2020 07 16

Baig. reng

Piešiame Akmenės  rajono 70 – mečiui

Gražų, saulėtą vasaros dieną jaunieji skaitytojai susirinko  į Skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus vaikų erdvę piešti piešinius Akmenės rajono 70 -mečiui.  Didelė erdvė tapo  maža, tiek skaitytojų susėdo piešti. Smagu  dirbti būryje. Kiekvienas dalyvis nupiešė po piešinį, o kai kurie net po kelis. Laikas prabėgo greitai, piešinėliai  sugulė ant stalo parodai.

Skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus
 vaikų erdvės bibliotekininkė Dalia Jencienė

paroda 70

par 702

Cheers page-0001

Akmenės renginys

E.Curtis plakatas N A

Akmenės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje Edwardo Curtis fotografijų paroda „Šešėlių gaudytojas“

Jungtinių Amerikos valstijų ambasada Lietuvoje, Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos administracija ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Darius Vaičekauskas suorganizavo Edwardo Curtis fotografijų parodą „Šešėlių gaudytojas“, kurios pristatymas vyko Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Eugnijos Meškienės konferencijų salėje.
Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė parodos pristatymą pradėjo garsios Amerikos psichologės Lindos Henkel mintimis apie fotografiją: „Fotografijos daromos iš esmės ne tam, kad vėliau padėtų prisiminti vienus ar kitus įvykius, bet kad praneštų pasauliui: štai kokius jausmus aš išgyvenu čia ir dabar“, pristatė gerbiamus svečius.
Sveikinimo žodį tarė Jungtinių Amerikos valstijų ambasados Lietuvoje Kultūros atašė Meghan Luckett. Gerbiama viešnia Akmenės rajono savivaldybės viešajai bibliotekai padovanojo fotonuotraukų albumą „Passport“.
Fotografijų parodą pristatė Lietuvos Fotomenininkų Sąjungos  Klaipėdos skyriaus pirmininkas Darius Vaičekauskas. „XX amžiaus pradžioje dirbęs Edwardas Sheriffas Curtisas grūmėsi beviltiškoje kovoje su laiku, stengdamasis išsaugoti, užfiksuoti – fotoaparatu, balso įrašymo prietaisu – Šiaurės Amerikos indėnų kultūros likučius, dar nesunaikintus baltųjų ekspansijos. Trisdešimt metų, remiamas tokių žmonių kaip Johnas Pierpontas Morganas ir buvęs JAV prezidentas Theodore‘as Rooseveltas, sumokėdamas didelę kainą savo šeimos ir sveikatos sąskaita, Curtisas daugybę laiko praleido tarp įvairių genčių indėnų, kol galų gale išleido neprilygstamą darbą „The Norh American Indian“ (Šiaurės Amerikos indėnai).
Gerbiamus svečius ir fotografijų parodos dalyvius pasveikino Akmenės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Tomas Martinaitis ir įteikė atminimo dovanas.
Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė padėkojo gerbiamiems svečiams už unikalią parodą ir atminimui padovanojo knygą apie Akmenės kraštą.
Fotografijų parodos pristatyme dalyvavo Jungtinių Amerikos valstijų ambasados Lietuvoje darbuotojas Vytas Neviera.
Edwardo Curtis fotografijų paroda „Šešėlių gaudytojas“ bus eksponuojama Viešosios bibliotekos konferencijų salėje ( V. Kudirkos g. 9 Naujoji Akmenė)  iki 2020 metų rugpjūčio 2 dienos.

Akmenės rajono savivaldybės
viešosios bibliotekos direktorė

fotoparoda2

Jono Vapsvos nuotraukoje: Edwardo Curtis fotografijų parodos „Šešėlių gaudytojas“ ekspozicija.

fotoparoda1

Jono Vapsvos nuotraukoje iš kairės į dešinę: Akmenės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Tomas Martinaitis, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Rekis, Lietuvos Fotomenininkų Sąjungos  Klaipėdos skyriaus pirmininkas Darius Vaičekauskas, viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė, Jungtinių Amerikos valstijų ambasados Lietuvoje Kultūros atašė Meghan Luckett.

Akvarelės  liejimo užsiėmimas

Akmenės miesto Onos Šimaitės vyko akvarelės liejimo užsiėmimas. Liejimo procesas greitas ir nereikalaujantis daug kruopštumo. O išliejus akvarelę ir pasitelkus vaizduotę nustebins rezultatas. Užsiėmimo dalyviai paveikslėliuose bandė įžvelgti ką pavyko pavaizduoti. Ant popieriaus lapelių pamatė debesis, miško takelį, miegantį katiną, saldainių pilį, gėlių lauką ir dar daug įvairių vaizdų. Akmenės miesto Onos Šimaitės biblioteka jau antrus metus prisijungia prie iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ ir kviečia vaikus ir jaunimą prasmingai leisti atostogas bibliotekoje. Kiekvieną penktadienį vyksta literatūriniai – kūrybiniai užsiėmimai, žaidimų, garsinio skaitymo popietės.

Diana Lensbergienė
Akmenės miesto Onos Šimaitės
 bibliotekos bibliotekininkė

akm1

Šaškių turnyras

Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo- informavimo skyriaus vaikų erdvėje vyko tradicinis šaškių turnyras, skirtas Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai. Jaunieji skaitytojai susikaupę varžėsi žaisdami šaškėmis, norėdami išsiaiškinti kas šį kartą užims prizines vietas. Kiekvienas skaitytojas nors vieną kartą patyrė pergalės džiaugsmą. O geriausiai sekėsi Kajui Jaškevičiui, Lukui Grabauskui ir Adelei Tenytei. Popietė baigėsi, visi žaidėjai džiaugėsi įdomiai praleidę laiką.

Skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus
vaikų erdvės bliotekininkė