Neformalus švietimas

2023 06 13

                Popietė „Menu menu mįslę...“ ir molio molinukai

Mįslės yra žinomos nuo seno ir labai populiarios. Kodėl mįslės tokios populiarios?  Tai yra smagi laiko praleidimo pramoga – galima rengti su  šeimos nariais ar draugų būryje. Mįslės lavina kūrybingumą, padeda vaikams susikaupti, gali pakelti  vaiko nuotaiką, prajuokinti, suteikia galimybę bendrauti, ir yra puikus būdas skatinti vaikų protą. Mįslės atlieka ne tik pramoginę funkciją. Reikia galvoti, reikia būti apsiskaičius, norint jas įminti. Mįslės būna įvairios – linksmos, kur galima daug pasijuokti, sudėtingos, kur reikia gerai pagalvoti. „Katino Juodžio“ klubo vaikai nėrė į smagią mįslių popietę „Menu menu mįslę...“ Pasiskirstę į dvi komandas, bandė atspėti įvairiausias mįsles. Buvo daug juoko, klegesio ir ginčų. Ir kaip visada nugalėjo draugystė. Po mįslių popietės atėjo laikas padirbėti. Šį kartą tai buvo darbeliai  iš molio. Baltasis molis yra bekvapis, labai plastiškas, natūraliai džiūstantis, net nereikalaujantis degimo. O išdžiūvę gaminiai būna tvirti, kieti, galima juos dažyti, lakuoti, raižyti ar net gręžti. Susikaupę vaikai lipdė įvairias figūrėles – kas ką susigalvojo. Rezultatas – gražūs molio molinukai.

Virginija Varanavičienė
Ventos miesto filialo bibliotekininkė, NVŠ teikėja

                                                                                                Nuotr.: V.Varanavičienės

poiete molis

***                         

Nuostabi popietė Paragiuose...

Gražią ir šiltą penktadienio popietę NVŠ „Katino Juodžio“ klubas vyko į Paragius, Lazdynų Pelėdos memorialinį muziejų. Mus pasitiko Lazdynų Pelėdos padalinio vadovė Sandra Sakalauskienė, kuri papasakojo, jog dvaro čia būta nuo XIX a. pradžios, pastatus supo ūksmingas parkas. Jo šeimininkas Nikodemas Ivanauskas tapė paveikslus, o būsimos rašytojos, seserys Marija ir Sofija, mamos liepiamos, žaidė medžių pavėsyje, kad neįdegtų ir neatsirastų strazdanų, mat bajoraitės turėjo būti skaisčiaveidės, apie muziejaus gyventojus – bajorų šeimą, istoriją ir jo įkūrimą. Sužinojome, kodėl seserys savo kūrinius pasirašydavo ir leido bendru Lazdynų Pelėdos slapyvardžiu. Apžiūrėjome gyvenamojo namo dalyje ir mansardoje eksponuojamas nuotraukas, knygas, dokumentus, išlikusius ir restauruotus autentiškus baldus, rašytojų tėvo – Nikodemo Ivanausko tapytojo, profesionalaus dailininko paveikslų fotokopijas. Lankėmės senovinėje klėtelėje, kur sukaupta senovinių buities rakandų, bei žaidimų. Vaikščiojome po parką, kuriame auga 160 metų senumo liepos,  o alyvų ir jazminų krūmų apsuptyje stovi akmeninis stalas, prie kurio Sofija ir Marija rašė, svajojo. Parko gilumoje aplankėme ir prie vandens telkinio veikiančią senovinę dūminę pirtelę, pastatytą 1927 metais, su susidomėjimu klausėmės padalinio vadovės Sandros Sakalauskienės, kuri papasakojo mums, kokia buvo senovinių pirčių paskirtis. Išalkę, buvome pavaišinti pačiomis skaniausiomis pasaulyje, lauže keptomis bulvėmis su sviestu ir druska. Žaidėme žaidimus kaip prieš šimtą metų, o kur dar nuostabiausi, mieliausi ir draugiškiausi šunys: Mūza ir Dešris.

Nuostabus, turiningas ir smagus laikas Lazdynų Pelėdos muziejuje kvepiančių alyvų  ir beveik dviejų šimtų metų liepų apsuptyje, ramybės ir natūralios gamtos planetoje. Visi parsivežėme kažką gražaus ir nenusakomo savo širdyse. Ačiū muziejaus padalinio vadovei Sandrai Sakalauskienei ir jos šeimai už šiltą priėmimą.

                                                                                                  Virginija Varanavičienė
Ventos miesto filialo bibliotekininkė, NVŠ teikėja

                                                                                                Nuotr.: V.Varanavičienės

Untitled design

***

Vandenynų pasaulyje

      Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus neformalaus ugdymo programos ,,Literatūrinė, kūrybinė, edukacinė veikla bibliotekoje“ būrelio lankytojai  rinkosi į popietę ,,Vandenynų pasaulis“, skirtą artėjančiai Pasaulinei vandenynų dienai.  Popietės dalyviai garsiai skaitė Jess French knygą ,,Nepaprastieji  Žemės vandenynai“,  dr. Mirandos Macquitty ,,Vandenynai“  ir  B.Lenkytės eilėraščius ,,Vėžlys“ ,  ,,Žuvėdra“. Skaitydami  grožėjosi įdomiomis iliustratorės  Claire Mcelfatrick iliustracijomis,  Frank Greenaway nuotraukomis.  Popietės metu vaikai sužinojo kokie  yra Žemės vandenynai, išmoko rasti juos žemėlapyje, susipažino su giliuose vandenyse esančia augalų ir gyvūnų įvairove, sužinojo apie didžiųjų vandens telkinių  naudą Žemei. Vaikai papasakojo kuo  mums padeda ir kaip keičiasi vandenynai  dėl žmonių  veiklos, padiskutavo kaip mes galime prisidėti prie padėties gerinimo. Besiklausydami skaitymų, būrelio nariai  lipdė iš molibdeno ir piešė piešinius apie vandenyną. Padaryti darbai papuošė vaikų erdvę.

Dalia Jencienė

   Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus
 vaikų erdvės bibliotekininkė, NVŠ teikėja

Nuotr.: Dalios Jencienė

Vand. pasaulis

vand.pasaul.

 

***

Su meile – tėčiui

Tėtis – tai vyras, šalia kurio vaikas gali šokinėti ant sofos, karstytis medžiais, išmokti važiuoti dviračiu ir kvailioti. Kai tėtis šalia – jaučiamės saugūs ir laimingi, turintys patikimą draugą, kuris pamokys, pagelbės, patars, o jei reikia subars. Tėtis berniukui – tai vyras, kuriuo norisi tapti, kai užaugsi, mergaitei - vyras, už kurio norėtų ištekėti.

Popietę skyrėme savo mylimiems tėčiams. Aptarėme, kodėl mums taip reikalingi tėčiai. Kuo tėtis skiriasi nuo mamos? Kodėl ir už ką tėčius vertiname? Kuo svarbus kiekvienam jo tėtis? Su meile gaminome atvirukus, rašėme linkėjimus, tėčiui skyrėme jautrius žodžius. Atvirukai skirti pasveikinti Tėvo dienos proga.

Virginija Varanavičienė
Ventos miesto filialo bibliotekininkė,
NVŠ teikėja
Nuotr.: V.Varanavičienės

be pavadinimo

***

Vilniui – 700

    Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus Neformalaus vaikų švietimo programos ,,Literatūrinė, kūrybinė, edukacinė veikla bibliotekoje“ būrelio nariai  rinkosi į popietę  ,,Vilniui – 700“, skirtą  Seimo paskelbtiems Lietuvos sostinės Vilniaus ir Gedimino laiškų metams. Popietės dalyviai garsiai skaitė N. Kostinienės, Ž. Mikailienės, L. Itagaki knygą ,, Vilniaus rūmai ir jų šeimininkai“, sekė legendą apie Gedimino pilį, piešė piešinius, skirtus Vilniui. Nupiešti piešiniai papuošė vaikų erdvę. Po to, artėjant  renginiui ,,Draugų diena“, vaikai  darė prizus, skirtus būsimo renginio dalyviams, aptarė, kaip galėtų papuošti bibliotekos kiemelį ir  pagamino  papuošimui girliandas.  

 

s

Viln 700

Vilniui - 700

Vilniui 700

***

Kino teatras po kupolu

Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus Neformalaus vaikų švietimo programos ,,Literatūrinė, kūrybinė, edukacinė veikla bibliotekoje” būrelio lankytojai žiūrėjo filmus neįprastai. Viešosios bibliotekos  E. Meškienės vardo konferencijų salėje viešėjo ,,Sferinis filmas “. Vaikai pasirinko žiūrėti du filmus.  Žiūrėdami filmą ,,Gravitacijos paslaptys – Alberto  Einšteino pėdomis”,  popietės dalyviai sužinojo daug naujo apie Visatą, Žemės ir Saturno planetas , gravitaciją ir kitas kosmoso paslaptis. Filme ,,Draugai – žmogaus kūno viduje” mokiniai sužinojo  apie žmogaus organizmo sudėtį, imuninių sistemų veikimą.  Filmų metu buvo atsakyta į daug įvairiausių klausimų, vaikai galėjo pasijusti įvykių dalyviais: pabuvoti kosmose arba žmogaus viduje. Sferinis filmas popietės dalyviams  buvo nauja patirtis, praplėtė edukacinį akiratį, padėjo atitrūkti nuo kasdienybės, pajausti įvairias tikras emocijas -  girdėjosi vaikų šūksniai, plojimai, juokas, situacijų aptarimas.   

                                     Dalia Jencienė  

   Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus
 vaikų erdvės bibliotekininkė, NVŠ teikėja

Nuotr.: Dalios Jencienės

kino tetr. p. kup.1

***

Draugystė ant straublio galo

Jei turi draugą - reiškia esi laimingas žmogus. Reiškia tu ne vienas ir tavo draugas taip pat. O kartu - jokie sunkumai nebaisūs ir gyventi tiesiog smagiau. Bet kaip išmokti puoselėti draugiškus santykius? Tad mūsų susitikimo tema NVŠ „Katino Juodžio“ klube labai svarbi – draugystė.Visi kartu perskaitėme Mariaus Marcinkevičiaus nuotaikingą ir mielą knygelę   „Draugystė ant straublio galo“, apie didžiulio dramblio ir mažos pelytės draugystę. Aptarėme ir mes su vaikais: kodėl svarbu turėti draugą? Koks yra tikras draugas? Ką daryti, kad išsaugoti gerus, draugiškus santykius? Klubo vaikai pristatė savo geriausią draugą ir išvardino, dėl kokių savybių ar poelgių draugą vertina ir yra jam dėkingas. Prisiminėme lietuvių liaudies patarles, animacinius filmus ir jų personažus, perskaitytas knygas apie draugystę. Gražių emocijų patyrėme žaisdami žaidimą „Dovanok draugui gražų žodį“, o draugystę užtvirtinome kūrybinėmis dirbtuvėlėmis „Mano draugo portretas“, kuriose traukėme vardus ir tapėme klubo draugų portretus, rašėme linkėjimus. Draugiška, šilta, gražių emocijų kupina popietė – „Draugystė ant straublio galo“.

                                                                                                 Virginija Varanavičienė
Ventos miesto filialo bibliotekininkė,
NVŠ teikėja
Nuotr.: V.Varanavičienės

Dizainas be pavadinimo

***

,,Medis – žemės gyvybė“

Gebėjimas kurti – tai didžiausia dovana, kuria gamta apdovanojo žmogų. Šiandien Akmenės miesto Onos Šimaitės bibliotekos NVŠ būrelio vaikai domėjosi garsių dailininkų autobiografijomis, jų kūriniais. Taip pat dar kartą  atidžiai apžiūrėjome bibliotekoje esančią Ritos Raubickienės tapytų paveikslų parodą. Išanalizavome kaip paveiksluose vaizduojami medžiai, kaip piešiami lapai. Raktas į kūrybingumą – tai noras kažką bandyti, rizikuoti ir pažiūrėti, kas bus. Mes taip pat pabandėme  tapyti ant drobės ir pažiūrėti kas iš to išeis. Oras buvo nuostabus, todėl užsiėmimas vyko lauke. Kadangi vaikai dar nebuvo tapę ant drobės, tai dirbome visi kartu, pasitardami, pasikonsultuodami, pasirinkę temą ,,Medis – žemės gyvybė“. Rezultatu likome patenkinti.

Leonida Skerstonienė
Akmenės miesto Onos Šimaitės bibliotekos bibliotekininkė,
NVŠ teikėja

25Ak1

000ak2

***

„Augo su žemaitiu kalbo“

     Akmenės rajono savivaldybės viešosios  bibliotekos skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus  vaikų erdvėje vyko Neformalaus vaikų švietimo programos ,,Literatūrinė, kūrybinė, edukacinė veikla bibliotekoje“ būrelio  popietė ,,Augo su žemaitiu kalbo“. Popietėje dalyvavo  rašytoja, poetė, tapytoja , gamtos mylėtoja   Irena Stražinskaitė -  Glinskienė, viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė, direktorės pavaduotoja Dalė Taraškevičiūtė, Akmenės krašto Simono Daukanto žemaičių draugijos pirmininkė Raimonda  Gaubytė , Trečiojo amžiaus universiteto lankytoja Aldona Kriaučiūnienė.  Rašytoja  atsivežė parodėlę savo parašytų ir išleistų knygų: ,,Dievo karvytė“ (2017), ,,Žaltiūm Žemė“ (2019), ,,Edeno moteris“ (2020), ,,Trupintas pyragas“ (2020), ,,Augo so žemaitiu kalbo“ (2023), ,,Boružėlės pasakėlės“ (2023). Knyga  ,,Augo su žemaitiu kalbo“ vaikams jau žinoma, nes   vaikai anksčiau buvo garsiai skaitę   būrelio   popiečių metu. Viešnia Irena Stražinskaitė – Glinskienė pasipuošusi žemaitiškais rūbais, papasakojo apie žemaitiškų rūbų ypatumus, žemaičių kalbos istoriją, mokė vaikus tarti žemaitiškus žodžius, skaityti žemaitiškai. Vaikams buvo įdomu dalyvauti edukaciniame užsiėmime ,,Augo su žemaitiu kalbo“, kuriame popietės dalyviai žaidė žaidimus, dainavo lopšinę, klausėsi žemaitiškos pasakos, žaidė žemaitiškų žodžių varžytuves, džiaugėsi prizais. Susitikimą lydėjo gražus, šiltas bendravimas, gera nuotaika ir didelis susidomėjimas rašytojos Irenos Stražinskaitės – Glinskienės  pasakojimais.  Rašytoja Viešajai bibliotekai padovanojo dvi savo knygas – „Žaltium Žemė“, „Augo so žemaitiu kalbo“.

Dalia Jencienė

Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus
 vaikų erdvės bibliotekininkė, NVŠ teikėja

Nuotraukos  Aurelijos Gerulskienės ir Dalios Jencienės

p.su rašyt.1

popietė su r.2

Pop. su rašyt3

***

Saulės diena

Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus vaikų erdvės Neformalaus vaikų švietimo programos ,,Literatūrinė, kūrybinė, edukacinė veikla bibliotekoje“ būrelio nariai susirinko į popietę, skirtą Tarptautinei Saulės dienai. Pasikalbėję apie Saulės teikiamą naudą mūsų kasdieniniame gyvenime, vaikai piešė, spalvino, kirpo saulutes, kuriomis puošė stendą. Minint artėjančią Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną popietės dalyviai prisiminė 40 – ties metų trukusį laikotarpį, kurio metu rusų carinė valdžia draudė lietuvišką spaudą, knygų leidimą ir skaitymą. Mokiniai prisiminė knygnešius, kurie nebijodami baudų, kalėjimo, tremties saugojo lietuvių kalbą, platino spaudą, patys rašė lietuviškai. Būrelio nariai paruošė plakatą ,,Saugokime savo kalbą“, patys kūrė ir gamino knygeles. Artėjant Motinos dienai, būrelio lankytojai garsiai skaitė eilėraščius, piešė piešinius, skirtus pasveikinti savo mamytes ir padėkoti už jų gerumą. Vaikų sukurti darbai papuošė vaikų erdvę.

Dalia Jencienė
Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus 
vaikų erdvės bibliotekininkė, NVŠ teikėja 

Saulės d. knyg. mam d.

***

Kūrybinės dirbtuvės su tautodailininku Gintautu Neimanu

            Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę užbaigėme kūrybinėmis dirbtuvėlėmis su tautodailininku Gintautu Neimanu iš Naujosios Akmenės. Tautodailininkas pristatė vaikams savo tapytų kūrybinių darbų parodą. Parodos autorius supažindino su savo kūrybos pradžia, kaip gimsta darbai, kaip paruošiamos medžiagos ir parenkamos spalvos. Papasakojo apie savo nutapytus darbus, kuriuose vyrauja užburiantys savo grožiu peizažai, spalvingi gamtos motyvai, įamžintos kelionių akimirkos, įvairios įsimintinos vietovės, plaukiantys laivai. Vaikai uždavė gerbiamam svečiui klausimų, į kuriuos buvo mielai atsakyta. Sužinojome, jog gerbiamas Gintautas piešia ir tapo nuo vaikystės. Piešti jį išmokė mama...

Artėjant Motinos dienai, ir mes su tautodailininko pagalba ir patarimais sumanėme nutapyti mamai mažytę dovaną – arbatos padėkliuką, tik mes jį pavadinome – „Padėkiuku Mamai“. Mūsų „padėkiukas“- tai padėkos simbolis mamai už mums suteiktą meilę, rūpestį ir švelnumą. Į “Padėkiuką Mamai“ sudėjome pačias gražiausias spalvas, švelniausius žodžius, linkėjimus ir savo meilę. Iš visos širdies dėkojame mūsų svečiui, kuris padėjo mums išpildyti šitą gražų norą.

Virginija Varanavičienė
Ventos miesto filialo bibliotekininkė,
NVŠ teikėja
Nuotr.: V.Varanavičienės

                                                   padek  kopija                                                   

***

Nepradingusios akimirkos

     Fotografija užfiksuoja žmogaus gyvenimo įvykius, primena ir supažindina su praėjusiu laikmečiu.  Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo - informacijos skyriaus vaikų erdvėje vyko neformalaus vaikų švietimo programos ,,Literatūrinė, kūrybinė, edukacinė veikla bibliotekoje“ būrelio popietė ,,Nepradingusios akimirkos“, skirta Pasaulinei fotografijos dienai. Popietės dalyviai aplankė viešojoje bibliotekoje eksponuojamą fotoklubo  ,,Lokys“ narių parodą ,,Mano švytintis pasaulis“.  Po to vaikai vartė fotografijų albumus - M.Jovaišos ,,Naregėta Lietuva 2009“, J.Vaicekausko sudarytą ,,Lietuvos fotografija“, V.Lukaitienės ir D.Gruzdienės sudarytą fotoalbumą ,,Mikalojus Konstantinas Čiurlionis.Fotografija. Photography“, kuriame yra ne tik paties menininko fotografuotų nuotraukų, bet ir M.K.Čiurlionio atvaizdų. Apžiūrėję ir aptarę nuotraukas, būrelio nariai su stiklo dekoro dažais piešė paveikslėlius ir ruošė ruošinius. Popietė baigėsi ,,Mįslių lietumi“, kurio metu vyko žaidimas su mįslėmis.

Dalia Jencienė
Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus 
vaikų erdvės bibliotekininkė, NVŠ teikėja

Fotogr. diena

***

Viktorina „Ką aš žinau apie H.K.Anderseną ir jo pasakas“

Nacionalinės bibliotekos savaitę pradėjome nuo popietės vaikams skirtos garsiam Danijos rašytojui, pasakininkui H. K. Andersenui. Visų pirma NVŠ „Katino Juodžio“ klubo vaikai buvo išsamiai supažindinti su pasakininko biografija ir kūryba. Sužinojo, kokį sunkų ir ilgą kelią, kilęs iš vargingos šeimos, mažai išsilavinęs, anksti likęs be tėčio Hansas Kristianas turėjo nueiti, kol tapo garsus, visame pasaulyje žinomas rašytojas. Pripažintas kritikų jis buvo anaiptol ne iš karto, o „Bjaurojo ančiuko“ pasaka atspindi paties Anderseno išgyvenimus. Vaikystėje bendraamžiai jį erzindavo dėl išvaizdos ir aukšto balso. Panašiai kaip bjaurusis ančiukas, H. C. Andersenas tik vėliau gyvenime tapo „gulbe“ – kultūringu, visame pasaulyje žinomu rašytoju.

Susipažinę su H.K.Andersenu, pasidalinome į tris komandas: „Penkių nykštukų“, „Trijų paršelių“ ir „Coliukių“ žaidėme viktoriną - „Ką aš žinau apie H.K.Anderseną ir jo pasakas“. Viktoriną sudarė dvi dalys: „Biografija ir kūryba“, bei „Pasakos“. Jei pirma viktorinos dalis patikrino ar dėmesingai klausėmės, tai antra dalis sukėlė daug emocijų ir ginčų. Vaikai sužinojo, jog tikroji pasaka, kurią parašė H.K.Andersenas, nebūtinai baigiasi taip, kaip mes pažįstame šias pasakas iš V.Disnėjaus studijoje sukurtų animacinių filmų. Buvo liūdesio, nuostabos ir net nusivylimo, nes „Undinėlė“, deja, neištekėjo už gražiojo princo, karalaitei po daugybę čiužinių padėjo žirnį ne todėl, kad patikrinti ar ji išlepusi, o „Coliukė“ neatsirado iš žibuoklės...

Laimėjo „Penkių nykštukų“ komanda, bet visgi draugystė – svarbiausia ir kaip visada nugali. Visi vaikai apdovanoti prizais. Ačiū už nuostabų pasakų pasaulį H.K.Andersenai!

