičius ir vadinamoji deimantinė mozaika yra atpalaiduojantis užsiėmimas, tačiau reikalaujantis daug kruopštumo, dėmesingumo, kantrybės ir atidumo. Viena klaida gali sugadinti visą darbą. Bet nutapytas ar sudėliotas paveikslas džiugina grožiu. Visi paveikslai daromi pagal spalvas: visos detalės yra pažymėtos skaičiais, kuriuos reikia nuspalvinti tam tikromis spalvomis. Deimantinė mozaika – taip pat yra malonus hobis, kurio metu iš kvadratinių kristalėlių reikia sudėlioti paveikslą. Abiejų pomėgių autorė Vita Kareckaitė pristato savo įvairia tematika padarytus paveikslus. Gera ir miela buvo parodos pristatyme, dėkojame visiems sveikinusiems ir dovanojusiems Vitai dovanėles ir nuoširdžius žodžius ne tik Vitai, bet ir jos  globėjai Elenai. Lieka pasakyti taip pat ačiū už  mums padovanotas gėles. Labai gera gauti žiemos metu gėlių nuo mūsų bičiulių – neįgaliųjų klubo „Dalia“ bendruomenės. Vitos Kareckaitės paroda bibliotekoje džiaugtis galėsime iki vasario 15 dienos.

Roma Miltinienė

Ventos miesto filialo vadovė