Naujienos

2022 05 27

skelb. Tamos

***

Poezijos pavasaris2022

***

parod05

Tarptautinė paroda apie klaidinančią informaciją 
„The Glass Room“ Akmenės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje

Akmenės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje adresu  V. Kudirkos g.9 Naujoji Akmenė II a. parodų erdvėje atidaryta tarptautinė paroda apie klaidinančią informaciją „The Glass Room“, kurioje pateikiama informacija, kaip socialiniai tinklai ir internetas pakeičia įpročius skaityti informaciją, kaip į ją reaguoti, susipažinti su naujaisiais nuomonės formuotojais. Parodoje pateikiama informacija, kodėl aptikti melagingas naujienas nėra taip paprasta, panagrinėti sintetinių vaizdo klastočių pasaulį, apie socialinį informacijos teikimą. Kokį vaidmenį atlieka naujausios technologijos ir socialinės žiniasklaidos platformos klaidingos informacijos sklaidoje ir kokį poveikį tai turi mūsų kultūrai, politikai ir visuomenei?
Už šios parodos eksponavimą Akmenės rajono savivaldybės Viešoji biblioteka dėkoja Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkei, Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Informacijos išteklių  departamento direktorei Jolitai Steponaitienei, Valensiyai Dresvyannikovai.
Parodą eksponuoti Lietuvoje padėjo Lietuvos bibliotekininkų draugija, IFLA, Europos Komisija ir parodos rengėja tarptautinė nevyriausybinė organizacija „Tactical Tech“. Paroda eksponuojama nuo 2022 m. gegužės 23 d. iki rugpjūčio 10 d. Ši paroda susilaukė didelio Viešosios bibliotekos ir jos filialų skaitytojų, lankytojų susidomėjimo: jaunimo, senjorų, poetų, rašytojų, negalią turinčių skaitytojų, bendruomenių narių tarpe.

Viešosios bibliotekos direktorė
Zita Sinkevičienė

parod050  kopija

Kristinos Urniežienės nuotraukoje: Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė ir direktorės pavaduotoja Dalė Taraškevičiūtė prie informacijos apie Tarptautinę parodą „The Glass Room“

Poetės, vertėjos Vilijos Žalienės knygos „Sparnuotieji bičiuliai“ pristatymas
Akmenės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje

Viešosios bibliotekos E. Meškienės vardo konferencijų salėje įvyko literatūrinis renginys - poetės, vertėjos Vilijos Žalienės knygos „Sparnuotieji bičiuliai“ pristatymas jauniesiems bibliotekos skaitytojams, lankytojams. Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė literatūrinį renginį pradėjo prasmingomis mintimis apie knygą ir paskaitydama poetės Vilijos Žalienės eilėraštį apie paukštį iš naujos poetės knygos. Skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus vaikų erdvės bibliotekininkė Aurelija Gerulskienė paskaitė poetės eilėraštį apie gamtą.

Poetė, vertėja Vilija Žalienė išleido poezijos knygas: ,,Ugnies giesmė“, ,,Būties rasa“, ,,Begalybės džiaugsmas“, ,,Sakmė apie Gabiją“, išvertė tris dailininko, rašytojo ir mokslininko N. K. Rericho  poezijos ir Gyvosios Etikos rinkinius ,,Morijos gėlės“, ,,Morijos sodo lapai. Šauksmas“, ,,Morijos sodo lapai. Nušvitimas“. 2021 metais Vilija Žalienė išleido naujausią knygą vaikams ,,Sparnuotieji bičiuliai“. Eilėraščiai apie paukščius iliustruoti 24 žinomų menininkų fotografijomis, tad teks įsiskaityti, įsižiūrėti, o paskui iš spalvų, iš eilėraščių atpažinti, kas lakioja ir čiulba aplinkui.

Literatūriniame renginyje dalyvavo Naujosios Akmenės ikimokyklinio ugdymo mokyklos „Buratinas“ grupė „Bitutės“, jaunieji bibliotekos lankytojai, Saulėtekio progimnazijos jaunieji gimnazistai, mokytojos, bibliotekininkės. Eugenijos Meškienės vardo konferencijų salėje poetė Vilija Žalienė prasmingai pristatė savo knygą vaikams „Sparnuotieji bičiuliai“. Skaitytojai kartu su poete Vilija Žaliene sveikino žodžiais grožį, gamtą, knygą. Poetė supažindino su knygos iliustratoriais, garsiais fotografais, jų fotografijomis. Visi renginio dalyviai kartu skaitė, dainavo, atpažino paukščius, jų balsus. Garsinis knygos skaitymas jauniesiems skaitytojams - įdomi patirtis.