                                                                               

 

vi1

***

Mažųjų Velykėlių šventė

     Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus vaikų erdvėje vyko  neformalaus vaikų švietimo programos ,,Literatūrinė, kūrybinė, edukacinė veikla bibliotekoje“ būrelio  popietė  ,,Mažųjų Velykėlių šventė“ . Vaikus aplankė viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė ir Trečiojo amžiaus universiteto lankytojos Alina Pivanovičienė, Natalja Plindinienė ir Sofija Rupeikienė.  Popietės dalyviai  klausėsi pasakojimų apie Velykas, mažąsias Velykėles, pasakojo jiems nutikusias istorijas , klausėsi pasakos žemaitiškai ,,Kodėl gandras varles gaudo“,  žaidė smagius žaidimus, varžėsi linksmose estafetėse, daužė kiaušinius, rinkdami kieno kiaušinis stipriausias, spėjo mįsles ir piešė piešinius.  Šventė buvo kupina mažų dovanėlių, daug džiaugsmo ir geros nuotaikos.

Dalia Jencienė

 Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus
vaikų erdvės bibliotekininkė, NVŠ teikėja

Nuotr.: Dalios Jencienės

atvėl.šve1

atvelšvent2

***

Atvelykiniai margučiai  - ventiškiai „katinkiškiai“

Jau šį sekmadienį  švęsime Atvelykį, dar kitaip vadinamą Vaikų Velykėlėmis, kurios yra laikomas paskutine poilsio diena prieš didžiuosius pavasario darbus. Atvelykio dieną tradiciškai visas dėmesys skiriamas vaikams: vėl yra dažomi ir ridenami margučiai, dalyvaujama įvairiuose jiems skirtuose renginiuose, leidžiamas laikas su šeima, draugais, dovanojamos dovanos. Nuo seno tikėta, jog visi sveiki ir stiprūs bus, jei per Atvelykį visi nuoširdžiai šėlios, todėl šventės metu vaikai iš visos „dūšios“ linksminosi.

Laukdami šios šventės ir mes NVŠ „Katino Juodžio“ klube nusprendėme pašėlioti. Pamarginti kiaušinius kitaip, netradiciškai, neįprastai. Bandėme pagaminti velykinius kačiukus – „juodžiukus“, o pavyko kažkas tarp kiškio ir katino. Taigi, mūsų bibliotekoje apsigyveno labai smagių margučių – ventiškių „katinkiškių“. Atrodo ir skamba juokingai, bet tai ir smagiausia. Šėliojimo, juoko, susižavėjimo, išterliotų pirštų ir geros nuotaikos netrūko. Argi jie nenuostabūs?!

NVŠ „Katino Juodžio“ klubo vaikai visiems linki smagios Atvelykio šventės.

                                                                                                  Virginija Varanavičienė
Ventos miesto filialo bibliotekininkė,
Nuotr.: V.Varanavičienės

30atv

***

Turininga ir smagi pavasario atostogų diena

Pavasario atostogų metu Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus vaikų erdvės Neformalaus vaikų švietimo programos ,,Literatūrinė, kūrybinė, edukacinė veikla bibliotekoje“   vaikai  svečiavosi  Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus viešojoje bibliotekoje ir Žagarės regioniniame parke. Kartu vyko Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė ir skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus bibliotekininkė Jūratė Vaškelienė. Atvykus į biblioteką, visus maloniai  pasitiko  Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos  direktorė Jovita Šimkevičiūtė ir bibliotekos darbuotojos, kurios papasakojo apie biblioteką, aprodė bibliotekos patalpas, naujai įrengtas šviesias erdves. Mokiniai klausėsi įdomaus pasakojimo apie lietuvių rašytoją Joną Avyžių,  apžiūrėjo įvairius kūrėjo naudotus daiktus, baldus, rašymo mašinėlę. Didelį susidomėjimą sukėlė edukacinis užsiėmimas, kurio metu vaikai pasigamino daug įvairių gražių skirtukų.

Po turiningos viešnagės Jono Avyžiaus viešojoje bibliotekoje, jaunieji keliautojai pasuko Žagarės regioniniame parke įrengtu ozo pažinties taku. Vaikščiodami pušynu, išvykos dalyviai pastebėjo straksinčią voverę, šokuojančias varlytes, šliaužiantį žaltį su mažu žalčiuku, šuoliuojančias stirnas. Pasisupę sūpynėmis ir pažaidę žaidimų aikštelėje vaikai išskubėjo į Žagarės regioninio parko žirgų klubą ,,Žagarės Kentaurai“, vadovaujamą Vidmanto Staškevičiaus.  Vaikams buvo įdomu natūralioje kaimo sodyboje su senovinėmis medinėmis tvoromis ir  moliniu tvartu, patiko šieno ritinių ridenimas, ožka, avys su ėriukais, arklidžių kvepiančių šienu kvapas ir ypač  edukacinis užsiėmimas  su žirgais ,,Vaikai – gamtos ir žirgų draugai“. Išvyka pilna naujų potyrių ir  džiugių emocijų  vaikams  paliko  didelį įspūdį.

 

Dalia Jencienė

 Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus
vaikų erdvės bibliotekininkė, NVŠ teikėja

Nuotr.: Dalios Jencienės ir Jūratės Vaškelienės

išvijoni3

Išvyk. į jon.4

Išv. į Jon.2

Išv. į j.1

***

Paukščiai – pavasario pranašai

  Atėjus pavasariui, atšilus orui prasideda gamtos atbudimas. Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo – informacijos erdvėje vyko neformalaus vaikų švietimo programos ,,Literatūrinė, kūrybinė, edukacinė veikla bibliotekoje“ būrelio popietė ,,Paukščiai – pavasario pranašai“, skirta Pasaulinei paukščių dienai. Popietės dalyviai klausėsi įvairių giesmininkų giesmių, garsiai skaitė apie sparnuočius žurnale vaikams apie gamtą  ,,Lututė“, papasakojo savo įvairius  nuotykius apie paukščius, lipdė  iš molio sparnuotuosius bičiulius ir spalvino juos įvairiomis spalvomis. Paruošę parodą iš nulipdytų paukščių, vaikai, pasidarę kiaušinius iš popieriaus, ėmėsi marginti  įvairiausiais raštais. Vaikų erdvė pasipuošė šventine nuotaika – moliniais paukščiais ir primargintais velykiniais margučiais.

Dalia Jencienė
Skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus
  vaikų erdvės bibliotekininkė, NVŠ teikėja
Nuotr.: D.Jencienės

Paukšč. pav. pran.1

Paukšč. pav pran.2

***

Velykos ant palangės

Nors pavasaris nedžiugina šiluma ir saulutė pasirodo retai, NVŠ„Katino Juodžio“ klubo vaikai jau laukia gražiausios pavasario šventės - Šv.Velykų. Susirinkę, pasiplepėdami spalvinome ir dažėme vienas už kitą margesnius ir gražesnius margučius. Maišėme kuo gražiausias ir ryškiausias spalvas. Dovanojome vieni kitiems šypsenas ir bendrystę. Džiaugėmės, kad mūsų „Oliziukai – Šilinukai“ pasipuošė vešlia žolyte ir su žalių plaukų kuokštu atrodo ypač nuotaikingai ir pavasariškai. Kiekvienas iš jų pavadintas vardu, kurį jam sugalvojo jį pagaminęs vaikas, todėl vaikams žmogiukai dar mielesni. O vardų gražumas net stebina ir kiekvienam labai tinka, tai: „Žibuoklė“, „Groot“, „Benjaminas“, „Vyncius“, „Persikutė“, „Bobas“, „Viltė“, „Dručkis“, „Linksmuolis“, „Ezė“ ir daug kitų įspūdingų vardų, ir dar įspūdingesnių šilo žmogučių. Mūsų sukurti margučiai ir iš šilo atkeliavę, nešantys pavasarinę nuotaiką žmogučiai, „apsigyveno“ ant miesto bibliotekos ir Ventos kultūros namų palangių, ir puošia, bei dalyvauja akcijoje „Margučių pieva“, kurią organizavo Ventos kultūros namai. Velykinės vaikų kompozicijos kviečia praeinančius šypsotis, aptarinėti ir džiaugtis atėjusiu pavasariu.

                                                                                                  Virginija Varanavičienė
Ventos miesto filialo bibliotekininkė, NVŠ teikėja
Nuotr.: V.Varanavičienės

koliazas

***

Puošiame savo miestą

Jaukų, kūrybingą ir smagų laiką praleido Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos  skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus vaikų erdvės Neformalaus vaikų švietimo programos ,,Literatūrinė, kūrybinė, edukacinė veikla bibliotekoje“ būrelio nariai margindami margutį L. Petravičiaus aikštėje, skirtą gražiausiai pavasario šventei - šventoms Velykoms. Velykinis margutis  pasipuošė  įvairiomis spalvomis,  visiems linkėdamas geros nuotaikos,  gražių  ir šiltų šventinių dienų.

Kiauš.marg.

D. Jencienės nuotraukoje margutį margino (iš kairės į dešinę): Danielis Liudas, Augustė Butkutė, Irūna Pociūtė, Deimantas Sinkevičius

                                                                                        Dalia Jencienė
Skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus
  vaikų erdvės bibliotekininkė, NVŠ teikėja  


***

Verbos

Likus savaitei iki Šv. Velykų švenčiamas Verbų sekmadienis. Tai viena iš pavasario atbudimo švenčių Verbų sekmadienį, šventės simboliu ir būtinu atributu tampa verba, kurioje, kaip manoma, telkiasi gyvybinės jėgos. Apie Verbų sekmadienio papročius buvo kalbama Akmenės Onos Šimaitės bibliotekos NVŠ būrelio užsiėmime. Šventinį rytą į bažnyčią nešamės kadagio verbas, bet galima pasidaryti ir gražių, dekoratyvinių verbų iš sudžiovintų žolynų. Vaikai grožėjosi tokiomis verbomis. Džiovintų žolelių mes neturėjome, todėl ryškiaspalves verbas gaminome iš popieriaus.

Leonida Skerstonienė
Akmenės miesto Onos Šimaitės bibliotekos bibliotekininkė,
NVŠ teikėja

verba1

***

Skaitom pasakas žemaitiškai

Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus vaikų erdvėje vyko  neformalaus vaikų švietimo programos ,,Literatūrinė, kūrybinė, edukacinė veikla bibliotekoje” būrelio popietė ,,Skaitom pasakas žemaitiškai”, skirta artėjančiai  Tarptautinei vaikiškos  knygos dienai. Popietės dalyviai sužinojo  Tarptautinė  vaikiškos  knygos dienos atsiradimo istoriją , garsiai perskaitė graikų rašytojo Vagelio Iliopoulos ir graikų iliustratorės Photini Stephanidi sukurtus kreipimąsi ,,Aš esu knyga, perskatyk mane”  ir plakatą, kurie skirti  šiai dienai. Susitikimo metu vaikai dalyvavo viktorinoje apie H.K. Anderseno pasakų herojus  ir įvairius vaikiškų knygų rašytojus.  Jaunieji skaitytojai   susipažino su šiais metais  išleista Irenos Staržinskaitės – Glinskienės knyga ,,Augo so žemaitiu kalbo”,  garsiai skaitė joje parašytas pasakas žemaitiškai.   Prisiminę neseniai praėjusią Gandro šventę,  mokiniai  papasakojo apie atgyjančią gamtą, augalų ir gyvūnų saugojimą   ir padarė  gandrus, kurie, papuošė vaikų erdvę.

Dalia Jencienė
skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus
vaikų erdvės bibliotekininkė, NVŠ teikėja

Skait pas. žem.3

skait. pas  žem.

***

Visiems ji viena

Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus vaikų erdvėje vyko Neformalaus vaikų švietimo programos ,,Literatūrinė, kūrybinė, edukacinė veikla bibliotekoje“  būrelio popietė ,,Visiems ji viena“, skirta Tarptautinei Žemės dienai. Popietės metu  vaikai  susipažino su Tarptautinės Žemės dienos atsiradimo istorija, sužinojo  kaip lygiadienio šventę šventė senovės lietuviai, dalyvavo  viktorinoje apie mūsų planetą Žemę. Popietės dalyviai garsiai skaitė pasaką apie Juodąją tetulę, o po to pasiskirstę vaidmenimis,  patys pasigamino lėles ir suvaidino lėlių spektaklį už širmos.

Dalia Jencienė
skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus
vaikų erdvės bibliotekininkė, NVŠ teikėja

koliažas

***

Anzelmas Matutis – Lietuvos šilų poetas

Susirinkę į NVŠ „Katino Juodžio“ klubo popietę, paminėjome 100- tąsias poeto Anzelmo Matučio metines, bei Pasaulinę Žemės dieną. Vienas mylimiausių vaikų poetų A. Matutis svarbus lietuvių literatūrai ne tik dėl to, kad parašė daugybę gražių eilėraščių, paliko daugiau nei 30 knygų. A. Matučio eilėraščiai labai jautrūs, lyriški, bet ir labai ekologine tematika. „Be girios nemoku parašyt eilėraščio“, - teigė poetas. Jo poezija – apie meilę gamtai, gyvūnams, gimtinei. Jo sukurti herojai skatina mylėti Tėvynę, tėvus, tausoti gamtą, nelikti abejingiems gamtos niokojimui. Apie žmogų ir jo santykį su gamta, mišku ir kaip žmogus turi elgtis su gamta. Didžiausias poeto rūpestis – kaip išsaugoti civilizacijos žudomą gamtą.
Skaitydami A.Matučio eilėraščių rinktinės „Bruknių karoliai“ eilėraštį „Šilinukas“, su klubo vaikais sužinojome, kokie rūpestėliai slegia girinuką Šilinuką, kuris kreipiasi į vaikus ir prašo jų pagalbos. Išsiaiškinome, jog juodas rūpestėlis – fabrikų dūmas, nuo kurio trokšta giria, žydras – cisternų nuodai, užteršę upeliuką, raudonas – mišku šliaužianti liepsna ir t.t. Įsivaizduodami, kaip galėtų atrodyti šitas mielas, rūpestingas, mylintis girią gyventojas pagaminome ir apgyvendinome bibliotekoje nuotaikingų Šilinukų – Oziliukų šeimyną. Lauksime, kol sužaliuos jų plaukučiai švelnia,  pavasarine šilo žolyte.

Virginija Varanavičienė
Ventos miesto filialo bibliotekininkė,
NVŠ teikėja
Nuotr.: V. Varanavičienė

                                           mat                                          

***

Pajusk, suprask, padėk...

Viešosios bibliotekos aptarnavimo-informacijos skyriaus vaikų erdvės vaikų neformalaus švietimo programos ,,Literatūrinė, kūrybinė, edukacinė veikla bibliotekoje” būrelio popietėje ,,Pajusk, suprask, padėk...” apsilankė Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Akmenės rajono filialo pirmininkė Janina Paulauskienė. Viešnia papasakojo apie žmonių, turinčių regėjimo negalią, gyvenimo įpatumus, sunkumus, parodė priemones, kuriomis gyvenimas nematant tampa saugesnis. Vaikams labai patiko vaikščiojimas bibliotekos kiemelyje užrištomis akimis, naudojantis baltosiomis lazdelėmis. Vaikų veikla tamsoje popietės dalyviams padėjo suprasti, kokia sudėtinga yra  gyvenimo kasdienybė tapus neregiu ir pagalba tokiam žmogui labai reikalinga.   Po to vaikai gamino puokštes iš rožių žiedų, iš kurių suruošė parodą ir papuošė vaikų erdvę.  

Dalia Jencienė
skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus
vaikų erdvės bibliotekininkė, NVŠ teikėja

paj. supr.3

pajusk supr2

pajusk1

***

,,Lietuva, linkiu Tau žydėjimo”

Kovo 11-oji primena, kad laisvė nėra duotybė, dėl jos tenka kovoti. Susigrąžinta nepriklausomybė dovanojo tūkstančius galimybių kurti savo gyvenimą, siekti drąsių tikslų ir svajonių. Akmenės miesto Onos Šimaitės bibliotekos NVŠ būrelis šiandieninę veiklą pradėjo nuo pokalbio apie Kovo 11-osios svarbą. Su vaikais apžiūrėjome bibliotekos spaudinių parodėlę ,,Tu prisikėlei, Lietuva, ir būk laisva”, skirtą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai. Po to kibome į darbą ir iš spalvoto popieriaus pagaminome paveikslą  ,,Lietuva, linkiu Tau žydėjimo”, skirtą šiai šventei. Užsiėmimo pabaigoje  aplankėme  Nepriklausomybės paminklą, esantį šalia bibliotekos.

Išsiskirdami vieni kitiems palinkėjome - pavasario saulė tešildo šalčio sukaustytą žemę, o meilė Lietuvai dega mūsų širdyse. Su Kovo 11-ąja!

Leonida Skerstonienė
Akmenės miesto Onos Šimaitės bibliotekos bibliotekininkė,
NVŠ teikėja

4 

5

***

Edukacinė pamoka ,,Obuoliai- ir maistas, ir vaistas”

 Vegerių kaimo bibliotekoje įvyko Neformalaus vaikų švietimo programos ,,Literatūrinė, kūrybinė, edukacinė veikla bibliotekoje”   būrelio  popietė  ,,Obuoliai - ir maistas, ir vaistas”. Bibliotekininkas mokiniams papasakojo apie obuolių rūšis,  jų svarbą mūsų organizmui. Buvo priminta, kad obuolius, ypač kep­tus, val­gy­ti ypač svei­ka, nes jie turi daug vi­ta­mi­nų, pek­ti­nų, mi­ne­ra­li­nių me­džia­gų. Sakoma, kad jie tarsi virš­ki­ni­mo trak­to ener­gin­gas šla­vė­jas. Paskui visi kibome į praktinę užsiėmimo dalį- kepti obuolių. Nuplovę ir nusausinę juos, sudėjome į kepimo skardą, ir įkišome kepti į orkaitę. Kol obuoliai kepė, spėliojome apie juos mįsles, skaitėme eilėraščius. Kai obuoliai  iškepė, viską sudėjome į gražią lėkštę, pabarstėme cukraus pudra ir sėdome skanauti. Dabar vaikai mokės kepti obuolius su įvairiais priedais ir be jų,  bei savo paruoštais skanumynais galės palepinti tėvelius, senelius ir draugus.

Dainius Sarapinas
Vegerių kaimo filialo vyr. bibliotekininkas,
NVŠ teikėjas
Nuotraukos: Lauros Kožušnaitės

333106381 222306623511568 3890240488354477962 n

***

Knygos iš viso pasaulio

Kovo 3-iąją bibliotekoje minėjome Tarptautinę rašytojų dieną. Su NVŠ „Katino Juodžio“ klubo vaikais aptarėme savo mėgstamiausias perskaitytas knygas. Padarėme išvadą, jog dažnai atsimename knygą, jos pavadinimą, apie ką ji, pagrindinius herojus, net iliustracijas, tačiau dauguma pamirštame, koks autorius ją parašė ir kokios šalies tai rašytojas. O juk be autoriaus nebūtų ir knygos, nebūtų ir įdomių herojų, atmintin įstrigusios nuostabios istorijos. Padarėme išvadą, jog tai nesąžininga autoriaus atžvilgiu, todėl dabar būtinai stengsimės atkreipti dėmesį ir įsiminti kas parašė mums patinkančią knygą, pasidomėti iš kokios šalies autorius. Tada patys virtome rašytojais ir pasidarę „knygiukus“ kūrėme savo istoriją ir netgi patys ją iliustravome. Pasirodo, ne taip jau paprasta sukurti ir parašyti, kad ir trumpą mažytę knygelę, tačiau istorijų pavyko sukurti išties įdomių, tik laiko pritrūko... Kaip smagu, kad turime galimybę rinktis ir skaityti įdomiausias, spalvingiausias istorijas, džiaugtis rašytojų knygomis iš viso pasaulio.

Virginija Varanavičienė
Ventos miesto filialo bibliotekininkė,
NVŠ teikėja
Nuotr.: V. Varanavičienės

332380407 4357991951092003 5926277018344355274 n

332538336 739887294401291 7575300451548733848 n 

***

Knygos – įkvėpimo šaltinis

VB skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus vaikų erdvėje vyko  neformalaus vaikų švietimo programos ,,Literatūrinė, kūrybinė, edukacinė veikla bibliotekoje”  būrelio  popietė  ,,Knygos – įkvėpimo šaltinis”,  skirta Tarptautinei rašytojų dienai, švenčiamai nuo 1986 m.  Kiekvienas popietės dalyvis, pasirinkęs savo mėgstamą knygą, garsiai skaitė knygų ištraukas . Vaikai, klausydami istorijų, piešė literatūrinius herojus, pavasario gėles, skirtas rašytojų dienai. Nupiešti piešiniai papuošė vaikų erdvę.

Dalia Jencienė
skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus
vaikų erdvės bibliotekininkė, NVŠ teikėja

knygos-įkv.šalt. 

tarptautinė raš. diena

***

Popietė sirta poeto M.Vainilaičio kūrybai

Paskutinę žiemos penktadienio popietę susitikę NVŠ „Katino Juodžio“ klube, skyrėme Lietuvos vaikų poeto bei rašytojo, vertėjo – Martyno Vainilaičio 90 – osioms gimimo metinėms paminėti. Apie Martyną Vainilaitį sakoma – poetas su vaiko širdimi. Išleido daugiau kaip 30 poezijos - eilėraščių, poemų, eiliuotų pasakų - knygų vaikams. Martyno Vainilaičio eilės skamba tarsi muzika, todėl daugybė jo eilių virto dainomis. Poeto kūrybai būdingas jautrus melodingumas, vaizdo ir jausmo gyvumas, lyrizmas, humoras, tautosakos ir mitologijos elementai. „Aš rašau tik tada, kai pavirstu vaiku“ –  taip gražiai save apibūdina mylimas vaikų poetas.

Žiūrėdami skaidres susipažinome su poeto biografija ir kūryba. Paeiliui skaitėme eilėraščius: „Anūkės prašymas“, „Cha cha cha“, „Juodas katinas“, „Lokiukai“ ir netgi dainavome, mat vaikai lankantys chorą skaitydami eiles nustebo, nes atpažino dainelės žodžius. Įkvėpti eilėraščių apie besibaigiančią žiemą -  „Sninga“ ir „Piešinukai“, piešėme „nebūto sidabro gėles, pilis, snaiges ir pasakų burtus.

