Naujienos

2023 09 21

***
 
skelbimas 22
 
***
Mėlyna
***
M Katiliškis
***
 
šaš.tur
***
k2
 
Kairiškių daugiafunkcio centro ir Kairiškių bibliotekos lankytojai minėdami Europos paveldo dienas, lankėsi Lazdynų Pelėdos muziejaus organizuotoje edukacijoje "Medžio drožyba - tarp amato ir tautodailės". Dėkojame muziejaus šeimininkams Sandrai ir Vaidotui už galimybę išgirsti, pamatyti ir išbandyti.

***

0

Rugsėjo 13 dieną Viešojoje bibliotekoje apsilankė ypatingas svečias-žinomiausias vaikų rašytojas Vytautas Račickas.
Rašytojas supažindino su savo naujausia knyga "Berniukas ieško tėčio". Vizito metu aptarta galimybė dėl būsimų susitikimų ir knygų pristatymų mūsų bibliotekoje

***

cover-Akmene-980x551

MENOPOLIS“ – du dešimtmečius vykdomas Šiaulių dailės galerijos edukacinis projektas, skirtas gilesniam meno pažinimui ir kviečiantis suvokti kūrybingumą kaip įrankį, kurį galime ugdytis.

Spalio 13 d., penktadienį, 10.00–17.00 val. „MENOPOLIS“ svečiuosis Akmenės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, tad kviečiame susitikti!

PROGRAMA:

10.00–13.00 VAL. LO-FI GRAFIKOS DIRBTUVĖS JAUNIMUI

Menininkės Vaivos Kovieraitės-Trumpės dirbtuvių metu moksleiviai susipažins su keliomis grafikos technikomis, reikalaujančiomis tik minimalių darbo priemonių ir įrangos. Išbandysime popieriaus litografiją, fotokopijos perkėlimo technikas keliais skirtingais variantais. Eksperimentuodami ieškosime būdų sukurti įdomius ir unikalius kūrinius.

Dirbtuvės nemokamos.
Gali dalyvauti iki 30 asmenų.
Dalyvių amžius: 7–12 kl.

Būtina registracija: https://shorturl.at/gknpZ

14.00–17.00 VAL. SEMINARAS „VIZUALINIO INTELEKTO UGDYMAS“

Dauguma šaltinių teigia, kad kūrybingumas ir iš jo kylantys reiškinių vertinimo ir analizavimo įgūdžiai yra ir bus vienas iš aktualiausių ir būtinų gebėjimų žmogui, gyvenančiam XXI a. Seminaras „Vizualinio intelekto ugdymas“ skirtas pedagogams ir su jaunimu dirbantiems asmenims, norintiems daugiau sužinoti apie kūrybingumo ugdymą, vizualinių strategijų ir metodų taikymą kasdienių praktikų metu.

Lektoriai: Šiaulių dailės galerijos direktorė Ernesta Šimkienė ir edukatorė Roberta Stonkutė.

Seminaras nemokamas. Dalyviams bus išduodami pažymėjimai.
Gali dalyvauti iki 30 asmenų.

Būtina registracija: https://shorturl.at/DRV07

_ _ _

Organizatorė – Šiaulių dailės galerija
Partnerė – Akmenės rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė

***

ed9

***

Edukacija „Investuokime į mūsų planetą“

Rugpjūčio 30 dieną  Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro specialistės atvyksta į Viešąją biblioteką su edukacija „Investuokime į mūsų planetą“, skirtą jauniesiems bibliotekos lankytojams, skaitytojams. Edukacijos pradžia 10.00 val. Edukacija vyks Viešosios bibliotekos vaikų erdvėje.

Go Green Eco Tree Recycling


zemaitukes

Posmai pabirę nuo Ventos pakrantės

***

Žolinės šventė Vegeriuose

Jau tradicija tampa Vegerių kaimo bibliotekoje Žolinės šventę (rugpjūčio 15-ąją), pažymėti gražiame gamtos kampelyje – Luokavos kalne. Jau nuo senų laikų ant Luokavos kalno žmonės švęsdavo Jonines, Žolines, vykdavo gegužinės, tad ir mes tęsiame šią tradiciją. Susirinkusiems į renginį dalyviams bibliotekininkas papasakojo apie Žolinę, jos reikšmę ir apeigas, spėliojome mįsles apie augalus, žoles. Kaip seniau švęsdavo šią šventę mums papasakojo vyriausia šventės dalyvė Birutė. Eilėraštukus apie avietes, žemuoges mums perskaitė jauniausia renginio dalyvė Sofija. Vėliau rinkome ir rišome puokštes iš lauko gėlių. Pasibaigus oficialiajai daliai gėrėme arbatą iš žolelių (žemuogių, čiobrelių), kurių prisirinkome Luokavos kalno papėdėje. Renginiui pasibaigus visi linksmai nusiteikę ir pilni įspūdžių grįžome namo.

Vegerių kaimo bibliotekos filialo vyr. bibliotekininkas Dainius Sarapinas

veg1

veg2

veg3

***

Premijai gauti 23

Akmenės rajono savivaldybės viešoji biblioteka kviečia dalyvauti ir siūlyti laureatus Stasės Niūniavaitės vardo literatūrinei premijai gauti.

Pretendentus premijai gauti prašome siūlyti nuo

š. m. birželio 20 d. iki rugpjūčio

15 d. el. paštu:  Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

arba adresu V. Kudirkos g.9 Naujoji Akmenė

Konkurso nuostatus ir pretendento paraišką pildymui rasite adresu: www.abiblioteka.lt