Viešosios bibliotekos direktorė Z. Sinkevičienė padėkojo poetei, vertėjai už knygos pristatymą, palinkėdama  kūrybinių sėkmių. Naujosios Akmenės ikimokyklinio ugdymo mokyklos „Buratinas“  „Bitutės“ grupės vaikučiai ir auklėtoja  padėkojo poetei, vertėjai Vilijai Žalienei už kūrybą.

Poetė Vilija Žalienė Viešosios bibliotekos skaitytojams padovanojo 2 knygas su autografais „Sparnuotieji bičiuliai“ ir „Linksmosios pratybos“, palinkėdama knygų skaitymo.

Renginyje koncertavo Akmenės rajono meno mokyklos birbynininkai.

                                     Viešosios bibliotekos informacija

01ž

Kristinos Urniežienės nuotraukoje: Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė, poetė, vertėja Vilija Žalienė ir Skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus vaikų erdvės bibliotekininkė Aurelija Gerulskienė

01visi

Kristinos Urniežienės nuotraukoje: literatūrinio renginio  „Poetės, vertėjos Vilijos Žalienės knygos „Sparnuotieji bičiuliai“ pristatymas“ dalyviai

***

Akmenės rajono savivaldybės viešoji biblioteka kviečia nemokamai skaityti prenumeruojamą „Delfi“ ir „15min“ turinį!

Artėjant vasarai, belaukiant atostogų ir turint daugiau laiko naujienoms, kviečiame bibliotekoje nemokamai skaityti naujienų portalų „Delfi plius“ ir „15MAX“ turinį, skirtą prenumeratoriams.„Delfi plius“ – tai niekur kitur nepublikuojamas profesionalių publicistų, gabių naujokų ir solidžių užsienio leidinių turinys lietuvių kalba, taip pat išankstiniai tekstų ir vaizdo laidų pristatymai. Visos naujienos publikuojamos be jokių reklamų. „15MAX“ rasite šiuolaikišką ir unikalų turinį, skatinantį nuomonių įvairovę, stiprinantį diskusijų kultūrą ir drąsius požiūrius. Taip pat čia rasite „The New York Times“, „The Atlantic“, „Quartz“, „New Scientist“, „Psychology Today“ ir kitų žurnalų straipsnių vertimus į lietuvių kalbą. Jums tereikia atvykti į biblioteką – darbuotojas suteiks prisijungimo slaptažodį ir galėsite patogiai naršyti visą naujienų turinį vienoje vietoje Jums patogiu metu.
Lauksime Jūsų atvykstant.
Ieškokite patikimų naujienų bibliotekoje!
Dėl prisijungimų kreiptis į bibliotekininkes.

***

KALBŲ, KNYGŲ, ŽMONIŲ BENDRYSTĖ

Akmenės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje apsilankė gerbiamos viešnios, Naujojoje Akmenėje gyvenanti savanorė Irena Balkauskienė su moterimis iš Ukrainos. Gerbiama Irena Balkauskienė ėmėsi asmeninės iniciatyvos ukrainietes moteris mokyti lietuvių kalbos. Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė supažindino gerbiamas viešnias su Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos ir jos filialų  paslaugomis Ukrainos pabėgėliams, su knygų fondais, skaityklomis, E. Meškienės vardo konferencijų sale, kur šiuo metu eksponuojama kraštiečio, dailininko, poeto A.A. Stasio Juškaus tapybos darbų paroda „Piligrimo kelias“. Bibliotekininkė Jūratė Vaškelienė supažindino su duomenų bazėmis, bibliotekininkė Kristina Urniežienė su Muzikos ir meno skaityklos karaokė. Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė perdavė informaciją – lankstinukus apie Viešosios bibliotekos ir jos filialų paslaugas ir pakvietė lankytis Viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose. Gerbiama savanorė Irena Balkauskienė tęs lietuvių kalbos mokymus Viešojoje bibliotekoje. Viešojoje bibliotekoje lankėsi moterys iš įvairių Ukrainos vietovių: iš Mariupolio, Charkovo, Dnepro, Melitopolio.

Zita Sinkevičienė
Viešosios bibliotekos direktorė

IMG 5329

Nuotraukoje Viešosios bibliotekos viešnios iš Ukrainos: Lomakina Natalia, Komyshna Valentina, Volkova Marina, Kolačiuk Marina ir jas atlydėjusi savanorė Irena Balkauskienė Eugenijos Meškienės konferencijų salėje su Viešosios bibliotekos direktore Zita Sinkevičiene ir bibliotekininke Jūrate Vaškeliene.

***

DUOMENU BAZES LIETUVIU KALBA  kopija 1 Страница 1