Virginija Varanavičienė
Ventos miesto filialo bibliotekininkė,
NVŠ teikėja
Nuotr.: V. Varanavičienės

8

***

Lietuviškas žodis skamba tarsi muzika

Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus vaikų erdvėje vyko neformalaus vaikų švietimo programos būrelio  ,,Literatūrinė, kūrybinė, edukacinė veikla bibliotekoje“ popietė ,,Lietuviškas žodis skamba tarsi muzika“,  skirta Tarptautinei gimtosios kalbos dienai. Popietę pradėjome pokalbiu apie  lietuvių kalbos reikšmę tautos gyvenime, kaip mes galime ją saugoti , kai šiandiena vis daugiau skverbiasi į mūsų gyvenimą kitos kalbos. Vaikai garsiai skaitė ir aptarė  Iietuvių literatūros klasikų   Jono Mačiulio – Maironio, Kristijono Donelaičio, Simono Daukanto, Julijos Beniuševičiūtės – Žymantienės-Žemaitės,  Antano Baranausko, Vinco Kudirkos, Marijos Pečkauskaitės – Šatrijos Raganos kūrinius. Po to popietės dalyviai pasiskirstę komandomis po du, sugalvoję komandų pavadinimus, dalyvavo viktorinoje, kurios metu  spėjo žodžių reikšmes, kalbėjo žemaitiškai, ieškojo paslėptų žodžių, atspėjo parašytus žodžius,   patys rašė lietuviškus žodžius, ieškojo žodžiuose klaidų, sekė pasakas, deklamavo eilėraščius, kūrė savo kūrinėlius. Geriausiai sekėsi komandai ,,Ežiukai“.  Popietei pasibaigus, popietės dalyviai džiaugėsi gautais prizais.

Dalia Jencienė
skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus
vaikų erdvės bibliotekininkė, NVŠ teikėja

Liet žodis sk tarsi muz.

***

Man Lietuva – tai aš ir tu, visi mes -  Lietuva

Ventos miesto bibliotekos neformaliojo vaikų švietimo „Katino Juodžio“ klubas dalyvavo Ventos kultūros namų organizuotame šventiniame renginyje ir nominacijų įteikimo ceremonijoje „Gerais darbais Tėvynę puošiam“. Renginys skirtas vasario 16 – tąjai – Lietuvos valstybės atkūrimo dienai. Mums buvo patikėtas šventės atidarymas. Pasipuošę trispalvėmis širdelėmis ant krūtinės lipome į sceną ir skyrėme gražiausias eiles ir žodžius, ką kiekvienam iš mūsų reiškia Lietuva. Pačių darytas trispalves širdeles kabinome ant simbolinio medžio reiškiančio meilę Tėvynei, tarp kurių buvo pakabinta ir širdelė su Ukrainos vėliavos spalvomis. Savo trumpą, bet nuoširdų pasirodymą užbaigėme iš delniukų pūsdami trispalvę konfeti. Kartu su jaunaisias šauliais ir pilna sale žiūrovų giedojome Lietuvos himną. Ačiū Ventos kultūros namų vadovei D.Tenienei, kad pasitikėjo ir leido mums išbandyti save scenoje. Nors jaudinomės, bet džiaugiamės, kad galėjome garsiai išsakyti ir parodyti savo vaikišką meilę Lietuvai. Mums Lietuva – tai aš ir tu, visi mes -  Lietuva.

                                                                                                   Virginija Varanavičienė
Ventos miesto filialo bibliotekininkė,
NVŠ teikėja
Nuotr.: A.Pocevičiaus

IMG 1887

****

Šaškių turnyras

Kiekvienais metais,   minint  Lietuvos Valstybės šventes,  Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo – informacijos  skyriaus  vaikų erdvėje vyksta tradiciniai  šaškių turnyrai.  Vasario 15 d.  Neformalaus vaikų švietimo programos ,,Literatūrinė, kūrybinė, edukacinė  veikla bibliotekoje“ būrelio nariai varžėsi šaškių turnyre, skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo dienai. Buvo įdomu  išsiaiškinti, kas šiemet taps geriausiais šaškių žaidėjais. Vaikai susikaupę, vadovaudamiesi šaškių žaidimo taisyklėmis, varžėsi vienas su kitu. Pirmą vietą iškovojo Jonas Gudkovas, žaidęs be pralaimėjimų, antrą vietą laimėjo Benas Karačiovas.   Trečia vieta atiteko dviems žaidėjams – Džaraldui Pociui ir Arinai Petrovskajai. Nugalėtojai  buvo apdovanoti prizais.   Visi žaidę vaikai patyrė po pergalės džiaugsmą.

                                                                                          Dalia Jencienė
skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus
vaikų erdvės 
bibliotekininkė, NVŠ teikėja

02 št

***

Ruošiamės...

NVŠ „Katino Juodžio“ klubas ruošiasi dalyvauti Ventos kultūros namų šventiniame koncerte ir nominacijų įteikimo ceremonijoje „Gerais darbais Tėvynę puošiam“, skirtą vasario 16 d.  – Lietuvos valstybės atkūrimo dienai. Darbų išties nemažai, tačiau kai ruošiesi su daina ir gerų draugų kompanija, tai viskas vyksta sklandžiai ir greitai. Su jauduliu laukiame ir ruošiamės...

                                                             Virginija Varanavičienė
Ventos miesto filialo bibliotekininkė,
NVŠ teikėja

                                                                                                 Nuotr.: V.Varanavičienės

3R

1R

***                           

  Kurkime geresnį internetą kartu!

Vasario 7 d. minėjome Saugesnio interneto dieną, kuri skatina saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Šių metų akcijos šūkis – „Kurkime geresnį internetą kartu!“. Susirinkę į NVŠ „Katino Juodžio“ klubą su vaikais kalbėjome apie internetą. Šiais laikais išmanieji įrenginiai yra neatsiejama kasdienio gyvenimo dalis. Tačiau, kaip interneto platybėse išlikti saugiam? Ar internetiniai draugai gali nuskriausti? Ką apie save galima viešinti, o ko ne, kad apsaugotumėm save, ar savo šeimą? Kas ta asmens duomenų apsauga? Ar visos svetainės saugios? Vaikai sutinka, kad išmaniosiomis technologijomis naudotis jie geba puikiai, bet taip pat pripažįsta, kad ne visada elgiasi atsargiai, ne visada pasikonsultuoja su tėvais ir naudojasi atsargumo taisyklėmis, kurias žinant internetas būtų saugus ir draugiškas.

Klubo vaikai atliko praktines edukacines veiklas, kurių metu kartu su vaikais aptarėme ir prisiminėme pagrindines saugaus interneto taisykles. Vaikai pasiskirstė į tris komandas: žaliųjų, raudonųjų ir mėlynųjų. Kiekviena komanda gavo korteles su temomis: „Internete žaidžiu saugiai“, „Interneto pavojai“ ir „Interneto įdomybės“. Pagal ištrauktas temas išdalintos kortelės. Kortelėse – kiškio, lapės ir apuoko personažai: kiškis – pasako, kaip neatsargiai pasielgė internete; lapė – gudruolė, kuri nurodo, kaip pasinaudos neatsargiu kiškio elgesiu; apuokas – pamoko, kaip konkrečioje situacijoje elgtis saugiai. Vaikams reikėjo sudėti korteles teisingai. Sekanti užduotis – žurnalų iškarpos su fotografijomis, kurias klubo nariai turėjo išskirstyti į tinkamas viešinti ir netinkamas, bei paaiškinti kodėl taip mano. Paskutinė užduotis – viktorina apie saugų internetą, kuriame visi dar kartą pasitikrino žinias, o ko nežinojo – sužinojo. Laimėjo mėlynųjų komanda, kuri apdovanota prizais. Visi klubo dalyviai gavo po saldžią paguodos dovanėlę.

 Virginija Varanavičienė
Ventos miesto filialo bibliotekininkė,
NVŠ teikėja
Nuotr.: V.Varanavičienės

1

***

Atsargiai – internetas

   Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus vaikų erdvės neformalaus vaikų švietimo programos ,,Literatūrinė, kūrybinė, edukacinė veikla bibliotekoje” būrelio nariai popietėje ,,Atsargiai  -  internetas”  žiūrėjo režisierės Susanne Regina Meures filmą  ,,Panų gauja”.   Filmo herojė  keturiolikmetė  mergaitė Leonie kartu su tėvais susižavėjo būsimu pelnu ir nusprendė tapti nuomonės formuotoja. Visiems trims  teko susidurti su įvairiais sunkumais , kol Leonie  tapo tuo, kuo norėjo. Keturiolikmetė ištisus metus sulaukė  komentaruose  įžeidinėjimų, grasinimų, turėjo slėpti savo gyvenamą vietą. Nuolatinė įtampa , atsakomybė, pasiruošimas pasirodymams, po 12-17 val buvimas internete išvargino merginą ir jos tėvus, atėmė asmeninį gyvenimą ir laiką sau. Visa  tai,  kas veiklos  pradžioje  buvo įdomus žaidimas, virto priklausomybe, varginančiu darbu, atimančiu galimybę gyventi paauglės gyvenimą, turėti draugų. Gerai tai ar blogai -  parodys  Leonie tolimesnis gyvenimas.  Filmo dėka popietės dalyviai susipažino su kitokiu gyvenimu, kuris nėra vien sekėjų ovacijos ir patiktukai, kad nuomonės formuotojas - tai alinantis ir sunkus darbas.

                                                                          Dalia Jencienė

                                                                         Skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus
 vaikų erdvės bibliotekininkė, NVŠ teikėja

pop.Ats.intpanų gauja

***

Aplikacijos ,,Voveraitė“ kūrimas

Akmenės Onos Šimaitės bibliotekos NVŠ būrelio vaikai dar nepamiršo renginio , skirto Anzelmui Matučiui. Vis paskaitome šio poeto kūrybą.  Jiems labai patiko eilėraštukas ,,Girios butas“, kuriame pasakojama kaip genys paruošė butą voveraitei. Iš spalvoto popieriaus gaminome ryškiaspalvę voveraitę. Šis darbas reikalavo kruopštumo ir atidumo.. Ypač daug laiko sugaišome kol suklijavome  puošnią voveraitės uodegą. Užtrukome du būrelio užsiėmimus. Rezultatas visai neblogas. Darbelius vaikai išsinešė namo. Norėjo pasirodyti tėveliams kodėl iš būrelio užsiėmimų vis grįždavo išsiterlioję klijais.

Leonida Skerstonienė
Akmenės miesto Onos Šimaitės bibliotekos bibliotekininkė,
NVŠ teikėja

4vov1

***

Duonos kelio ratas

Lietuvių liaudies išmintis byloja: ,,Juoda duona –ne badas”.  Artėjant duonos dienai, norėdami pagerbti duoną, Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus vaikų erdvės neformalaus vaikų švietimo būrelio ,,Literatūrinė, kūrybinė, edukacinė veikla bibliotekoje” nariai rinkosi į popietę ,,Duonos kelio ratas”.  Vaikai pasakojo iš kur atsiranda duona, kokius darbus reikia nudirbti, kad atkeliautų duona ant mūsų stalo.  Popietės dalyviai, pasiskirstę po du,  pagamino traukinuką, vaizduojantį duonos gaminimo ratą, paruošė stendą. Paragavę  įvairių rūšių duonos,  mokiniai   skaitė apie duoną   eilėraščius, pasakas, patarles, minė mįsles, prisiminė lietuvių  papročius. Popietė baigėsi trispalvių širdučių gaminimu, kurios Vasario 16 – sios dienos proga papuoš  gimtąjį miestą.

                                                                                          Dalia Jencienė
Skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus
 vaikų erdvės bibliotekininkė , NVŠ teikėja

d.k.

duon.kel.

***

Neužmirštuolės žydi sausį

Bibliotekoje minėjome laisvės gynėjų dieną. Kasmet sausio 13-oji diena mums primena iškovotą pergalę – Lietuvos laisvę ir jos žuvusius didvyrius. Tam atminti ir pagerbti kasmet šią dieną languose uždegamos žvakutės, vyksta įvairūs renginiai ir akcijos. NVŠ „Katino Juodžio“ klubo vaikai taip pat prisijungė prie šios gražios iniciatyvos. Kartu gaminome plakatą, karpėme ir kūrėme akciją. Vėliau dalyvavome Ventos kultūros namų organizuotame Laisvės gynėjų dienos minėjime - „Laisvės paukštė“.

Degančios žvakių švieselės, liepsnojantys laužai ir neužmirštuolių žiedai pražydę sausį byloja, jog niekada nepamiršim laisvės kainos.

                                                                                                  Virginija Varanavičienė
Ventos miesto filialo bibliotekininkė, NVŠ teikėja

                                                                                                Nuotr.: V.Varanavičienės

1neuž

2neužm

***

Kryžiažodžių popietė

Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus vaikų erdvėje vyko neformalaus vaikų švietimo būrelio ,,Literatūrinė, kūrybinė, edukacinė veikla bibliotekoje “ popietė, skirta kryžiažodžių sprendimui - ,,Kryžiažodžių popietė“. Popietės dalyviai visi kartu atsakinėjo į pateiktus klausimus, pildė tuščius langelius, o  nežinomų atsakymų ieškojo  internete.  Vaikai dirbo susidomėję, atliko daug užduočių, stengėsi rašyti be klaidų. Buvo įdomu spręsti ir  savo draugų jau ankščiau sudarytus kryžiažodžius. Po to visi kartu mokiniai sukūrė naują kryžiažodį ir savo darbus papuošė piešiniais.  Popietei baigiantis jaunieji kūrėjai  iš  savo darbų surengė parodą.

Dalia Jencienė
Skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus
vaikų erdvės bibliotekininkė, NVŠ teikėja

 kryž. popietė

kr.p.

***

Pasaką kuriame  patys

Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus vaikų erdvėje vyko neformalaus vaikų  švietimo būrelio ,,Literatūrinė, kūrybinė, edukacinė veikla bibliotekoje“ popietė ,,Pasaką kuriame  patys“. Popietės  metu vaikai visi kartu kūrė vieną pasaką apie Naujųjų metų šventę. Sukurti pasaką pasisekė. Nuotykiai liejosi vienas po kito. Kiekvienas popietės dalyvis  įdėjo po savo sakinį, viską užrašė. Po to jaunieji kūrėjai  piešė savo sukurtos pasakos herojus ir piešinius apie artėjančių Naujųjų metų šventę. Popietės pabaigoje darbai sugulė į parodą ir papuošė vaikų erdvę.                                                                                            

Dalia Jencienė
Skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus
vaikų erdvės bibliotekininkė, NVŠ teikėja

pasaką kur. patys.

***

Edukacinis užsiėmimas ,, Oi, jūs blynai, blynai...“

     Vegerių kaimo bibliotekoje įvyko neformalaus vaikų ugdymo būrelio ,,Literatūrinė, kūrybinė, edukacinė veikla bibliotekoje“  edukacinis užsiėmimas tema ,,Oi, jūs blynai, blynai...“. Susirinkusiems vaikams vyr. bibliotekininkas Dainius papasakojo apie blynų atsiradimo istoriją, jų rūšis, kokie produktai reikalingi norint juos pasigaminti, darbo proceso eigą. Išklausę teorinę dalį visi kibo į darbą kepti blynus. Kol vieni mokiniai kepė blynus, kiti papuošė kalėdiniais žaislais, girliandomis biblioteką ir kalėdinę eglutę.  Paskui visi kartu mėgavomės savo keptais blynais, užsigerdami žemuogių arbata.

Dainius Sarapinas
Vegerių kaimo filialo vyr. bibliotekininkas,
NVŠ teikėjas

blyn1

blyn2

***

Šviesk Kalėdų žvaigždele

    Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo –informacijos skyriaus vaikų erdvėje vyko  neformalaus vaikų švietimo būrelio ,,Literatūrinė, kūrybinė, edukacinė veikla bibliotekoje“  popietė ,,Šviesk Kalėdų žvaigždele“.  Popietėje apsilankė viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė.  Viešnia pasveikino būrelio lankytojus su artėjančiomis šventėmis, padovanojo dovanų.  Popietės dalyviai žiūrėjo vaikų vaidinimą lėlėmis. Būrelio nariai vaidino būrelio nario Beno Karačiovo sukurtą istoriją  ,,Geniukas iš Luokavos“. Pasibaigus vaidinimui,  vaikai skaitė eilėraščius apie Šv. Kalėdas,  žiūrėjo naujametinį kino filmą,  vaišinosi šakočiu ir saldainiais, džiaugėsi gautomis dovanomis.

                                                                                                                   Dalia Jenciene
Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo- informacijos skyriaus
vaikų erdvės bibliotekininkė, NVŠ teikėja

kal1

kal2

kal3

***

Kūrybinių darbų paroda

Ventos miesto bibliotekoje eksponuojama neformalaus vaikų švietimo literatūrinės, edukacinės ir kūrybinės veiklos, „Katino Juodžio“ klubo vaikų kūrybinių darbų paroda. Paroda skirta klubo pirmajam gimtadieniui. Parodą galima aplankyti nuo gruodžio 10 d. iki  sausio 6 dienos.

Virginija Varanavičienė
Ventos miesto filialo bibliotekininkė
NVŠ teikėja

paroda

***

Švenčių laukimas – jau yra šventė!

Paskutinės savaitės iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo. Šv. Kalėdų laukimo dvasia apgaubė ir Akmenės miesto Onos Šimaitės biblioteką. Neformalaus vaikų švietimo būrelio vaikai tam skyrė du užsiėmimus: apžiūrėjo vaikiškų kalėdinių knygučių parodėlę, pasidžiaugė nuostabiomis iliustracijomis. Visi susidomėję klausėsi pasakos ,,Sniego karalienė“. Aptardami pasakos siužetą padarėme išvadą, kad gėris ir meilė  visada nugali blogį. Vaikai pasakojo, kad namuose jau puošiamos eglutės. Kilo mintis patiems pasigaminti žaisliuką eglutei. Teko nemažai paplušėti kol iš spalvoto popieriaus pasigaminome gražius žaisliukus. Kai imi ir savo rankomis sukuri kažką smagaus ir gražaus apima malonus šventiškas jausmas. Juk artėja pats gražiausias metų laikas - Kalėdos. 

Leonida Skerstonienė
Akmenės miesto Onos Šimaitės bibliotekos bibliotekininkė,
NVŠ teikėja

akm6 

***

 Bibliotekoje snigo stebuklais

Gruodžio 14 d. Ventos miesto bibliotekoje snigo stebuklais. Atšvęsti pirmąjį  neformalaus vaikų švietimo „Katino Juodžio“ klubo gimtadienį „Kai stebuklais snigo" rinkosi klubo nariai, tėveliai, svečiai, bibliotekos draugai ir mokytojos. Svečiams vaikai padovanojo nuotaikingą spektaklį, kurio metu į katinėlio Juodžio gimtadienį rinkosi katinai ir katytės nešinos dovanomis: kačių maistu, pienu, pelėmis, dešrelėmis ir net kačių kraiku. Draugiškas ir mandagus Juodis visus svečius kvietė prisėsti ir vaišintis. Į svečius atvykęs katinas Leopoldas sugėdino ir skatino gyventi draugiškai susipešusias kates, kurios vos nesuėdė katinėlio Juodžio dovanos - skanių dešrelių. Baltoji pasipūtėlė katytė Snaigė, kuri pabūgo Juodžio, nes girdėjo, kad juodi katinai prišaukia nelaimę, buvo sudrausminta, o batuotas katinas, nešinas šviežių karosų maišu, susirūpino Juodžiu, kad šis, sulaukęs šitiek svečių ir dovanų, vis tiek paniuręs ir nusiminęs. O nusiminęs katinėlis Juodis buvo todėl, kad  visą vakarą tikėjosi ir laukė, jog kažkas padovanos stebuklų. Vos nepraradę vilties jog draugo Juodžio gimtadienis žlugo, staiga kačiukai prisiminė, jog Vegerių kaimo bibliotekoje dirba dėdė Dainius (Dainius Serapinas), kuris tikrai moka stebuklų ir gali jų Juodžiui padovanoti. Beldimas į duris ir nustebino, ir suglumino, nes teko stabdyti scenarijų, mat katinėlis Juodis turėjo pasitikti netikėtus svečius – Akmenės rajono meno mokyklos Ventos skyriaus vadovę Viktoriją Grigaitę, kuri pasveikinti klubą su gimtadieniu atvyko kartu su meškinu Tedžiu  („Pramogos jūsų vaikams“). Tedis vos tilpo pro bibliotekos duris, o vaikų emocijos, klegesys liejosi per kraštus. Po netikėtos staigmenos savo stebuklingai magišką pasirodymą demonstravo Vegerių kaimo bibliotekininkas, magas - Dainius Serapinas. Po mago pasirodymo katinėlis Juodis pagaliau pareiškė, kad sulaukęs šitiek svečių, dovanų, o svarbiausia - stebuklų yra pats laimingiausias bibliotekų katinas visame pasaulyje. Visi NVŠ „Katino Juodžio“ klubo vaikai buvo apdovanoti dovanomis ir padėkomis už aktyvų dalyvavimą veikloje, draugystę ir knygų skaitymą. Kas perskaitė virš šimto, kas virš dešimt, tačiau kiekviena vaikų perskaityta knyga yra labai reikšminga. Už draugystę su biblioteka, NVŠ „Katino Juodžio“ klubu ir vaikams pravestas įdomias edukacines veiklas padėkota Akmenės rajono aklųjų ir silpnaregių sąjungos skyriaus pirmininkei J. Paulauskienei, ventiškei menininkei V. Jokubauskienei, bibliotekos bičiuliui, nuolatiniam bibliotekos renginių fotografui, fotoklubo „Lokys“ nariui Algimantui Kazlauskui, bibliotekos savanorėms: S. Stripeikaitei, A. Žukauskaitei, J. Steponavičienei. Pirmojo gimtadienio proga NVŠ „Katino Juodžio“ klubui sveikinimo žodį tarė ir įteikė dovanas: Akmenės rajono Viešosios bibliotekos direktorė Z. Sinkevičienė, Papilės K. Narščiaus bibliotekininkė J. Tupikienė, Ventos gimnazijos bibliotekininkė E. Šimkienė, Ventos gimnazijos mokytojos S. Diegienė ir A. Lileikienė,  tėveliai. Visiems atvykusiems į klubo gimtadienį įteiktas širdies šilumos simbolis – žvakelė, bei katinėlio Juodžio padėka. O koks gimtadienis be torto! Skambant dainai „Su gimimo diena“, sulaukta dar vienas stebuklo - magas Dainius įnešė didžiulį tortą papuoštą NVŠ „Katino Juodžio“ klubo vaikų fotografija.

 Stebuklų ir staigmenų pilną vakarą muzika ir nuotaikingomis dainomis apie katinus ir artėjančias Kalėdas papuošė Akmenės rajono meno mokyklos Ventos skyriaus mokytojos D. Savickienės paruošti mokiniai: Emilijus Baniulis, Milėja Jatkauskaitė, Lėja Varanavičiūtė ir vaikų ansamblis „Čiulkinėlis“. Jiems akomponavo koncertmeisteris Raimundas Dievinas.

Neformalaus vaikų švietimo literatūrinė, edukacinė ir kūrybinė veikla bibliotekoje pradėta vykdyti 2021 metais. „Katino Juodžio“ klubo vardu pasivadinta ne atsitiktinai, priežasčių išties daug: nuo 2015 metų bibliotekos interjerą puošia nupieštas juodas katinas. Prie bibliotekos gyvena juodas katinas, jį dažnai sutinka klubo vaikai lankydamiesi bibliotekoje, o vasarą gyvūnas snaudžia ir šildosi ant bibliotekos palangės. Viena mėgstamiausių vaikų knygelių  -  anglų rašytojos Rob Scotton „Katinėlis Juodis“, o viena iš klubo taisyklių – „laužyti“ neigiamus stereotipus, kurių vienas teigia, jog juodas katinas neša nelaimę.

Ventos miesto bibliotekoje eksponuojama ir NVŠ“ Katino Juodžio“ klubo vaikų kūrybinių darbų paroda, kurią galima aplankyti iki sausio 6 d.

                                                                                                  Virginija Varanavičienė
Ventos miesto filialo bibliotekininkė,
NVŠ tiekėja

                                                                                          Nuotr. Algimanto Kazlausko

0246.1

1kat.juod.

***

Mažais žingsneliais link švenčių

  Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus vaikų erdvėje vyko neformalaus vaikų švietimo būrelio ,,Literatūrinė, kūrybinė, edukacinė veikla bibliotekoje“ popietė ,,Mažais žingsneliais link švenčių“.  Vaikai garsiai skaitė eilėraščius, pasakas, įvairias istorijas apie šventes. Paskaitę knygas, popietės dalyviai visi kartu gamino  eglutes,  kūrė savo darbus. Vaikų sukurti darbai  suteikė vaikų erdvei daugiau spalvų ir šventinės nuotaikos.

                                                                                 Dalia Jencienė
Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus
 Vaikų erdvės bibliotekininkė, NVŠ teikėja

maž.žings.link švenčių2

maž.ž. link šven1

***

Ruošiamės katino Juodžio gimtadieniui

Jau visai netrukus 1-asis NVŠ „Katino Juodžio“ klubo gimtadienis, todėl iš tiesų turime ką nuveikti. Pasiruošimo darbai pačiame įkarštyje: repeticijos, kvietimai, o kur dar norisi pašėlioti ir eglutę bibliotekoje reikia spėti įžiebti. Žodžiu - mes ruošiamės... Iki pasimatymo bibliotekoje, katino Juodžio gimtadienyje. Lauksime stebuklų kartu!

                                                                                                                       Virginija Varanavičienė
Ventos miesto filialo bibliotekininkė,
NVŠ teikėja

kat kat2

1kat kat

***

Laiškas Kalėdų seneliui

 Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus vaikų erdvėje vyko Neformalaus vaikų švietimo būrelio ,,Literatūrinė, kūrybinė, edukacinė veikla bibliotekoje“ popietė, skirta artėjančioms šventėms. Vaikai garsiai skaitė knygas apie žiemą,  šv. Kalėdas, Kalėdų senelį, Kūčių ir Kalėdų šventimo papročius Lietuvoje. Po to vaikai rašė laiškus Kalėdų seneliui ir kūrė šventinius atvirukus. Iš savo sukurtų darbų popietės dalyviai paruošė parodą, kuri papuošė vaikų erdvę.  

                                                                                                                           Dalia Jencienė
Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus
vaikų erdvės bibliotekininkė, NVŠ teikėja

laiškas kal sen

laiškas kal.senel

***

Edukacinis užsiėmimas ,,Sriubų gaminimas ir degustavimas“

   Vegerių kaimo filiale įvyko edukacinis užsiėmimas NVŠ būrelio mokiniams ,,Sriubų gaminimas ir degustavimas“.  Vyr. bibliotekininkas vaikams papasakojo apie sriubų rūšis, gaminimo būdus. Orams vis labiau šąlant dažniau norisi jaukaus ir šildančio maisto. Vienas tokių patiekalų- sriubos. Sriubos ne tik suteikia sotumo jausmą, bet ir padeda palaikyti tinkamą skysčių kiekį organizme, stiprina imuninę sistemą. Sriubos gali padėti išvengti peršalimo ir gripo, nes jose gausu maistinių medžiagų, kovojančių su ligomis. Su mokiniais gaminome sriubas iš stiklainių, ir pridėjome daug įvairių priedų – keptų morkų su svogūnais, įvairių prieskonių ir t.t. Nuo sriubų kvapo kvepėjo visa biblioteka. Valgėme savo pasigamintas sriubas su skania kaimiška duona.

Dainius Sarapinas
Vegerių kaimo filialo vyr. bibliotekininkas,
NVŠ teikėjas

2sriub

***

Išlydėjome rudenį

Dar ką tik buvo ruduo ir šiltas, rudeniškas oras  mus lepino. Rodėsi visai neateis žiema, nes šalčio kaip nebūta. Bet žiema atėjo... Užklupo labai staiga ir netikėtai.Tačiau mes nespėjome išlydėti rudens, todėl lydėjome...Piešėme, kirpome, rinkome pačias gražiausias spalvas, kokias tik galime įsivaizduoti rudenį. Dabar jau galėsime pasakyti - lik sveikas, spalvotas rudenėli, sveika atvykusi, balta žiema.Vaikų darbai bus eksponuojami NVŠ „Katino Juodžio“ klubo kūrybinių darbų parodoje, papuoš biblioteką ir džiugins per klubo pirmąjį gimtadienį, kuris jau visai netrukus.

Virginija Varanavičienė
Ventos miesto filialo bibliotekininkė,
NVŠ teikėja

išlyd.rud1

islyd.rud.2

***

Edukacinis užsiėmimas  ,,Sumuštinio istorija ir gamyba“

         Vegerių kaimo filiale įvyko Neformalaus vaikų švietimo būrelio ,,Literatūrinė, kūrybinė, edukacinė veikla bibliotekoje“ užsiėmimas, kurio tema ,,Sumuštinio istorija ir gamyba“. Susirinkusiems vaikams vyr.bibliotekininkas papasakojo sumuštinio atsiradimo istoriją, jo gamybą, rūšis, receptus. O istorija yra tikrai įdomi: maisto istorikai tokio standartinio sumuštinio, kokį dabar įsivaizduojame autoriumi vadina Džoną Montagu iš Sandvičų giminės. Šis vyras buvo anglas ir labai mėgo lošti. Istorijoje pasakojama, kad 1762 ponas Džonas taip įsilošė, kad nuo stalo neatsitraukė beveik visą parą. Išalkęs, paliepė virėjui atnešti kažką, kas nepriverstų nutraukti žaidimo ir būtų sotu. Virėjas atnešė lošėjui paplėšytos mėsos tarp dviejų paskrudintų šviesios duonos riekių. Šiam patiekalui sudoroti nereikėjo nei šakučių, nei peiliukų. Džonas griebė tuomet dar patiekalą be pavadinimo į vieną ranką, o kita žaidė žaidimą. Čia aišku visi laurai krenta tam gudriam virėjui, kurio nei vardo, nei pavardės nežinome, tačiau mintį pakišo lošėjas Džonas ir matyt istorija be jo, nebūtų buvusi tokia įdomi.

       Išklausę sumuštinio atsiradimo istoriją, darbų saugą, kibome į praktinį užsiėmimą - sumuštinio gamybą. Kiekvienas dalyvis pagal savo skonį, norus pasidarė sau sumuštinį. Užsiėmimą baigėme valgydami pačių pasigamintus sumuštinius, užsigerdami skania mėtų arbata.

 Dainius Sarapinas,
Vegerių kaimo filialo vyr. bibliotekininkas,
NVŠ teikėjas

sumu2

sumu3

sumu4

sumu1

***

Knygos iš Šiaurės

Lapkričio 18 dienos popietę, NVŠ „Katino Juodžio“ klube, skyrėme Šiaurės šalių literatūros savaitei. Klubo vaikai žiūrėjo filmą apie Šiaurės šalių rašytojus. Teko atidžiai žiūrėti ir klausytis, nes įgytas žinias patikrinome pasiskirstę į grupeles, kuriose teko atsakinėti į anketos klausimus: „Ką žinai apie Šiaurės rašytojus“. O klausimai išties nelengvi: koks autorius kokią knygą parašė, koks taip įspūdingai karpė, kad net iliustravo savo knygas, kokios yra Šiaurės šalys ir koks rašytojas sukūrė kokį garsų personažą. Vaikai pasirodė puikiai ir nors viena grupė taškų surinko daugiau, saldainiais buvo apdovanoti visi. Vėliau, tradiciškai, visi kartu žibintų šviesoje skaitėme jaunesnio amžiaus vaikams "Auštant" rekomenduojamą Malin Kivelä & Martin Glaz Serup knygą „Jei sutiktum lokį“.

Šiaurės literatūros savaitė šiemet vyko lapkričio 14 -   20 dienomis. Kaip įprasta ji rengiama lapkritį, tamsiausiu metų laiku. Pagrindinė savaitės idėja yra labai paprasta: prie žvakių šviesos visiems kartu susibūrus skaityti knygą. Šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitė kvietė skaityti apie Šiaurės šalių gamtą. Meilė ir pagarba gamtai yra giliai persismelkusi šalių kultūroje ir užima svarbią vietą Šiaurės šalių literatūros ir pasakojimų tradicijose. Žmogaus ryšys su gamta yra pagrindinės šių metų skaitymams atrinktų knygų temos.

                                                                                                 Virginija Varanavičienė

                                                                             Ventos miesto filialo bibliotekininkė

                                                                                                                    NVŠ teikėja

s.s.1

s.s.2

***

Vaistažolės - maistas ir vaistas

      Vegerių kaimo bibliotekoje vyko Neformalaus vaikų švietimo būrelio ,,Literatūrinė, kūrybinė, edukacinė veikla bibliotekoje“ užsiėmimas tema ,,Vaistažolės-maistas ir vaistas“. Susirinkusiems vaikams vyr.bibliotekininkas papasakojo apie Lietuvoje randamas vaistažoles, jų naudą mūsų organizmui. Buvo priminta, kad vaistažolės gali būti ne tik maistas, bet ir vaistas. Vaikai paskaitė eilėraščių apie žemuoges, čiobrelius, mėtas, avietes, erškėtuoges. Bibliotekininkas į užsiėmimą atsinešė įvairių vaistažolių, tad vaikai galėjo pamatyti ir sužinoti, ką kuri vaistažolė gydo. Užsiėmimą baigėme gerdami skanias vaistažolių  arbatas, kurios buvo surinktos Vegerių kaimo apylinkėse.

Dainius Sarapinas
Vegerių kaimo bibliotekos-filialo vyr. bibliotekininkas,
NVŠ teikėjas

vaist.2

vaist3

***

Šiaurės šalių literatūros savaitė

Viešosios bibliotekos skaitytojų  aptarnavimo – informacijos skyriaus vaikų erdvėje vyko neformalaus vaikų švietimo būrelio ,,Literatūrinė, kūrybinė, edukacinė veikla bibliotekoje“ popietė,  skirta  Šiaurės šalių literatūros savaitei. Popietės metu vaikai susipažino su naujausiomis Švedijos, Norvegijos, Suomijos, Danijos, Islandijos rašytojų knygomis vaikams, esančiomis bibliotekoje, garsiai skaitė pasirinktas knygas, o klausydamiesi istorijų piešė jų  herojus. Po to vyko viktorina apie Šiaurės šalių rašytojų kūrybą. Viktorinos metu mokiniai buvo aktyvūs, teisingai atsakinėjo į klausimus. Popietei pasibaigus, visi  popietės dalyviai džiaugėsi laimėtais prizais, o nupiešti piešiniai papuošė vaikų erdvę. 

                                                                                               Dalia Jencienė
Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus
vaikų erdvė  bibliotekininkė, NVŠ teikėja

Lit.sav

***

Poetui Maironiui – 160

Viešosios bibliotekos Neformalaus vaikų švietimo programos ,,Literatūrinė, kūrybinė, edukacinė veikla bibliotekoje“  lankytojai  dalyvavo Viešosios bibliotekos  vaikų erdvėje vykusioje  popietėje, skirtoje poeto Maironio 160-osioms gimimo metinėms paminėti.  Vaikai aplankė Viešojoje bibliotekoje veikiančią Akmenės rajono  Meno mokyklos mokinių piešinių parodą, skirtą poetui Maironiui.  Po to popietės dalyviai  trumpai susipažino su Maironio gyvenimo istorija, garsiai skaitė ir deklamavo poeto eilėraščius.  Pasiklausę kūrėjo  eilėraščių ir poemų, vaikai dalyvavo viktorinoje apie Maironį, kūrė atvirukus, skirtus Maironio 160- mečiui.

                                                                                                                                    Dalia Jencienė
Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo – informacjos skyriaus
vaikų erdvės bibliotekininkė, NVŠ teikėja

Maironiui 160
M.160
 
 ***

Edukacinis užsiėmimas ,,Saldumyno ,,Tinginys“ atsiradimo istorija ir gamyba“

Vegerių kaimo filiale vyko Neformalaus vaikų švietimo programos ,,Literatūrinė, kūrybinė, edukacinė veikla bibliotekoje“ edukacinis užsiėmimas tema ,,Saldumyno ,,Tinginys“ atsiradimo istorija ir gamyba“. Susirinkusiems vaikams vyr.bibliotekininkas Dainius Sarapinas papasakojo apie šio saldumyno atsiradimo istoriją, kokie produktai reikalingi norint pasigaminti šį skanėstą, darbo proceso eigą. Remiantis istorijos šaltiniais, saldumynas iš šokolado, sausainių, sviesto ir įvairių priedų atsirado Australijoje 1853 metais. Nesąžiningi verslininkai, kad sumažintų nuostolius, patirtus vežant prekes iš Europos, produktus, kurie jau buvo praradę prekinę išvaizdą ir jau nebetiko parduoti, sumaišė su riešutais ir prastos kokybės šokoladu. Lietuviško ,,Tinginio“ istorija prasidėjo 1967 metais. Receptas sukurtas atsitiktinai, bandant virti šokoladą. Įbėrus per daug cukraus, mišinys sutirštėjo. Norėdama receptą pataisyti desertą ruošusi moteris mišinio skonį mėgino pagerinti trupintais sausainiais. Pyragą pavadinti ,,Tinginiu“ nuspręsta todėl, kad jis lengvai ir greitai paruošiamas. Išklausę darbo eigą vaikai kibo į darbą gaminti šį skanumyną. Patys pasigaminę saldumyną ,,Tinginys“ jie su dideliu malonumu valgė jį , užsigerdami žemuogių arbata.
Dainius Sarapinas
Vegerių kaimo filialo vyr. bibliotekininkas,
NVŠ teikėjas

ting3

ting1

ting2

***

 Šmėklinės

Vegerių kaimo filialo Neformaliojo vaikų švietimo programos ,,Literatūrinė, kūrybinė, edukacinė veikla bibliotekoje“ vaikai prisijungė prie  kaimo bendruomenės „Pasienis“ kvietimo papuošti moliūgais centrinę aikštę. Bibliotekininkas Dainius vaikams papasakojo apie Helovino šventės atsiradimo istoriją, priminė, kad ši šventė turi gražius lietuviškus pavadinimus, atitikmenis. Galima sakyti - Vaiduoklių šventė, Šiurpnaktis, Šmėklinės. Paskui visi kibome į darbą - moliūgo skaptavimą. Baigę moliūgo pjaustymą jį nunešėme ir palikome šalia kitų kaimo žmonių gražiai papuoštų moliūgų centrinėje kaimo aikštelėje. Už bibliotekai padovanotą didelį moliūgą dėkojame kaimo gyventojai Aldonai Batiukienei.

Dainius Sarapinas
Vegerių kaimo filialo
vyr. bibliotekininkas, NVŠ teikėjas

veger2

veger3

vegeri1

***

Siaubuokliškas susitikimas

Truputį "siaubuokliškas", bet smagus NVŠ "Katino Juodžio" klubo vaikų susitikimas bibliotekoje ir dalyvavimas gražioje šviesos ir muzikos šventėje  "Šviečianti Venta".Vaikai į“siaubuoklišką“ susitikimą helovynui atėjo ir atitinkamai apsirengę ir išsidažę. Bibliotekoje padarę darbelius iš popieriaus, padainavę ir pašokę, pasiėmė savo darytus žibintus ir išėjo nešini jais dalyvauti prie Ventos kultūros namų organizuotoje šviesos ir muzikos šventėje „Šviečianti Venta“, kur visi uždegė savo darytus žibintus.

                                                                    Virginija Varanavičienė
Ventos miesto filialo bibliotekininkė,
 NVŠ teikėja

helo7

helo6

helo1

***

Rudenėlio dovanėlės

Viešosios bibliotekos vaikų erdvės neformalaus vaikų švietimo būrelio ,,Literatūrinė, kūrybinė, edukacinė veikla bibliotekoje“ nariai rinkosi į popietę ,,Rudens dovanėlės“. Interneto pagalba,  vaikai susipažino su kitų vaikų darbais, aptarė įvairius darbų gaminimo būdus ir ėmėsi kurti. Pasinaudoję turimomis rudens gėrybėmis, popietės dalyviai  dirbo susikaupę, pasitardami su draugais, bandydami  tai, kas jiems buvo nauja ir įdomu. Kiekvienas  popietės dalyvis padarė po savo darbą. Sukurti kūriniai sugulė į parodą.   

 Dalia Jencienė
Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus
vaikų erdvės bibliotekininkė,  NVŠ teikėja
Nuotr. D. Jencienės 

rudens dovan.

rud.dov.

ruden.dovanėl.

***

Selemono Paltanavičiaus knygos apie gyvūnus ir žibintai

Pasaulinė gyvūnų diena, kuri švenčiama kasmet spalio 4 d.  jau praėjo, tačiau spalio 21 dieną, dar kartą prisiminėme gyvūnus, dėkodami jiems už didžiulę svarbą žmonių gyvenime, suteikiant gyvenimui daugiau spalvų, džiaugsmo ir prasmės. Kalbėjome apie vieną žinomiausių, daugybės knygelių apie gamtą ir gyvūnus vaikams autorių - Selemoną Paltanavičių, kuris dar yra ir prozininkas, gamtininkas, fotografas, aplinkosaugininkas, bei radijo laidų vedėjas. Visą spalio mėnesį bibliotekoje eksponuojama S.Paltnavičiaus knygelių vaikams paroda – „Nuostabios S.Paltanavičiaus knygos apie gyvūnus“. Viena iš tų nuostabių knygų, tai interaktyvi knyga  - „Gamtos metų ratas“. Šiame gausiai iliustruotame gamtos pažinimo vadove, autorius kviečia atskleisti Lietuvos gamtos paslaptis keliaujant metų laikų ratu, pasakoja apie įvairius augalus ir gyvūnus. Parsisiuntę programėlę „Metų ratas“, klubo vaikai stebėjo nuotraukas, kurios virto į trumpus S. Paltanavičiaus filmuotus vaizdo įrašus su įvairiais gyvūnais ir paukščiais. Pagal duotas užduotis patikrinome savo žinias apie gamtą ir gyvūnus atsakinėdami į rašytojo paslėptus klausimus knygos fotografijose.

 Pasukę galveles, kibome gaminti žibintų. Vaikų kurtais, įvairiaspalviais žibintais ir mes norime prisidėti ir papuošti Ventos kultūros namų organizuojamą šviesos ir muzikos šventę - „Šviečianti Venta“.

                                                                                                    Virginija Varanavičienė
Ventos miesto filialo bibliotekininkė,
NVŠ tiekėja
Nuotr. V. Varanavičienės

1žib

2palt

4darb

***

Poetai apie rudenį

Akmenės miesto O.Šimaitės bibliotekos penktadienio NVŠ programos ,,Literatūrinė, kūrybinė, edukacinė veikla bibliotekoje“ užsiėmimas vyko tema ,,Poetai apie rudenį“. Vaikai gavo užduotį surasti bibliotekos patalpose esančius laiškus. Ši užduotis buvo atlikta stebėtinai greitai. Vaikai susirado laiškus, juos atplėšę rado korteles su eilėraštukų posmeliais. Kiekvienas juos perskaitė garsiai. Būrelį lanko nemažai pirmokų. Visi pasidžiaugėme, kad pirmos klasės mokiniams gana sklandžiai pavyko perskaityti . Tada prasiblaškymui pažaidėme linksmą muzikinį žaidimą ,,Grybų raut“. Sekanti užduotis, rasta vokuose - nuspalvinti miško gyvūnėlius ir suklijuoti kolektyvinį paveikslą. Keletas vaikų vokuose rado rudeninių lapų, kuriuos jie priklijavo prie nupieštų medžių šakų. Paveikslas išėjo gražus ir spalvingas. Užsiėmimo pabaigoje išėjome į lauką pasigrožėti rudeniu, pažaisti judrių žaidimų.

Leonida Skerstonienė
Akmenės miesto Onos Šimaitės bibliotekos bibliotekininkė,
NVŠ teikėja

 2 2

 4

6

***

Mįslių kova

Viešosios bibliotekos  skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus vaikų erdvėje vyko neformalaus vaikų ugdymo būrelio ,,Literatūrinė, kūrybinė, edukacinė veikla bibliotekoje“  popietė ,,Mįslių kova“. Pirmiausia mįslių šventės dalyviai susiskirstė į grupes ir sugalvojo komandų pavadinimus. Nors mįslių reikėjo įminti daug, tačiau vaikai nepasidavė  ir kovojo  dėl pirmos vietos iki paskutinės mįslės. Laimėjo komanda ,,Būreliečiai“. Nugalėtojai  buvo apdovanoti  dovanomis. Kiti kovos dalyviai džiaugėsi  paguodos prizais.

                                                                                                                            Dalia Jencienė
Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus
vaikų erdvės bibliotekininkė,  NVŠ teikėja
Nuotr. D. Jencienės

mįs.kov.

***

Kai akytės nemato...

Spalio 14 d., NVŠ „Katino Juodžio“ klubo popietę skyrėme Tarptautinei baltosios lazdelės dienai paminėti, kuri minima kasmet spalio 15 d. Svečiuose lankėsi ir vaikams informacinį – edukacinį užsiėmimą vedė LASS Akmenės rajono filialo pirmininkė Janina Paulauskienė. LASS Akmenės rajono filialo pirmininkė papasakojo apie savo veiklą, supažindino vaikus su Brailio raštu, akliesiems ir silpnaregiams skirtomis knygomis. Klubo nariai išmėgino rašyti ir skaityti liečiant pirštukais iškilių taškų abėcėlę. Janina Paulauskienė atsinešė ir priemonių, kurios naudojamos aklųjų ir silpnaregių buityje. Vaikai susidomėję klausėsi ir bandė patys viską paliesti, apžiūrėti: rašymo priemones - lentelę ir sparnelį, kraujospūdžio matavimo aparatą, „kalbančias“ svarstykles ir skaičiavimo mašinėlę, padidinimo stiklą, „svirpliuką“, telefoną. Išbandė, kodėl akliesiems labai svarbu uoslė, lytėjimas ir klausa - užrištomis akimis, liečiant ar uostant turėjo atspėti daiktą. Sužinojo apie aplinkos pritaikymą akliesiems ir silpnaregiams, kodėl pypsi šviesoforas prie pėsčiųjų perėjos. Lauke, su baltąja lazdele, užrištomis akimis bandė vaikščioti vedimo takais pritaikytais akliesiems ir silpnaregiams taip, kaip vaikšto tie, kurių akytės mato labai silpnai arba visai nemato. Dėkojame LASS Akmenės rajono filialo pirmininkei Janinai Paulauskienei už suteiktas žinias vaikams, už šiltą ir nuoširdų bendravimą.

                                                                                                                         Virginija Varanavičienė
Ventos miesto filialo bibliotekininkė,
NVŠ teikėja

                                                                                                                        Nuotr. V.Varanavičienės

balt1

balt2

*** 

Sveika, Ispanija 

Viešosios bibliotekos Neformalaus vaikų švietimo programos ,,Literatūrinė, kūrybinė, edukacinė veikla bibliotekoje“ nariai dalyvavo popietėje ,,Sveika, Ispanija“, skirtoje ispanų kalbos dienai. Popietės dalyviai klausėsi ispaniškai tariamų žodžių, garsiai skaitė apie ispanų kalbą, ispanų tautos ypatybes, Ispanijos įžymybes, šios šalies miškuose besiveisiančius  gyvūnus ir augančius augalus. Vaikai garsiai skaitė ir aptarė  ispanų rašytojos Martos Zafrillos nuotaikingą knygą vaikams ,,Raudonsnapio Čarlio dantukai“, kurią  jausmingai iliustravo  dailininkė  Sonja Wimmer.  Po to popietės dalyviai  visi kartu  kūrė plakatą, skirtą ispanų kalbai, piešė, kirpo, spalvino,  klijavo šypsenėles.  Sukurtas plakatas,  nušvitęs daugybe pagamintų   šypsenėlių, papuošė vaikų erdvę.  

                                                                                                                  Dalia Jencienė
  Viešosios bibliotekos vaikų erdvės
bibliotekininkė,  NVŠ teikėja
Nuotr.: D. Jencienės

sve Ispan

sveika i.

***

Pirmasis susitikimas

Akmenės miesto Onos Šimaitės bibliotekoje prasidėjo NVŠ programos „Literatūrinė, kūrybinė, edukacinė veikla bibliotekoje“ užsiėmimai. Į pirmą susitikimą vaikai atskubėjo vedini smalsumo ir geros nuotaikos. Susėdę į draugystės ratą skaitėme pasaką ,,Varliukas ir skėtis”. Paskui kibome į darbą ir iš popieriaus pasidarėme visus skaitytos pasakos personažus. Užsiėmimo pabaigoje dar kartą aptarėme skaitytą pasaką, pasidžiaugėme linksmu ir draugišku pagrindiniu veikėju varliuku, pasišaipėme iš savanaudės anties ir nemandagaus žąsino. Nė nepastebėjome kaip greit prabėgo laikas. Reikėjo skirtis, nes mamos ir tėčiai jau nekantriai laukė savo atžalų.

Leonida Skerstonienė
Akmenės miesto Onos Šimaitės bibliotekos bibliotekininkė,
NVŠ teikėja

ak1nvs

ak2nvs   

***

                     Sveiki, vėl susirinkę į „Katino Juodžio“ klubą

Spalio pirmąjį penktadienį, pagaliau vėl susirinkome į Ventos miesto biblioteką, kurioje vykdoma veikla pagal NVŠ programą „Literatūrinė, kūrybinė, edukacinė veikla bibliotekoje", o kitaip mes vadinamės - „Katino Juodžio“ klubu. Vaikai dalinosi praėjusios vasaros ir prasidėjusių mokslo metų įvykiais ir įspūdžiais. Prisiminėme klubo taisykles ir papildėme jas naujomis. Aptarėme ką veiksime šiais metais, o planų išties nemažai. Pasveikinome Lėją ir Ainę - Mariją su ką tik praėjusiais gimtadieniais. Sutarėme, kad šiais metais ir vėl būsime draugiški, žingeidūs ir kūrybingi. Daug išmoksime, sužinosime, lauksime svečių bibliotekoje ir be abejo skaitysime knygas. Tada kibome į bendrą, kūrybinį rudeninį darbelį ir netikėtai mus aplankė knygos ir animacinio filmo herojė -  Pandutė. Džiaugsmas, juokas, muzika, šokiai ir gera nuotaika bibliotekoje liejosi per kraštus. Juokėsi net knygos lentynose. Sveiki vėl susirinkę į „Katino Juodžio“ klubą!

                                                                                                    Virginija Varanavičienė
Ventos miesto filialo bibliotekininkė
NVŠ tiekėja

Nuotr. V.Varanavičienės

 1 10

2 10

17 10  

***                 

Rudens skėčių alėja

Rudenėjant ir vėstant orams Ventos miesto bibliotekos neformalaus vaikų švietimo "Katino Juodžio" klubo vaikai dalyvavo tradiciniame Ventos turgadienyje - parodoje "Rudens skėčių alėja", kuri  vyko prie Ventos kultūros namų. Į parodą buvo pristatyti keturi puošti ir išpiešti skėčiai.

                                                        Virginija Varanavičienė,
                                 Ventos miesto filialo bibliotekininkė, NVŠ teikėja
                                                   Nuotr.: V.Varanavičienės   

1vennvs

7ventnvs

***

Rudens mozaika

Spalio mėnesio  5 d. Viešosios bibliotekos Neformalaus vaikų švietimo būrelio  ,, Literatūrinė, kūrybinė, edukacinė veikla bibliotekoje”   vaikai rinkosi į popietę ,,Rudens mozaika”.  Vaikai prisiminė prabėgusias atostogas,  papasakojo savo tikslus ir lūkesčius lankant būrelį,  garsiai skaitė  lietuvių poetų eiles , kūrė patys   savo eilėraščius , skirtus Tarptautinei  Mokytojų dienai .  Po to popietės dalyviai , kai kurie pasiskirstę grupėmis, kai kurie  individuoliai darė darbus iš rudens nuspalvintų įvairiaspalvių  medžių lapų.  Vaikų kūrinių paroda papuošė vaikų erdvę.       

 Dalia Jencienė
Viešosios bibliotekos vaikų erdvės
bibliotekininkė, NVŠ teikėja

ru.mo.1

Rudens mozaika2

 ***

Saugi vasara

Viešosios bibliotekos vaikų erdvėje vyko neformalaus vaikų švietimo būrelio  ,,Literatūrinė, kūrybinė  veikla bibliotekoje”  popietė ,,Saugi vasara”.  Vaikai prisiminė apie saugų elgesį  būnant namuose, žaidžiant ir sportuojant  kieme, būnant prie vandens telkinių, apie tykančius pavojus  gatvėse ,  kaip atsitikus nelaimei pasikviesti pagalbos. Popietės dalyviasi  garsiai skaitė knygas , piešė piešinius ,  išlankstė  iš popieriaus kepures nuo saulės, žiūrėjo filmą, palinkėjo vieni kitiems saugios vasaros.

Dalia Jencienė

Skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus
vaikų erdvės  bibliotekininkė, NVŠ teikėja 

 saugi vas.1

saugi vasara2

***

Katinas Juodis iškeliauja atostogų

Štai ir atskubėjo garbanota vasara. Ir jau pakvipo atostogomis...Susirinkę į NVŠ „Katino Juodžio“ klubą aptarėme nuveiktus darbus, perskaitytas knygas, pakartojome ką išmokome ir sužinojome nuo rudens iki vasaros, o žinios pasirodo nenuėjo veltui. Pasidžiaugėme savo darbelių parodėle „Iš širdelės“, kuri šiuo metu puošia Ventos miesto biblioteką, žaidėme viktoriną „Išminties dėžutė“, šokome, juokėmės, vaišinomės ir smagiai leidome laiką. Atsisveikindami iki rudens, palinkėjome vieni kitiems gražios ir turiningos vasaros, naujų draugų, įspūdingų kelionių ir įdomių knygų. Iki pasimatymo biblioteka - katinas Juodis iškeliauja atostogų.

                                                                 Virginija Varanavičienė,
Ventos miesto filialo bibliotekininkė, NVŠ tiekėja
 Nuotr.: V.Varanavičienės  

kat1

kat2

***

Aukime sveiki

Viešosios bibliotekos vaikų erdvėje vyko  neformalaus  vaikų švietimo  būrelio ,,Literatūrinė, kūrybinė veikla bibliotekoje“  popietė  ,,Aukime sveiki“.  Popietės dalyviai garsiai skaitė knygas   apie sveiką mitybą,  dantų priežiūrą, ką daryti kai pyksti arba  kai jaudiniesi per stipriai, apie katulį ir pykčio maišelį. Garsiai paskaitę savo bendraamžių rašinius apie rūkymo žalą, jaunieji kūrėjai patys kūrė laiškus ,,Laiškas sveikatai“. Garsiai perskaitę parašytus laiškus, papuošę laiškus savo piešiniais, vaikai ėjo į bibliotekos kiemelį piešti  kreidutėmis .

 Dalia Jencienė

Skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus
vaikų erdvės  bibliotekininkė, NVŠ teikėja

aukim sv.

***

Vandenynų  gyventojai

Viešosios bibliotekos vaikų erdvėje vyko popietė  ,,Vandenynų gyventojai”, skirta Pasaulinei vandenynų dienai.  Neformalaus vaikų švietimo būrelio  ,,Literatūrinė, kūrybinė veikla bibliotekoje”  lankytojai  pasakojo  istorijas apie vandenynus, garsiai skaitėi knygas, žiūrėjo  pažintinį filmą. Vaikai sužinojo , kokie yra vandenynai, kur jie išsidėstę, apie vandenynų gylius,  vandenynuose gyvenančius gyvūnus ,  užterštumo problemas.   Lipdydami iš modelino ir plastilino, piešdami piešinius, spalvodami ir kirpdami iš popieriaus įvairius vandenynų gyvūnus, popietės dalyviai sukūrė daug įdomių darbų , iš kurių surengė  parodą ir papuošė vaikų erdvę.

                                                                                                                                                                                                                              Dalia Jencienė

Skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus
vaikų erdvės  bibliotekininkė, NVŠ teikėja

vand.g.2

vand.gyv.

***

 Iš širdelės

Baigiantis mokslo metams ir prasidedant vasaros atostogoms, Ventos miesto biblioteką papuošė NVŠ „Katino Juodžio“ klubo vaikų darbų paroda „Iš širdelės“. Parodoje - perskaitytų knygų personažai, knygų skirtukai, kaukės, katinų portretai, iš vilnos velti margučiai, tapyba ant drobės, braižyti piešiniai, bei mūsų gimtojo miesto peizažai ir architektūra vaikų akimis.

Virginija Varanavičienė,
Ventos miesto filialo bibliotekininkė, NVŠ tiekėja
Nuotr.: V.Varanavičienės   

285789060 1112939182618915 888815000819434683 n

285872299 587952686084012 5879244723320059098 n

286080778 564743368590175 6200925377503233619 n

*** 

Renginys vaikams ,,Pro vaikystės šviesų langą“

 Vegerių kaimo filiale vyko neformalaus vaikų švietimo būrelio ,,Literatūrinė, kūrybinė veikla bibliotekoje“ popietė, skirta Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti. Keletą eilėraščių vaikams paskaitė aktyvi bibliotekos skaitytoja Raminta Raudytė. Kol mažieji skaitytojai piešė su kreidelėmis lauke ant asfalto, vyresnieji susivėrė iš karoliukų sau grandinėles. Paskui vyko šaškių turnyras, kur išbandyti savo jėgas galėjo įvairaus amžiaus mokiniai. Sportinio azarto netrūko, o tie, kas suabejojo savo jėgomis ir nežaidė, buvo puikūs sirgaliai. Susumavus rezultatus nepralenkiama buvo trečiokė Austėja Šniaukaitė, o vyresniųjų amžiaus grupėje nugalėtoja tapo Jordana Raudytė. Visi varžybų dalyviai buvo paskatinti dovanėlėmis, o nugalėtojai dar ir diplomais. Ši diena – tai priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises, nes tai pagrindinė sąlyga kuriant ir formuojant humanišką, teisinę ir dvasiškai sveiką visuomenę.

Dainius  Sarapinas

Vegerių kaimo filialo vyr. bibliotekininkas,
NVŠ tiekėjas 
Nuotraukos: Dainiaus Sarapino

283915207 534539061557257 2669341039753567283 n

285208616 778542550032080 3400848526730207107 n

***

Aš galiu

Viešosios bibliotekos neformalaus ugdymo būrelio  ,,Literatūrinė, kūrybinė veikla bibliotekoje“  nariai dalyvavo popietėje ,,Aš galiu“, skirtoje Tarptautinei vaikų gynimo dienai. Popietės dalyviai, pasiskirstę į grupes, dalyvavo estafetėje, kurios metu atliko įvairias užduotis, garsiai skaitė, rašė atsakymus į užduotus klausimus, žaidė įvairius žaidimus. Popietės pabaigoje vaikai piešė piešinius, skirtus  Tarptautinei vaikų gynimo  dienai, kurie papuošė vaikų erdvę.

Dalia Jencienė 
 Skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus
Vaikų erdvės bibliotekininkė, NVŠ teikėja
 Nuotr.: D. Jencienės

aš g.

aš gal

***

Afrika-įdomus žemynas

Viešosios bibliotekos vaikų erdvėje vyko neformalaus vaikų švietimo programos ,,Literatūrinė, kūrybinė veikla bibliotekoje“ būrelio popietė, skirta Tarptautinei Afrikos dienai. Popietės dalyviai garsiai skaitė knygas apie Afriką, žiūrėjo filmus, piešė piešinius, dalyvavo viktorinoje,  kūrė  patys  kūrinėlius ,,Sapnas apie Afriką“, kuriuos garsiai skaitė savo draugams. Popietės pabaigoje vaikai surengė savo darbų parodą, kuri papuošė vaikų erdvę.

  Dalia Jencienė 
 Skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus
Vaikų erdvės bibliotekininkė, NVŠ teikėja
 Nuotr.: D. Jencienės

2af

1af

***

Apie arklį Dominyką, jo svajonių rugiagėlę ir kitus

Gegužės 25 d. savo 60 – tąjį gimtadienį švęs poetas ir nuostabus vaikų rašytojas Vytautas Landsbergis. Vytautas Landsbergis yra parašęs daug knygų vaikams. Jo kūryba išsiskiria geru humoru, fantazija, bei tiesioginiais ir paslėptais pamokymais, kurie skirti tiek mažiems, tiek dideliems. Vytauto V. Landsbergio kūriniai skiriasi nuo įprastų knygelių vaikams, kuriose mažieji skaitytojai saugomi nuo neigiamų emocijų, tačiau rašytojas mano, kad gyvenime yra gerų dalykų ir yra blogų. Savo istorijose vaikų rašytojas kelia realias problemas ir per personažų patirtį moko jas spręsti. Smagūs V. Landsbergio personažai sužmoginti, todėl nesunku pajusti empatiją ir įsigyventi į jų problemas. Štai baili pelytė Zita išmoksta nugalėti baimes. Briedis Eugenijus parodo, kiek daug kompleksų mes visi turime, kaip nemokame vieni kitų klausyti, pastebėti ir mylėti. Arklio Dominyko ir rugiagėlės Svajonės istorija atkreipia dėmesį į porų tarpusavio santykius.

Susipažinę su V.Landsbergio kūryba, klausėmės ištraukų iš audioknygų „Senelio Painelio pasakos“ ir Gediminas ir keturi seneliai“. Rašytojas yra išleidęs daug pasakų CD vaikams, kuriuose jis ne tik pats seka pasakas, bet ir dainuoja. Klausydami nuotaikingų istorijų piešėme įsimintiniausius knygų personažus.

Virginija Varanavičienė,
Ventos miesto filialo bibliotekininkė, NVŠ tiekėja
Nuotr.: V.Varanavičienės 

 2arklys

1arklys

***

Tas įdomus gyvūnų pasaulis

Viešosios bibliotekos vaikų erdvėje vyko popietė, skirta Tarptautinei biologinės įvairovės dienai  ,,Mylėk ir saugok gamtą“. Jos metu vaikai kalbėjo kas tai yra biologinė įvairovė,  kodėl reikia saugoti gamtą,  kodėl nyksta kai kurios gyvūnų rūšys, bandė įsivaizduoti kokia būtų Žemė, jeigu neliktų  gyvybės.  Popietės dalyviai garsiai skaitė knygas apie vabzdžius, drugelius, pievas, žvėris, naminius gyvulius ir daug kitų gyvūnų, lipdė juos iš molibdeno, piešė piešinius. Padaryti darbai papuošė vaikų erdvę.

Dalia Jencienė 
 Skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus
Vaikų erdvės bibliotekininkė, NVŠ teikėja
 Nuotr.: D. Jencienės

Biologinė įvair.

biol.įvair.

***

Klouno Lulu pokštai

Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Eugenijos Meškienės vardo konferencijų salėje gegužės 17 dieną vyko  renginys  ,,Klouno Lulu pokštai“ ,  skirtas vaikams, dalyvaujantiems Neformalaus vaikų švietimo programoje  ,,Literatūrinė, kūrybinė veikla bibliotekoje“. Tai veiksminga, dinamiška, pilna linksmos muzikos interaktyvi programa, įtraukianti visus nuo pat pradžių iki pat pabaigos. Klounas Lulu, Klaipėdos dramos teatro aktorius Linas Lukošius,  žongliravo, rodė įdomius  triukus,  žaidė su vaikais, atlikinėjo įvairias užduotis, dalino prizus. Popietės dalyviai patyrė daug džiaugsmingų akimirkų, gerų emocijų. Susitikimas tapo puikia švente.

                                                                                                           Dalia Jencienė 
 Skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus
Vaikų erdvės bibliotekininkė, NVŠ teikėja
Nuotr.: D. Jencienės

Susit. su lounu Lulu

susit. su LUlu.

***

Namai ten, kur širdis

Šeima - tai patys artimiausi ir brangiausi mums žmonės, tai nuoširdžios meilės ryšiai, rūpestis ir džiaugsmas vienas kitu, tai namai į kuriuos visada norime grįžti, kur jaučiamės saugūs ir esame besąlygiškai mylimi. „Namai ten, kur širdis“ – popietė skirta šeimos dienai. Susirinkę su vaikais diskutavome apie šeimos svarbą mūsų gyvenime, apie santykius su artimaisiais, tėvais, seserimis ir broliais. Apie tai kaip šeimoje mylime, nekenčiame, ginčijamės, nuviliame, pešamės ir vėl be galo mylime. Piešėme savo šeimos portretą, kartu žiūrėjome animacinį filmą „Encanto“. „Encanto“ – nuostabaus grožio filmas vaikams, apie gausią Madrigalų šeimą, gyvenančią spalvingą gyvenimą užburtame name. Mirabelė yra vienintelė neturinti galių, jos šeima dažnai ją ignoruoja. Tačiau pavojaus metu būtent ši mergina suburia visą šeimą, kad išgelbėtų jų stebuklingą šeimos namą Casita nuo sunaikinimo. Mirabelės santykai su įvairiais šeimos nariais sudėtingi, bet pasirodo, ne visi jie yra tokie tobuli kaip atrodo, nors turi ypatingas dovanas. „Encanto“  - filmas apie šeimos santykius, brolių ir seserų ryšius, tėvų lūkesčius vaikų atžvilgiu, nuotykius, stebuklus, vertingas pamokas, vertybes ir viską nugalinčią šeimos vienybę ir meilę.

                                                                                                                         Virginija Varanavičienė

                                                                                                     Ventos miesto filialo bibliotekininkė,

                                                                                                                                            NVŠ tiekėja

                                                                                                                       Nuotr.: V.Varanavičienės

05 1 1

05 1 2

***

Mes gyvename Europoje

Viešosios bibliotekos vaikų erdvėje vyko neformalaus vaikų švietimo būrelio ,,Literatūrinė, kūrybinė veikla bibliotekoje“ popietė ,,Mes gyvename Europoje“, skirta Europos dienai. Popietės dalyviai garsiai skaitė įvairias knygas apie Europą, atsakinėjo į įvairius klausimus, uždavė klausimus  patys. Visus sudomino kryžiažodžiai apie Europą. Būrelio nariai sprendė įvairius  kryžiažodžius, sudarinėjo patys.  Išsprendę draugų sudarytus kryžiažodžius, vaikai  visi kartu sudarė bendrą visos grupės kryžiažodį.  Po to dėliojo dėliones apie Europą, piešė piešinius. Iš padarytų darbų mokiniai surengė parodą.

    Dalia Jencienė
Viešosios bibliotekos vaikų erdvės bibliotekininkė,
 NVŠ teikėja
Nuotr.: D. Jencienės

Mes gyven Europ.

Mes gyvename Europoje

***

Branginkime savo kalbą

Viešosios bibliotekos neformalaus vaikų  ugdymo būrelio  ,, Literatūrinė, kūrybinė veikla bibliotekoje“ nariai susirinko į popietę, skirtą artėjančiai Spaudos atgavimo,  kalbos ir knygos dienai. Popietėje kalbėjome apie   Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos reikšmę,  prisiminėme  knygnešius, kovojusius už kalbos išsaugojimą, vaikai  garsiai skaitė Motiejaus Valančiaus,  Juozo Tumo - Vaižganto, Simono Stanevičiaus kūrinius. Susiskirstę į komandas, sugalvoję komandų pavadinimus popietės dalyviai taikė savo žinias varžydamiesi  viktorinoje ,,Branginkime savo kalbą“,  piešė piešinius.  Nugalėjo  ,,Snaigių“  komanda. Nupiešti piešiniai papuošė vaikų erdvę.

                                                                                                     Dalia Jencienė
Viešosios bibliotekos vaikų erdvės bibliotekininkė,
 NVŠ teikėja
Nuotr.: D. Jencienės

Brang savo kalbą.

Brang. kalbą

***

Už laisvą žodį, kalbą ir meilę knygai

Popietę NVŠ „Katino Juodžio“ klube skyrėme Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai. Ar dažnai susimąstome kokią svarbą mūsų gyvenime reiškia kalbėti ir skaityti sava kalba? Laikyti rankoje lietuvišką knygą? Dabar tai mus atrodo kasdienybė, tačiau prieš daug metų carinė rusų valdžia uždraudė esminius mūsų tautiškumo ženklus – lietuvišką spaudą, knygų leidybą, laisvą žodį, kalbėti ir skaityti lietuviškai. Nepaisant persekiojimų ir taikomų bausmių, lietuviai priešinosi šiam draudimu ir 1904 m. gegužės 7 dieną draudimas leisti lietuvišką spaudą buvo panaikintas. Skaidrių pagalba klubo vaikai buvo supažindinti su kalbos draudimo ir atgavimo istoriniu laikotarpiu. Stebėdami skaidres ir senas fotografijas įsivaizdavome tą istorinį laikotarpį, kaip atrodė gyvenimas tuo metu, kaip atrodė mokyklos ir mokymasis iš graždankos, kokie pavojai laukė knygnešių, kokios bausmės galima buvo sulaukti dėl atrastos lietuviškos knygos, kaip atrodė pirmasis elementorius ir kt. Po diskusijų kibome į kūrybinę edukaciją – gaminome knygų skirtukus savo mėgiamai knygai, kurią šiandien galime laisvai skaityti dėka mūsų drąsių protėvių. Gegužės 7 - oji   primena mums, kad kalbos, laisvo žodžio išsaugojimas yra kiekvieno mūsų pastangų reikalaujantis darbas ir turime tai saugoti ir branginti.

                                                                                                    Virginija Varanavičienė,
Ventos miesto filialo bibliotekininkė, NVŠ tiekėja
Nuotr.: V.Varanavičienės 

279816584 521895359390902 5936200200563433851 n

279819058 351678296977718 4494413711174216520 n

***

Nešk pavasarį ant rankų...

„Nešk pavasarį ant rankų“ – taip pavadinome popietę skirtą vaikų poezijai. Po perskaitytų knygų pristatymo su vaikais bibliotekoje kalbėjome apie poeziją. Kas yra poezija? Kuo eilėraštis skiriasi nuo pasakos ar apsakymo? Kokius vaikų poetus vaikai žino? Ar mėgsta skaityti eilėraščius? Skaitėme K.Kubilinsko, Z.Gaižauskaitės, V.Palčinskaitės, J.Degutytės, A.Matučio ir kitų vaikų poetų eilėraščius apie pavasarį. Aptarėme kiekvieną eilėraštį, apie ką eilėraštyje poetas norėjo papasakoti, ar skiriasi poetų rašymo stilius, nuotaika, ritmas ir rimas. Susipažinę iš arčiau su poezija, vaikai išmėgino spalvingą braižymo meno techniką. Kūrėme smagius margučius skirtus Atvelykio šventei. Pasitinkant vaikų Velykėles vaikai pradžiuginti nuotaikingais suvenyrais.

                                                                               Ventos miesto filialo bibliotekininkė, NVŠ tiekėja
Virginija Varanavičienė 

nesk2

nesk1

***

Išvyka į Šiaulius

Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos neformalaus vaikų švietimo programos   ,,Literatūrinė, kūrybinė veikla bibliotekoje“ dalyviams buvo organizuota ekskursija į Šiaulius, kurios metu lankytasi Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje, Kačių muziejuje, parkuose. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vaikai susipažino su inovatyvių technologijų laboratorija, dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Robotika, elektronika, programavimas“,  kuriame  kūrė robotus,  ugdė savo technologinį raštingumą. Vaikus labai sudomino Kačių muziejus, kuriame galėjo pasiklausyti gidės įdomaus pasakojimo apie muziejų, pažaisti su šešiais tikrais katinais ir pasigrožėti daugybe muziejuje sukauptų eksponatų apie katinus, susipažinti su gyvojo kampelio augintiniais.  Išvyką paįvairino aplankyti  naujai sutvarkyti Šiaulių miesto parkai, įvairios sūpynės, karstyklės skirtos vaikams, energetinis labirintas.

 Dalia   Jencienė
Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus
vaikų erdvės bibliotekininkė, Neformalaus vaikų švietimo teikėja
Nuotr.: D. Jencienės

6Išvyka į Š.1

3Išvy.į Šiaul.2

7Išv.į Ši3 

4Išvyka į Š4 

***

Aš  - margutis suveltinis

Artėjant gražiausioms pavasario šventėms – Šv. Velykoms, NVŠ „Katino Juodžio“ klubo vaikams buvo suorganizuotas susitikimas su menininke, ventiške Vanda Jokubauskiene. Menininkė pristatė vaikams savo jubiliejinę kūrybinių darbų parodą „Aš gyvenu čia ir dabar“. Papasakojo kiekvieno kūrinio atsiradimo istoriją, paaiškino pavadinimo reikšmę, darbų atlikimo techniką. Spalvingoje Vandos Jokubauskienės parodoje stebina įvairi darbų atlikimo technika, nuo aliejinės tapybos, akrilo, akvarelės, iki mandalų, fraktalų, bei tekstilės gaminių (veltinių, megztų riešinių, siuvinėtų kaukių). Po šilto parodos pristatymo, menininkė vaikams pravedė edukacinį užsiėmimą – vilnos vėlimą, kurio metu vaikai papuošė biblioteką įvairiaspalviais iš vilnos veltais margučiais.

                                                                                                                         Virginija Varanavičienė
Ventos miesto filialo bibliotekininkė, NVŠ teikėja

                                                                                                                        Nuotr.:V.Varanavičienės

vel1

vel2

vel3 

***

Velykų pyragai

Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo – informacijos vaikų erdvėje Neformalaus vaikų švietimo programos ,,Literatūrinė, kūrybinė veikla bibliotekoje“ nariai dalyvavo popietėje, skirtoje artėjančių švenčių sutikimui. Vaikai vaidino pasaką su lėlėmis ,,Velykų pyragai“. Su lėlėmis vaidino Amanda Geležinytė, Daniejius Liudas, Emilijus Rekašius ir Deimantas Sinkevičius. Dekoracijas kūrė ir gamino Evelina Bergs, Eimantas Krištopaitis, Amanda Geležinytė.  Vaidinimą  stebėjo   Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė, direktorės pavaduotoja Dalė Taraškevičiūtė,   ,,Saulėtekio“  progimnazijos visos dienos grupės mokiniai. Po vaidinimo, popietės dalyviai aplankė bibliotekoje veikiančias  Naujosios Akmenės trečiojo amžiaus universiteto menų fakulteto klausytojų, tautodailininko Gintauto Neimano, tapytojos Sonatos Pocienės paveikslų ir margučių parodas.  Įspūdį vaikams paliko  paveikslai,  velykinių margučių  įvairovė, puikios idėjos ir kūrėjų kruopštumas. Pasidžiaugę  įspūdingais parodų darbais, panagrinėję margučių dažymo spalvas ir raštus, vaikai  patys darė ir margino įvairius margučius, garsiai skaitė knygas apie Velykas. Padaryti darbai papuošė Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus vaikų erdvę.

                   Dalia   Jencienė
Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus
vaikų erdvės bibliotekininkė, Neformalaus vaikų švietimo teikėja
Nuotr.: D. Jencienės

vel.pir.n.1

vel.nuotr. pyr.2

*** 

„Aplink pasaulį per 80 dienų“ 

Biblioteka NVŠ „Katino Juodžio“ klubo vaikams - ne tik knygų namai, ne tik vieta kur galima susipažinti su lietuvių ir užsienio rašytojais, išsirinkti ir perskaityti sudominusią knygą. Biblioteka tapo ir vieta susitikti su draugais, turiningai ir smagiai praleisti laiką. Čia nuolat netyla juokas, klegesys, ginčai ir net barniai, bet visada nugali draugystė. NVŠ „Katino Juodžio klube“ jau įprasta, jog susitikę pristatome draugams perskaitytas knygas, o tada vyksta įvairios edukacijos literatūrine tema, bei užsiėmimai. Žinoma, pagrindinis mūsų veiklos tikslas  gilinti žinias, kuo daugiau sužinoti, bei nuveikti, bet nepamirštame ir papramogauti. Žaidžiame įvairius žaidimus, stengiamės dalyvauti bendruomenės renginiuose, kartais einame pasivaikščioti, žiūrime filmus, net surengiame diskotekas. Neseniai klubo vaikai Ventos kultūros namuose žiūrėjo animacinį filmą „Aplink pasaulį per 80 dienų“, tokiu pat pavadinimu kadaise buvo parašyta knyga garsaus prancūzų rašytojo Žiulio Verno. Galimybė visiems kartu pažiūrėti filmą įgyvendinta iš NVŠ programai skirtų lėšų. Džiaugiamės įvairiomis galimybėmis ir patirtimis būti kartu.

Virginija Varanavičienė
Ventos miesto filialo bibliotekininkė, NVŠ teikėja
Nuotr.:V.Varanavičienės

2venta

1vrg

***

Meškiukas želmenų plaukais

Akmenės miesto Onos Šimaitės bibliotekoje vyko NVŠ programos „Literatūrinė, kūrybinė veikla bibliotekoje“ užsiėmimas. Jo metu vaikai gamino oliziukus. Oliziukas - iš plonos puskojinės ar pėdkelnių, pjuvenų ir trupučio grūdų padarytas meškiukas, kuriam auga „plaukai“. Oliziuko gamyba yra puiki smulkiosios motorikos mankšta, o kasdienis jo laistymas supažindina vaiką su sėklų dygimu, ugdo atsakomybės jausmą ir kantrybę. Kurdami savo „mažuosius draugus“ vaikai turėjo pasitelkti fantaziją ir kūrybiškumą. Sužaliavę oliziukai galės papuošti velykinį stalą.

Diana Lensbergienė
Akmenės Onos Šimaitės bibliotekos bibliotekininkė,
neformalaus vaikų švietimo teikėja

1akm

2akm

***

Turininga žiniomis ir turtinga įspūdžiais popietė

 Balandžio mėnuo prasidėjo, net keliomis svarbiomis datomis. Balandžio 1-ąją  - minime pasaulinę paukščių dieną, kurios tikslas visame pasaulyje skatinti ir supažindinti visuomenę su nykstančiais paukščiais, kelti inkilus. Balandžio 2-oji – Tarptautinė vaikų knygos diena ir žymiojo danų pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimimo diena. Progų išties nemažai, todėl darbo turėjome daug. Susitikimo metu NVŠ „Katino Juodžio“ klubo vaikai supažindinti su Tarptautinės vaikų knygos diena, jos minėjimo pasaulyje atsiradimu ir šventimo ypatumais. Prisiminėme garsų pasakininką Hansą Christianą Anderseną ir jo sukurtas pasakas, apžiūrėjome bibliotekoje esančią parodą „Keliaujančios knygos“, skirtą Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti. Vartydami S.Paltanavičiaus knygą  „Lietuvos paukščiai“, skaitėme įdomius ir žaismingus paukščių aprašymus, spaudėme klavišus, kurie skleidė tikrus, gamtoje įrašytus paukščių balsus ir spėliojome, koks gi tai paukštis galėtų būti, aptarėme nykstančius paukščius. Vaikai diskutavo ir dalinosi kokie paukščiai jiems mieliausi arba labiausiai įsimintini ir kodėl. Vieniems paukščiai tiesiog patinka savo išvaizda, kitiems jų giesmė, o dar kitus sužavėjo jų gyvenimo būdas. Padiskutavę išėjome pasivaikščioti Ventos upės pakrantėmis, pasidžiaugti pavasariu, pasiklausyti grįžusių gimtinėn paukščių čiulbėjimo, aplankėme atnaujintą kabantį tiltą, jungiantį Ventos miestą su Purvių kaimu. Turininga žiniomis ir turtinga įspūdžiais popietė.
 

Virginija Varanavičienė
 Ventos miesto filialo bibliotekininkė, NVŠ teikėja

Nuotr.:V.Varanavičienės

1venta

4 2venta

10venta

***

Mintis ir žodis eilėraščiu pražydo

Kovo 23 dieną Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus  vaikų erdvėje vyko Neformalaus vaikų švietimo programos ,,Literatūrinė,  kūrybinė veikla bibliotekoje“ popietė vaikams,  kuri buvo skirta  dviem   svarbioms datoms  – Pasaulinei poezijos dienai ir Žemės dienai.  Popietės dalyviai susipažino su Pasaulinės  poezijos dienos kilme,  sužinojo, kaip ši  diena  minima  kitose šalyse.  Vaikai garsiai skaitė  lietuvių poetų Maironio, J. Marcinkevičiaus,  J.Degutytės, R. Skučaitės, V.Vainilaičio, S.Gedos, I. Zalieckienės  ir kitų lietuvių poetų  eiles.  Jaunieji kūrėjai patys kūrė ir garsiai skaitė savo sukurtus ketureilius.  Po to popietės dalyviai, susipažinę su Žemės dienos minėjimo istorija ir jos reikšme mūsų gyvenime,  papasakoję , kaip mes  patys prisidedame prie Žemės saugojimo, piešė , spalvino piešinius, skirtus Žemės dienai.

                                                                                                                                   Dalia Jencienė

                                                                                                                             Viešosios bibliotekos skaitytojų
aptarnavimo-informacijos skyriaus
vaikų erdvės bibliotekininkė, NVŠ teikėja

poez. ir žemės d. nuotr.

Poez. d. nuotr.

***

Širdys – pilnos lietuviškų žodžių

Kovo 16-oji – Knygnešio diena, tuo pačiu ir žymiojo knygnešio Jurgio Bielinio (1846-1918) gimimo diena. Viešosios bibliotekos vaikų erdvėje vyko Neformalaus vaikų švietimo būrelio ,,Literatūrinė, kūrybinė veikla bibliotekoje“ popietė, skirta Knygnešio dienai. Susirinkę būrelio nariai prisiminė ir pagerbė  visus, kurie spaudos lotyniškais rašmenimis draudimo metais rizikavo  savo gyvybe ir laisve, kad išsaugotų lietuvių kalbą. Popietėje vaikai garsiai skaitė apie lietuviškos spaudos draudimo laikotarpį, B.Brazdžionio ,,Pagarbos ir padėkos odę knygnešiams,“ prisiminimus apie knygnešį Jurgį Bielinį. Popietėje dalyvavo Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė, direktorės pavaduotoja Dalė Taraškevičiūtė. Popietės dalyviai pasveikino direktorę su Respublikiniame literatūros kūrinio konkurse ,,Draustos knygos kelias“ laimėtu I vietos diplomu. Direktorė papasakojo apie savo kūrybinį kelią, parašytas knygas, papasakojo ir parodė vaikams  ,,Nešk savo šviesą ir tikėk“ apdovanojimą –garbės ženklą ir kitus apdovanojimus,  parodė J. Murkos elementorių ,,Vaikų darbymečiui“ (išleistą 1927 m), kurį vaikai garsiai skaitė, Motiejaus Valančiaus ,,Kantyczkas kūninga giesmių“ (išleistą 1864m), ,,Metų szwetes pagal seno kalendoriaus“ (vardų reikšmės, poteriai). Viešnios patarė  vaikams daugiau skaityti, būti išsilavinusiais, apsiskaičiusiais, daug žinančiais, nes tai jiems padės gyvenime eiti savo keliu, o prisiminimui padovanojo knygų skirtukų. Po to vaikai kūrė ir gamino savo knygas. 

                                                                                                                   Dalia Jencienė
Viešosios bibliotekos vaikų erdvės
bibliotekininkė, NVŠ teikėja

Nuotr. D. Jencienės

knygn.diena.nuotr

knygn.d. nuotr.

Knyg. kūr. nuotr.

***

Pasiruošimas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai

Akmenės miesto Onos Šimaitės bibliotekoje neformalaus vaikų švietimo programos „Literatūrinė, kūrybinė veikla bibliotekoje“ vaikai ruošėsi Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai. Iš spalvoto popieriaus karpė trispalvius balandžius, kurie simbolizuoja taiką. Su vaikais kalbėjome apie Lietuvos nepriklausomybę, kokia ji svarbi.

Diana Lensbergienė
Akmenės Onos Šimaitės bibliotekos bibliotekininkė,
neformalaus vaikų švietimo teikėja

Nuotr. D. Lensbergienės

1647336858566

***

Popietė gamtoje

Neformalaus vaikų švietimo programos „Literatūrinė, kūrybinė veikla bibliotekoje“ vaikai saulėtą popietę praleido Akmenės gamtos ir kultūros parke. Klausėme sugrįžusių paukščių čiulbėjimo, grožėjomės atbundančia gamta. Aplankėme pušyne esantį didįjį akmenį, estradoje apžiūrėjome skulptūras.

Diana Lensbergienė
Akmenės miesto Onos Šimaitės bibliotekos bibliotekininkė,
NVŠ teikėja

1647336858577

1647336858583

***

Renginys ,,Graži šalelė, Lietuva...“

      Vegerių kaimo bibliotekoje įvyko renginys vaikams, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Neformalaus vaikų švietimo  būrelio ,,Literatūrinė, kūrybinė veikla bibliotekoje“ nariai  iš popieriaus darė Lietuvos valstybės simbolius - vėliavėles. Taip pat darėme širdeles iš popieriaus (geltonos, žalios ir raudonos spalvos), kurias užklijavome ant bibliotekos langų. Bibliotekininkas Dainius perskaitė informaciją apie Kovo 11 dieną. Renginio pabaigoje visi žiūrėjome dokumentinį filmą apie šią mums svarbią ir įsimintiną dieną.

Dainius Sarapinas
Vegerių kaimo bibliotekos-filialo vyr. bibliotekininkas,
NVŠ teikėjas

Nuotr.: D. Sarapino

274171351 474620390914652 2228904977020588490 n

274177152 474620284247996 7778878951342398278 n

***       

    Tegyvuoja Laisvė, Taika ir Meilė visame pasaulyje!

 NVŠ „Katino Juodžio“ klubo vaikai gamino širdeles skirtas ne tik Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, Kovo 11 - ąjai, bet ir Ukrainos tautai. Pagamintos širdelės – Laisvės, Nepriklausomybės ir Meilės simbolis. Esame laimingi būdami laisvi. Mylime savo mažytę šalį, savo Lietuvą ir visa širdimi esame kartu su Ukraina.Tegyvuoja Laisvė, Meilė ir Gėris! Tegyvuoja Taika visame pasaulyje! 

Virginija Varanavičienė
Ventos miesto filialo bibliotekininkė, NVŠ teikėja

                                                                                                   Nuotr.:V.Varanavičienės

                                                                    275300168 1871250823075304 3883656839335715795 n                                                                        275446278 2249905891845264 1784411461836216416 n    

275573970 637963843941432 3878573165279049769 n

***

Šaškių turnyras

Kovo 9 d. Viešosios bibliotekos Neformalaus vaikų švietimo būrelio ,,Literatūrinė, kūrybinė veikla bibliotekoje“ nariai rinkosi į jau tradiciniu tapusiu šaškių turnyrą, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai . Šiemet šis šaškių turnyras skirtas ir karo niokojamai Ukrainai palaikyti.  Popietės dalyviai, aplankę bibliotekoje veikiančią  Almos Klimovienės elfų ir tapybos parodą,  susėdo žaisti šaškėmis. Geriausiai sekėsi Eimantui Krištapaičiui, Lukui Grabauskui ir Pijui Vasilevskiui. Išsiaiškinę kas stipriausias, vaikai klijavo širdutes Ukrainos spalvomis ir kūrė  stendą   ,,Už Ukrainą“. Popietės dalyviai   užjautė Ukrainą ir linkėjo , kad greičiau karas baigtųsi.

                                                                                                    Dalia Jencienė
Viešosios bibliotekos vaikų erdvės bibliotekininkė, NVŠ teikėja

Nuotr.: D. Jencienės

šašk. turnyras1

Paroda.2

už ukrainą3

***

Ta dainelė aš pati

Popietė „Ta dainelė aš pati“, skirta poetės Z.Gaižauskaitės kūrybai. NVŠ „Katino Juodžio“ klubo vaikai buvo supažindinti su poete Z.Gaižauskaite ir jos kūryba. Žiūrėjome paruoštas skaidres apie poetę. Kartu skaitėme Z.Gaižauskaitės knygelę „Kas miške gyvena“, kurioje parašyti smagūs eilėraštukai apie mišką ir jo gyventojus. Kiekviename eilėraštyje trūko žodžio, kurį vaikams reikėjo atspėti. Susipažinome su Z.Gaižauskaitės knygelėmis esančiomis bibliotekoje. Vaikų poetė Z.Gaižauskaitė yra viena mylimiausių vaikų poetė Lietuvoje. Jos tekstai skambūs, vaizdingi, parašyti vaikams suvokiama kalba, melodingi ir ritmingi. Jos eilėraščius vaikai lengvai išmoksta deklamuoti. Kūriniuose sugyvinti daiktai, gyvūnai, gamtos reiškiniai prabyla netikėtais dialogais. Rašytoja keliauja po Lietuvą, skaito savo eilėraščius ir vaidina, skatina mažuosius pamilti knygą. „Kaip moku, taip lenkiu vaikelius prie knygos. Neskaitoma knygelė pilna ašarėlių...“ sako poetė. Yra išleista apie 60 – dešimt  Z.Gaižauskaitės knygelių vaikams. Vasario mėnesį bibliotekoje buvo parengta ir paroda skirta Z.Gaižauskaitės kūrybai. Ačiū  Dovydui, Emilijai, Austėjai, Vakarei, Lėjai ir Justui už perskaitytas ir pristatytas knygas. Sveikiname Vakarę ir Emiliją tapusiomis geriausiomis vasario mėnesio skaitytojomis.

                                                                                                    Virginija Varanavičienė
Ventos miesto filialo bibliotekininkė, NVŠ teikėja

                                                                                                   Nuotr.:V.Varanavičienės

                                                                                                                                               venta3    venta1

venta2

***

Žaidžiu gražiu lietuvišku žodžiu

Viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus vaikų  erdvėje  vyko popietė, skirta Lietuvių kalbos dienai ir artėjančiai Tarptautinei rašytojų dienai.  Neformalaus vaikų švietimo  būrelio ,,Literatūrinė, kūrybinė veikla bibliotekoje“ nariai prisiminė rašytojus,  gimusius ir augusius Naujojoje Akmenėje,  jų parašytas knygas.  Popietės dalyviai  garsiai skaitė ištraukas iš rašytojo, vertėjo  Aido Jurašiaus  knygos   ,,Akmenukų pasakos“.  2015m.  jo knyga „ Akmenų pasakos“ pripažinta geriausia metų knyga vaikams ir pelnė Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ I premiją. Rašytojas yra  A. Liobytės vardinės premijos laureatas, 2017m.  pelnė  literatūrinio Lazdynų Pelėdos konkurso I premiją, išleido pasakų knygą „Naktis su raktininku“,  S. Niūniavaitės vardinės literatūrinės premijos laureatas (2018). Aidas Jurašius  gimė, augo, mokėsi Naujojoje Akmenėje. Paskaitę, nupiešę po piešinį, vaikai, pasiskirstę grupėmis, sugalvoję savo komandų pavadinimus, atlikinėjo   įvairias užduotis , atsakinėjo į klausimus viktorinoje ,,Žaidžiu gražiu lietuvišku žodžiu“.  Viktoriną laimėjo ,,Raudonikių“  komanda.

                                                                                                       Dalia Jencienė
 Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus
 vaikų erdvės
 bibliotekininkė,  NVŠ teikėja

 

Žaidžiu gražiu liet. žodžiu

*** 

 Užgavėnių belaukiant

Vasario 25 d. rinkomės į NVŠ „Katino Juodžio“ klubą, į paskutinį žiemos užsiėmimą. Pirmiausia Emilija ir Vakarė pristatė savo perskaitytas knygas. O jų per atostogas abi perskaitė net po dvi. Visi susėdę pasiklausėme jų pasakojamų istorijų, apdovanojome jas plojimais ir „šypsenėlėmis“, kurių vaikai nusipelno už pastangas arba gerą elgesį. Žinodami, kad jau visai netrukus ims belstis pavasaris, nusprendėme, kad nedelsiant reikia ruoštis užgavėnių šventei, kad padėtume išvaryti žiemą lauk. Pasidalinę į dvi komandas, žaidėme viktoriną užgavėnių tema, kurios metu reikėjo pasukti galveles ir pamiklinti rankeles, nes komandoms užduotis reikėjo atlikti kuo greičiau. Žaidėme žaidimus. Na ir žinoma, gaminome viena už kitą gražesnes ir spalvingesnes kaukes. Dabar jau esame pasiruošę ir ramiai laukiame užgavėnių. „Žiema, žiema, lauk iš kiemo!“

                                                                                                               Virginija Varanavičienė
Ventos miesto filialo bibliotekininkė,
NVŠ teikėja

                                                                                                         Nuotr.:V.Varanavičienės 

1

2

***

Duonos takeliu

Duona. Kasdiena  ji ta pati ir kaskart vis kitokia. Viešosios bibliotekos neformalaus  vaikų švietimo būrelio  ,,Literatūrinė, kūrybinė veikla bibliotekoje“  nariai susirinko popietei apie duoną. Vaikus aplankė Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė, direktoriaus pavaduotoja Dalė Taraškevičiūtė,  Naujosios Akmenės trečiojo mažiaus universiteto rektorė Rimana  Vapsvienė,  Aldona Kriaučiūnienė ir Sofija Rupeikienė. Visus sudomino pasakojimai  apie Duonos dieną, apie duonos kepimą, užmintos mįslės, patarlės, priežodžiai,  žemaitiški tautiški rūbai, juokinga istorija žemaitiškai apie duonos kepimą, žaidimai, pradžiugino  kiekvienam padovanoti naminės duonos kepalėliai .  Po to patys vaikai  pasakojo žemaitiškai kap douną kep žemaite,  apie duoną lietuvių papročiuose ir buityje, skaitė eilėraščius ir pasakas, lėlėmis vaidino pasaką ,,Pagrandukas“.  Bibliotekininkė Aurelija Gerulskienė  perskaitė savo kūrybos eilėraštį  ,,Užauga duona“. Vaikai pritarė, kad daug sunkių darbų reikia nudirbti, kad atsirastų duonos ant stalo. O kad jos ilgam užtektų , duoną reikia gerbti ir tausoti. Popietei baigiantis, popietės dalyviai  skanavo įvairiomis duonos rūšimis, džiaugėsi prizais.

                                        Dalia Jencienė
Viešosios bibliotekos vaikų erdvės
 bibliotekininkė, NVŠ teikėja

duon.tak.

 D.tak.

***

Su gimtadieniu, Lietuva!

Lietuvos gimtadienį Ventos miesto bibliotekos NVŠ “Katino Juodžio” klubo vaikai atšventė smagiai,džiaugsmingai ir iš visos širdies. Vasario 9 d., pasipuošę Lietuvos trispalvės spalvomis dalyvavome Lietuvos himno giedojimo filmavime, į kurį mus pakvietė, ir kurį organizavo Akmenės rajono meno mokykla. Vasario 16 d. dalyvavome Ventos kultūros namų organizuotoje šventėje, kartu su kitais ventiškiais, valstybinę Lietuvos vėliavą nešėme Ventos miestos gatvėmis. Vardan tos, Lietuvos, vienybė težydi.

                                                                                               Tekstas ir nuotraukos  Virginijos Varanavičienės,
Ventos miesto filialo bibliotekininkės, NVŠ teikėjos

                                                                           ven1

ven2

***

 Žiemos  nuotykis

Vasario 9 d. Viešosios bibliotekos Neformalaus vaikų švietimo programos ,,Literatūrinė , kūrybinė veikla bibliotekoje“ nariai dalyvavo popietėje – konkurse  ,,Žiemos nuotykis“. Vaikai garsiai skaitė vaikų parašytus rašinius apie žiemos nuotykius, patys kūrė rašinius apie žiemą, žiemos nuostabų grožį, apie žiemą patirtus jausmus ir atsitikimus. Garsiai perskaitę savo parašytus rašinius, jaunieji kūrėjai  išrinko labiausiai patikusį  rašinį. Prizą laimėjo  Kornelija Tarbiejevaitė. Po to  popietės dalyviai piešė piešinius, skirtus artėjančiai Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, kurie papuošė vaikų erdvę.  

                                                           Dalia Jencienė
Viešosios bibliotekos vaikų erdvės
 bibliotekininkė, NVŠ teikėja


Konkursas Žiemos nuotykis

Konk. Žiem. nuot.

***

Įmink mįslę

Vasario 2-3 dienomis Viešosios bibliotekos neformalaus vaikų švietimo būrelio ,,Literatūrinė, kūrybinė veikla bibliotekoje“  nariai nuotoliniu būdu dalyvavo popietėse. Popietės metu prisiminėme Lietuvos poetą, dramaturgą, prozininką, teatrologą, literatūros ir tautosakos tyrinėtoją Balį Sruogą ir jo parašytus kūrinius ,,Dievų miškas“,  ,,Giesmė apie Gediminą“, ,,Aitvaras teisėjas“.  Vasario  2 d. rašytojui  būtų suėję 126 metai.  Popietės dalyviams  patiko mįslių konkursas  ,,Įmink  mįslę“. Vaikai minė mįsles,  galvojo  mįsles patys, mįsles padėjo užminti  vaikų mamos. Geriausiai mįsles sekėsi  įminti Kornelijai Tarbiejevaitei.
Vasario 3 dieną vyko popietė ,,Baltajam badui-ne“, kurios metu   vaikai mokėsi daryti mažiesiems paukšteliams  lesyklėles ,  o po to  susikaupę kūrė žodžių  kryžiažodžius.                             

Dalia Jencienė 

Viešosios bibliotekos vaikų erdvės
bibliotekininkė,  NVŠ teikėja

kryz1

kryz2

***

Luisui Keroliui – 190

        Sausio 26, 27 dienomis  vyko Viešosios bibliotekos neformalaus vaikų  švietimo būrelio ,,Literatūrinė, kūrybinė veikla bibliotekoje” užsiėmimai nuotoliniu būdu.  Vaikai susipažino su anglų rašytojo  Čarlzo Liutvidžo Dodžsono (slapyvardžiu Luisas Kerolis), gimusiu  1898 metais sausio mėn. 27d,  gyvenimu ir  kūryba, klausėsi  ir patys garsiai skaitė knygą  ,,Alisa stebuklų šalyje”,  piešė  piešinius.  Nors nuo kūrinio sukūrimo praėjo 160 metų, tačiau ir šiomis dienomis šios istorijos yra skaitomos, kuriami  kino filmai.

Dalia Jencienė 

Viešosios bibliotekos vaikų erdvės
bibliotekininkė,  NVŠ teikėja 

   luisui Keroliui 190m.

keroliui 190

***

Augame su pasakomis

Sausio 19 -20 dienomis. Viešosios bibliotekos vaikų erdvėje  neformalaus ugdymo būrelio ,,Literatūrinė, kūrybinė veikla bibliotekoje“ nariai susirinko į popietes ,,Augame su pasakomis“ ir ,,Noriu žinoti“.  Popiečių dalyviai  sekė, garsiai skaitė  mėgstamas pasakas,  kūrė  savo pasakas, piešė pasakų herojus, dalyvavo viktorinoje, patys galvojo klausimus ir ieškojo atsakymų  įvairiose bibliotekoje esančiose knygose.   Vaikų padaryti darbai papuošė bibliotekos vaikų erdvę.

              Dalia Jencienė 

Viešosios bibliotekos vaikų erdvės
bibliotekininkė,  NVŠ teikėja 

Augame su pasakomis

***

“Kaip man pasisekė, kad manyje yra kažkas dėl ko atsisveikinimai

būna tokie sunkūs“.

                              Mikė Pūkuotukas

Pirmasis Naujųjų metų susitikimas NVŠ „Katino Juodžio“ klube. Kibsime į naujus darbus, nes norime daug sužinoti, pamatyti ir nuveikti. Aptarėme, kaip praleidome atostogas. Austėja, Emilija ir Vakarė mums pristatė per atostogas perskaitytas knygas. O tada, popietę skyrėme pačiam geriausiam meškiukui pasaulyje - Mikei Pukuotukui. Šiemet sukanka 140 metų, kai gimė Alan Alexander Milne – anglų rašytojas, kuris parašė pasakas: „Mikė Pūkuotukas“ ir „Mikės Pūkuotuko trobelė“, sulaukusios nepaprasto populiarumo visame pasaulyje. Vaikai iš arčiau susipažino su knygos autoriumi A.A.Milne. Sužinojo, kad autorius pasaką skyrė savo mylimam sūnui Kristopher, o Mikė Pukuotukas  - pliušinis  žaislas meškiukas, kurį pats sūnui ir padovanojo, ir kurį Kristopher pavadino Viniu ( Winnie the pooh). Klubo nariai išvydo knygos, kuri buvo išleista 1961 m. iliustracijas, kurias nupiešė dailininkas E.Hovardas. Pristatytos rusiška ir amerikietiška Mikės Pukuotuko versijos. Žaidėme žaidimą iš knygelės „Galvojimo kampelis“, spalvinome knygelės personažus.

Šiemet sukanka 96 metai knygai, kuri sulaukė didelio populiarumo, buvo išversta į daugybę užsienio kalbų, remiantis ja sukurta daug animacinių filmų, kompiuterinių žaidimų. "Pūkuotuko pasaulis" – tai knyga apie nepamirštamąjį Mikę Pūkuotuką ir jo nuotykius Šimtamylėje Girioje kartu su šauniaisiais draugais. Bibliotekoje parengta ir literatūrinė paroda vaikams.

                                                                                                                         Virginija Varanavičienė
Ventos miesto filialo bibliotekininkė,
NVŠ teikėja

                                                                                                                        Nuotr. V.Varanavičienės

g

***

Kalėdinė popietė

Gruodžio 22 d. Viešosios bibliotekos vaikų erdvėje Neformalaus vaikų švietimo programos ,,Literatūrinė, kūrybinė veikla bibliotekoje“  lankytojai  dalyvavo paskutinėje šių metų popietėje. Pažiūrėję kino filmą apie šv. Kalėdas,  vaikai, iš bibliotekininkės  Aurelijos  Gerulskienės  paruoštos  knygų parodos ,,Ir  vėl  Kalėdos šviečia...“,  garsiai skaitė istorijas ir eilėraščius apie žiemą, šventes,  meilę artimui  ir gerumą. Popietėje dalyvavo Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė, direktorės pavaduotoja Dalė Taraškevičiūtė. Viešnios padėkojo vaikams, kolegėms už įdomias veiklas su vaikais, pasveikino visus su artėjančiomis šventėmis, įteikė dovanų.  Popietės dalyviai džiaugėsi  gautomis padėkomis už aktyvią veiklą būrelyje,  dovanomis, saldainiais ir linkėjo  vienas kitam laimingų ateinančiųjų.

Dalia Jencienė
Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus
 vaikų erdvės bibliotekininkė, NVŠ teikėja

Kalėd. pop

***

Išvyka į spektaklį

Gruodžio 17 d., Ventos miesto bibliotekos, NVŠ „Katino Juodžio“ klubą lankantys vaikai vyko į išvyką, į  Akmenės rajono savivaldybės Viešąją biblioteką. Susipažinę su biblioteka ir joje esančiu vaikų skyriumi, žiūrėjome nuotaikingą spektaklį, pastatytą  H. K. Anderseno pasakos motyvais - "Princesė ir kiauliaganys". Spektaklį vaidino teatro „Avilys“ aktoriai iš Vilniaus. Po spektaklio, vyko edukacinis užsiėmimas, kurio metu aktoriai mus išmokė pasigaminti nuotaikingas kaukes.

Ačiū, Akmenės rajono savivaldybės Viešajai bibliotekai, kad prieš pasitinkant gražiausias metuose šventes, suorganizavo ir padovanojo vaikams dovaną -  kupiną įspūdžių, šiltų ir gražių emocijų...

                                                                                                    Virginija Varanavičienė
Ventos miesto filialo bibliotekininkė, NVŠ tiekėja

spekt 1

spekt 2

***

Tamsiausias metų laikas ir žiemos švenčių laukimas susipynė drobėje... Akmenės miesto Onos Šimaitės bibliotekoje NVŠ programos „Literatūrinė, kūrybinė veikla bibliotekoje“ , kurios veiklos finansuojamos iš Valstybės biudžeto, būrelio nariai popietę praleido tapydami. Ant juodos drobės, baltais dažais, tapė baltą žiemą naktyje. Su vaikais kalbėjome apie žiemos švenčių tradicijas ir papročius.

Diana Lensbergienė
Akmenės Onos Šimaitės bibliotekos bibliotekininkė,
neformalaus vaikų švietimo teikėja

akmene nvs

***

Šventę kuriame patys

Viešosios bibliotekos neformalaus švietimo programos  ,,Literatūrinė, kūrybinė veikla bibliotekoje“, kurios veikla finansuojama iš valstybės biudžeto, nariai  susirinko į popietę  ,,Šventę kuriame patys“   papuošti  vaikų erdvę šventei.  Vaikai,  pačių  pagamintais papuošimais,  papuošė savo biblioteką.  Nuoširdaus popietės dalyvių  darbo dėka, vaikų erdvė nušvito naujomis spalvomis.

                                                                                    Dalia Jencienė
        Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus
        vaikų erdvės bibliotekininkė, neformalaus vaikų švietimo teikėja    

puošiame vaikų erdvę 1

puoš. v. erdv.

***

Alisai iš Veidrodžio karalystės – 150 metų

Šią popietę susirinkę į Nefornalaus vaikų švietimo „Katino Juodžio“ klubą skubėjome pasipuošti bibliotekoje eglutę. O tada - minėjome knygos jubiliejų. Visi žino nuostabią istoriją apie mažą mergaitę Alisą, kuri papuola į požemių pasaulį, klaidžioja po Stebuklų šalį, pereina Veidrodžio karalystę, sutinka keistų ir juokingų būtybių bei patiria neįtikėtinų nuotykių. Bet ar žinote, kad šiemet sukanka 150 metų kai anglų rašytojas Čarlis Dodžsonas (žinomas Liuiso Kerolio slapyvardžiu) parašė ir išleido savo antrąją knygą apie mergaitę Alisą - "Alisa Veidrodžio karalystėje" (1871 metaiS ), o pirmoji knyga - "Alisa stebuklų šalyje" buvo išleista 1865 metais.

Su klubo vaikais žiūrėjome skaidres, kurių pagalba vaikai susipažino su rašytoju Liuisu Keroliu, parašiusį abi knygas apie Alisą. Sužinojo įdomią šios knygos atsiradimo istoriją ir išvydo tikrąją knygos heroję -  mergaitę Alisą, kuri iš tikrųjų gyveno beveik prieš 160 metų. Kartu paskaitėme pasakos sutrumpintą variantą, prisiminėme nuotaikingus knygos personažus, tokius kaip: Zuikis Paikis, Netikras vėžlys, Kliunkis Pliumpis, Taukšlys ir kitus. Aptarėme jiems priskirtas charakterio savybes. Pabaigoje - visi kartu gaminome spalvotą, gal šiek tiek keistoką ir kitokią, stebuklingą, kalėdinę eglutę.

                                                                                                                         Virginija Varanavičienė
Ventos miesto filialo bibliotekininkė, NVŠ teikėja

alisa

***

Dekoracijų darymas

Švenčių laukimas tęsiasi. Viešosios bibliotekos NVŠprogramos „Literatūrinė, kūrybinė veikla bibliotekoje“, kurios veiklos finansuojamos iš Valstybės biudžeto būrelio nariai susirinkę į popietę darė dekoracijas, skirtas naujametiniam vaikų erdvės papuošimui. Vaikai, pasišnekučiuodami apie artėjančias šventes, spalvino, kirpo, lankstė, klijavo. Popietei pasibaigus,  sumirgėjo nuspalvinti ir iškirpti piešiniai, iškarpytos snaigės, pagaminti Kalėdų seneliai. Džiugu, nes tai sukurta ir padaryta vaikų rankomis.

Dalia Jencienė
Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus
vaikų erdvės bibliotekininkė, NVŠ teikėja

dekorac

dekoracijų darymas

***

Prieš užmiegant...

Susirinkę į  NVŠ programos „Literatūrinė, kūrybinė veikla bibliotekoje“, kurios veiklos finansuojamos iš Valstybės biudžeto, į „Katino Juodžio“ klubą, kalbėjome apie gyvūnų žiemos miegą. Žiemos miegu užmiega nemažai gyvūnų ir vabzdžių. Tokioje būsenoje jie kantriai laukia pavasario. Tai – būdas jiems išgyventi. Skaitėme G.Volpe ir P.Proietti knygelę „Prieš užmiegant“, kuri pasakoja apie du geriausius draugus - lapiną Rudį ir miegapelę Kvikį. Lapinas Rudis norėtų visus metus leisti laiką kartu su bičiuliu, bet miegapelė Kvikis, kad ir kiek stengtųsi likti žvalus, ima vis dažniau žiovauti ir privalo iškeliauti žiemos miego... Pasidalinę į dvi grupeles žaidėme viktoriną „Kurie gyvūnai per žiemą miega?“. Samprotavome, diskutavome ir netgi ginčijomės, o atsakymai dažnai nustebino. O jūs žinote, ką žiemą veikia, pavyzdžiui, kurmis ar uodas? Pažaidę viktoriną ir palinkėję gyvūnams saldaus žiemos miegelio, kibome į darbus -  gaminome vienas už kitą gražesnius, kalėdinius žaisliukus.

                                                                                                 Virginija Varanavičienė
Ventos miesto filialo bibliotekininkė,
NVŠ tiekėja

3

zaisliukai

***

Laiškas Kalėdų seneliui

Kartu su sniegu atėjo ir šventinė nuotaika. Gruodžio mėn. pirmą dieną VB NVŠ būrelio nariai rinkosi į popietę, rašyti laiškų ir sveikinimų Kalėdų seneliui.  Popietės dalyviai kūrė ir rašė laiškus,  lipdė iš molibdeno ir plastilino, lankstė iš popieriaus.  Sukurtus  kūrinius jaunieji kūrėjai puošė įvairiais būdais.  Popietei pasibaigus, laiškai ir sveikinimo atvirutės sugulė ant stalo, papuošė vaikų erdvę.

Dalia Jencienė
Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus
vaikų erdvės bibliotekininkė, NVŠ teikėja

 laišk.Kal. Senel.

Laišk.Kalėd sanel.nuotr.

***

 Popietė su Voltu Disnėjumi

Šįkart susirinkę į NVŠ „Katino Juodžio“ klubą, vaikai sužinojo viską apie vieną žinomiausių pasaulyje filmų prodiuserių, pasakų kūrėjų, animatorių, iliustratorių - Voltą Disnėjų. Turbūt neatsirastų žmogaus, kuris nebūtų girdėjęs jo vardo, kuris nepažįsta jo sukurtų nuostabių personažų, tokių, kaip peliukas Mikis, ančiukas Donaldas ir kitų ? Kuris nematė gražiausių , kartu su broliu įkurtos kino kompanijos „Walt Disney Production“, sukurtų filmų: „Pelenė“, „Aladinas“, Ilgo plauko istorija“, „Ledo šalis“, „Liūtas karalius“ ir daugelio kitų nuostabaus grožio filmų vaikams. Be savo indėlio animacijos srityje, jis taip pat buvo pagrindinis Disneilendo, pramogų parko, skirto vaikams ir suaugusiems įkūrėjas, kurį aplankyti keliauja žmonės iš įvairių pasaulio kampelių. Apžiūrėję bibliotekoje paruoštą knygelių parodą - „ Valto Disnėjaus knygų lentynėlė“,  prisiminę skaitytas knygas ir matytus filmus, paskutinį rudens penktadienį žiūrėjome „Walt Disney Production“ sukurtą filmą „Monstrų universitetas“.

                                                                                                  Virginija Varanavičienė
Ventos miesto filialo bibliotekininkė, NVŠ teikėja

1

***

Popietė, skirta Šiaurės šalių literatūros savaitei

Šią penktadienio popietę į NVŠ „Katino Juodžio“ klubą rinkomės paminėti Šiaurės šalių literatūros savaitę, kuri tradiciškai vyksta tamsiausiu metų laiku. Šiemet ji buvo minima lapkričio 15 - 21 dienomis. Vaikai buvo supažindinti su šiuo projektu, jo idėja. Aptarėme, kokios yra Šiaurės šalys, kokius  Šiaurės šalių rašytojus ir jų knygas žinome ar esame perskaitę. Kiekvienas klubo narys gavo po skirtingą, nespalvintą Šiaurės šalies vėliavą, kurią reikėjo surasti ir teisingai nuspalvinti pagal duotą pavyzdį. Klubo vaikams demonstruotos skaidrės, paruoštos pagal islandų rašytojo Brian Pilkington nuotaikingą knygelę visai šeimai - „Viskas apie trolius“. Vaikai sužinojo viską, ne tik, apie Skandinavijos šalyse gyvenusių trolių išvaizdą, būdą, išmintį, madas ir kitus gyvenimo ypatumus, bet ir tai, jog saulės apšviesti troliai virsdavo akmenimis, todėl dabar Šiaurės šalyse troliai stovi suakmenėję ir stiebiasi į dangų kaip samanomis apaugusios uolos.

Pritemus, žvakių ir žibintų šviesoje dalyvavome skaitymuose. Skaitėme, šiais metais jaunesnio amžiaus vaikams siūlytą, suomių rašytojos Karin Erlandsson  knygos, „Perlų ieškotoja“ ištrauką  - „Pranašystė“.

Šiaurės šalių literatūros savaitė – projektas, skirtas skaitymo skatinimui, pažinčiai su Šiaurės šalių literatūra. Pagrindinė šių skaitymų idėja – skaityti žvakių šviesoje. Kasmet Šiaurės ir Baltijos šalių bibliotekos, mokyklos ir kitos kultūros įstaigos jungiasi prie šios iniciatyvos ir kviečia jaunesniojo amžiaus ir suaugusius skaitytojus pasimėgauti garsiniu skaitymu. Šiaurės šalių literatūros savaitė šiemet kvietė pokalbiams apie svajones ir ilgesį.

                                                                                                                        Virginija Varanavičienė
Ventos miesto filialo bibliotekininkė, NVŠ teikėja

1sss

8sss

***

 Šiaurės šalių literatūros herojai

Lapkričio  17 d. NVŠ programos „Literatūrinė, kūrybinė veikla bibliotekoje“, kurios veiklos finansuojamos iš Valstybės biudžeto, vyko popietė ,,Šiaurės šalių literatūros herojai“, skirta Šiaurės šalių literatūros savaitei. Vaikai susipažino su Šiaurės šalių rašytojais,  jų kūriniais. Pasirinkę po knygą  iš  bibliotekininkės Aurelijos  Gerulskienės surengtos spaudinių parodos  ,,Į  Šiaurę keliaujam“, popietės dalyviai garsiai skaitė knygas,  atsakinėjo į užduotus klausimus, piešė  Šiaurės šalių literatūros herojus.  Nupiešti piešiniai papuošė bibliotekos vaikų erdvę.

Dalia Jencienė
Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus
vaikų erdvės bibliotekininkė, NVŠ teikėja

lapkr17 p.

lapkr.17

***

Ekskursija į Akmenės krašto muziejų

Vykdant užsiėmimus pagal Neformaliąją vaikų švietimo programą ,,Literatūrinė, kūrybinė veikla bibliotekoje" įvyko edukacinė-pažintinė kelionė į Akmenės krašto muziejų. Užsiėmime dalyvavo Vegerių ir Kalniškių kaimo filialų mokiniai, dalyvaujantys Neformalaus vaikų švietimo programoje. Ekskursiją po muziejų pravedė Akmenės krašto muziejaus darbuotoja Sandra Saliamanienė. Vaikai pamatė, kaip išsirita drugeliai, kokių spalvų, formų jie būna. Po ekskursijos po muziejų visi kibo į praktinę užduotį - vėlė iš vilnos drugelius. Vaikams patiko kelionė į muziejų, teorinės ir praktinės užduotys. Dėkojame muziejaus darbuotojai Sandrai Saliamanienei už pravestą ekskursiją ir praktinę užduotį.

Neformalaus vaikų švietimo teikėjai:
Vegerių kaimo filialo vyr. bibliotekininkas Dainius Sarapinas
Kalniškių kaimo filialo vyr. bibliotekininkė Alma Barbora Juciuvienė

drug1

drug5

drug2

drug3

*** 

Tolerancijos diena - svečiuose

Lapkričio 12 d., su NVŠ „Katino Juodžio“ klubo vaikais, pasivaikščiodami išėjome  į svečius - Ventos vaikų dienos centrą. Mus pasitiko vaikų dienos centro direktorė Daiva Urbonė, kuri aprodė centro atnaujintas ir suremontuotas patalpas, papasakojo apie centro veiklą. Sužinojome, kad vaikai čia renkasi ne tik pabendrauti, pažaisti, bet čia vyksta įvairūs užsiėmimai: ruošiamos pamokos, daro darbelius, vaikai mokosi gaminti maistą, kasmet centras dalyvauja „Maisto banko“ akcijoje. „Maisto bankas“ - labdaros ir paramos fondas, renkantis paramą maistu ir dalinantis ją nepasiturinčiais žmonėmis besirūpinančioms organizacijoms. „Katino Juodžio“ klubo vaikai, kartu su vaikų dienos centrą lankančiais vaikais diskutavo apie tuos žmones, kuriems renkamas maistas. Ar jie kitokie, nes nepasiturintys? Nes jiems reikalinga pagalba? Ar visuomet būname draugiški su kitais žmonėmis? Kaip priimame kitokius žmones negu mes? Kalbėjome apie toleranciją... Daugeliui vaikų buvo sudėtinga įvardinti,  ką šis žodis reiškia, bet visi tikrai apie jį buvo girdėję. Aptarėme, jog pasaulyje gyvena daugybė skirtingų žmonių grupių – vyrai, moterys, baltaodžiai, juodaodžiai. Skiriasi jų tikėjimas, jų požiūriai, pomėgiai, išvaizda. Mes galime nemėgti kai kurių iš jų, ir, žinoma, kai kurie gali nemėgti mūsų, tačiau jei visi laikysimės taisyklės, kad skirtumai – ne pagrindas nesantaikai ir patyčioms, kiekvienas galėsime jaustis saugiai. Jei esi tolerantiškas, tai dar nereiškia, kad tu privalai draugauti su tais, kurių nemėgsti. Tai paprasčiausiai supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir turi teisę būti kitoks.

Po pokalbio apie toleranciją, (per multimediją), vaikai žiūrėjo Molėtų kultūros centro lėlių teatro „Rudnosiukas“ spektaklį, pastatytą pagal Aldonos Liepienės knygelę “Baltoji skruzdėlytė“ , kuriame pasakojama apie kitokią - baltą skruzdėlytę.

                                                                                                                       Virginija Varanavičienė
Ventos miesto filialo bibliotekininkė, NVŠ teikėja

1vent

2vent

3vent

***

Virtualios popietės

Lapkričio 3-4 dienomis NVŠ programos „Literatūrinė, kūrybinė veikla bibliotekoje“, kurios veiklos finansuojamos iš Valstybės biudžeto, vyko virtualios popietės. Viena iš popiečių buvo skirta poeto  Jono Mačiulio-Maironio gyvenimui ir kūrybai. Tomas Bazarovas ir Benas Karačiovas garsiai skaitė poeto eilėraščius. Popietės dalyviai kūrė atvirukus, skirtus poetui Maironiui.
Kitos popietės metu vaikai kalbėjo apie robotus ir piešė ateities robotus, pasakojo ir piešė piešinius apie kates. Darbai buvo patalpinti į stendus ir papuošė bibliotekos vaikų erdvę.

Dalia Jencienė
Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus
vaikų erdvės bibliotekininkė, NVŠ teikėja

pop.nvš 11-03-04

***

Širdyje mylėsiu visada...

Prieš pat rudens atostogas susirinkome į „Katino Juodžio“ klubą, ne tik pabūti kartu, bet ir prisiminti, jog netrukus bus Vėlinės, mirusiųjų atminimo ir pagerbimo diena, viena gražiausių lietuvių švenčiamų švenčių, kai tradiciškai lankomi mirusiųjų kapai, uždegama žvakių. Susėdę ratu vaikai klausėsi skaitomos knygelės - „Širdyje mylėsiu visada“ (autoriai: D.Gliori ir A.Durant). Tai jautrus pasakojimas apie lapino mirtį ir jo draugus: ūdrą, kiškę ir kurmį, išgyvenančius draugo netektį. Tai šiltas, už širdies griebiantis pasakojimas, švelniai aiškinantis mirtį. Skaitymo metu, kiekvienas vaikas pasiėmė po žaislą, kurį prie savęs glaudė ir įsivaizdavo prarastą, brangų, išėjusį amžinybėn, artimą žmogų ar mylimą gyvūną. Kartu diskutavome apie mirtį. Kas ji yra? Ką jaučiame, kai miršta brangus žmogus ar gyvūnas? Ar reikia eiti į artimųjų laidotuves? Kodėl? Ar reikia bijoti mirusiųjų? Ar lankyti kapus? Kodėl degame žvakeles? Vaikų nuomone, atsisveikinti su mirusiu reikia, nes jis mus mylėjo, o nuėję į laidotuves - pamatysim jį paskutinį kartą, tai – atsisveikinimas...O lankydami kapelius ir uždegdami žvakutes parodome, kokie brangūs jie mums buvo ir mes jų neužmiršome... Kiekvienas uždegėme po žvakelę savo brangiam išėjusiam ir sudėliojome širdelę su užrašu - „Širdyje mylėsiu visados“. Tada, netikėtai mus aplankė trys „šventės“: „Visų šventųjų diena“, „Vėlinės“ („Ilgės“) ir „Helovinas“. Aptarėme kada, kodėl, kur ir kaip jos buvo ir yra švenčiamos. Kokie šių švenčių panašumai ir skirtumai. Klubo vaikai nutarė, kad kiekviena iš šių švenčių yra svarbi ir graži savaip, tačiau mums, lietuviams, labai svarbu švęsti savo tradicines šventes. Vaikų laukė loterija ir saldūs siurprizai: balionai ir valgomi vaiduokliai. Baigiantis popietei, su NVŠ „Katino Juodžio“ klubo vaikais sudalyvavome miesto šviesos šventėje -  „Šviečianti Venta“. Uždegėme savo pagamintus žibintus. Tie degantys žibintai, tos švieselės naktį, nejučia  priminė Vėlines ir visus brangius mums išėjusius, kurie, kaip ir knygelės herojus lapinas, jo draugams, taip ir mums, ir toliau gyvena prisiminimuose, ir ten gyvens visados...

Virginija Varanavičienė
Ventos miesto filialo bibliotekininkė, NVŠ teikėja

4 

3

***

Šaškių turnyras

Viešosios bibliotekos vaikų erdvėje vykdoma NVŠ programa „Literatūrinė, kūrybinė veikla bibliotekoje“, kurios veiklos finansuojamos iš Valstybės biudžeto. Spalio 27 d. vaikų erdvėje vyko  šaškių turnyras.  Vaikai laukė žaidimo, nes buvo įdomu sužinoti, kuris iš jų yra stipriausias. Žaidėjai  žaidė susikaupę, draugiškai, laikydamiesi šaškių žaidimo taisyklių. Geriausiai sekėsi Eimantui Krištapaičiui. Eimantas nepatyrė nei vieno pralaimėjimo.  Puikiai žaidė Kornelija Tarbiejavaitė, Giedrius Juozauskas, Emilijus Rekašius.  Kiekvienas  varžybų dalyvis  patyrė pergalės džiaugsmą  ir buvo  apdovanoti prizais.  Išsiaiškinę kas stipriausias, vaikai  piešė moliūgus.  Piešiniai papuošė vaikų erdvę.

Dalia Jencienė
Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus
vaikų erdvės bibliotekininkė, NVŠ teikėja


1šaš v. nuotr.

2Šaškių turn.nuotr.

***

Mūsų tautos karžygiai

Viešosios bibliotekos vaikų erdvėje vykdoma NVŠ programa „Literatūrinė, kūrybinė veikla bibliotekoje“, kurios veiklos finansuojamos iš Valstybės biudžeto. Spalio 20 dieną Viešosios bibliotekos vaikų erdvės NVŠ būrelio nariai dalyvavo popietėje ,,Mūsų tautos karžygiai“, skirtoje legendiniams tautos karžygiams. Vaikai susipažino su garsaus Lietuvos – Lenkijos karo vado, vieno žymiausių XVII a. Europos karvedžio Jono Karolio Chodkevičiaus ir vienu iš Lietuvos partizanų vado, ryšininko,  parašiusio knygą ,,Partizanai“,  gyvenimo istorijomis. Popietės dalyviai klausėsi  pasakojimo apie kovas, žiūrėjo dokumentinius filmus, dalyvavo viktorinoje, kūrė atvirukus, skirtus Juozo Lukšos-Daumanto 100 metų gimimo metinėms ir Jono Karolio Chodkevičiaus 400 metų mirimo metinėms. Vaikai parengė stendus, kuriuose eksponuojami jų sukurti atvirukai ir piešiniai. 

Dalia Jencienė
Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus
vaikų erdvės bibliotekininkė, NVŠ teikėja

Nuotr. mūskarž.

Mūsų karžygiai nuotr.

***

Prasminga popietė

Spalio 15 d., vėl rinkomės į „Katino Juodžio“ klubą, pagal NVŠ programos „Literatūrinė, kūrybinė veikla bibliotekoje“, kurios veiklos finansuojamos iš Valstybės biudžeto. Su vaikais prisiminėme, kad ši diena yra Pasaulinė baltosios lazdelės diena ir jos metu kviečiama atkreipti dėmesį į silpnaregius, jų poreikius, bei aplinką, kurią kuriame visi drauge, padaryti tinkamesnę tiems, kas blogai mato. Aptarę šios dienos svarbą, su vaikais nutarėme mūsų popietę įprasminti... Visi kartu išėjome pasivaikščioti po rudenėjantį mūsų miestą, rinkome dar išlikusius, gražiausius rudeninius lapus. Berinkdami sutikome ir „Katino Juodžio“ klubo simbolį - juodą katiną, tik jis išsigandęs mūsų triukšmingo būrio spruko ir pasislėpė. Grįžę į biblioteką vaikai sudėjo lapus išdžiūti, o kol jie džiūvo, kartu žaidėme įvairius žaidimus. Vėliau draugiškai susėdę gaminome žibintus iš stiklainių ir rudeninių lapų. „Katino Juodžio“ klubo vaikų pagaminti žibintai simbolizuoja šviesą visiems tiems, kurie silpnai mato. Žibinto skleidžiama šviesa tamsoje yra užburianti. Šviesa – tai gėrio ir vilties simbolis. Mūsų pagaminti žibintai, tai iš vaikų širdelių siunčiamas mažas saulės spindulėlis tiems, kurie turi regėjimo problemų.

                                                                                                                        Virginija Varanavičienė
Ventos miesto filialo bibliotekininkė, NVŠ teikėja

pras3

pras2

1pras

***

Menu menu mįslę...

Viešosios bibliotekos vaikų erdvėje vykdoma NVŠ programa „Literatūrinė, kūrybinė veikla bibliotekoje“, kurios veiklos finansuojamos iš Valstybės biudžeto. Spalio 13 d. vyko  popietė ,,Menu menu mįslę“.  Popietės metu jaunuosius skaitytojus nudžiugino atvykusi  Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Ramunė  Vėlavičienė su šuniuku Amsiu.  Pareigūnė priminė vaikams apie Europos saugaus eismo dieną,  padėkojo vaikams už piešinius, skirtus Policijos dienai ir kiekvienam įteikė po dovanėlę. Po to bibliotekininkė Aurelija Gerulskienė  garsiai skaitė pasakas, vaikai dalyvavo mįslių minimo konkurse   ,,Menu menu mįslę“. Daugiausiai mįslių atspėjo Eimantas Krištapaitis , Evelina Bergs ir Lukas Grabauskas. Popietės pabaigoje vaikai  bibliotekos kiemelyje kreidutėmis piešė piešinius.

Dalia Jencienė
Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus
vaikų erdvės bibliotekininkė, NVŠ teikėja

menu menu1

Menu menu mįslę2

Popp Menu menu mįslę3

***

Laiškai rudeniui

Akmenės miesto Onos Šimaitės bibliotekoje vykdoma NVŠ programa “Literatūrinė, kūrybinė veikla bibliotekoje” , kurios veiklos finansuojamos iš Valstybės biudžeto.   Ruduo nudažė medžių lapus įvairiomis spalvomis. Ir krenta jie, tarsi laiškai, mums nuo medžių.  NVŠ programos užsiėmimo metu  vaikai rašė laiškus rudeniui. Ant įvairiaspalvių klevų lapų piešė “bobų vasaros” saulę, stiprų rudens vėją, pirmąją baltą šarmą…

Diana Lensbergienė
Akmenės miesto Onos Šimaitės bibliotekos bibliotekininkė,
NVŠ teikėja

ak1

***

Susitikimas su rašytoju  Benu Bėrantu

Spalio 8 dieną Viešojoje bibliotekoje įvyko  susitikimas su vaikų rašytoju, vertėju Benu Bėrantu. Paveikslėlių knygų kūrėjas Benas Bėrantas (gim. 1989m), yra parašęs 4 knygas vaikams : ,,Ponas kampas“, ,,Riešutortas“, ,, Baubaimė“ ir ,,Bambukas yra lėėėtas“. Kūrėjo knygas galime skaityti ne tik lietuvių, bet ir kitomis užsienio  kalbomis: vokiečių, suomių, latvių, graikų, turkų, rumunų, ukrainiečių. Jis yra vienintelis Lietuvoje nepriklausomas vaikų literatūros agentas. Aktyviai dalyvauja Bolonijos, Frankfurto, Londono ir kitose tarptautinėse knygų mugėse. Knyga „Ponas Kampas“ Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus nominuota tarp geriausių 2019 m. paveikslėlių knygų vaikams. Knyga  ,,Baubaimė“ sulaukė tarptautinio pripažinimo- yra  įtraukta į prestižinį „White Ravens“ 2019 katalogą.

Susitikimas prasidėjo vaidinimu. Knygų kūrėjas tapo knygos ,,Ponas kampas“ personažu, mažu berniuku.  Vaikai greitai įsijautė į vaidinimą- atsakinėjo į užduodamus klausimus, patys užduodavo klausimus, pasakojo savo istorijas, linksmai juokėsi iš pokštų.  Vaidinimo metu Benas Bėrantas,  garsiai skaitydamas ištraukas iš savo knygos ,,Ponas kampas“ supažindino vaikus su savo kūryba. Išėjęs iš savo personažo vaidmens, rašytojas papasakojo apie save, savo kūrybos kelią. Susitikimas nepaliko abejingų. Visiems patiko įdomiai, prasmingai ir linksmai praleistas laikas.

Dalia Jencienė
Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus
vaikų erdvės bibliotekininkė, NVŠ teikėja

DSCF2455

DSCF2454

***

Kaip miega gyvūnai?

Mes tikrai žinome, kad pasaulyje saldžiausias ne medus, o miegas. Miegame pavargę, norėdami pailsėti, atgauti jėgas, būti sveiki, žvalūs ir geros nuotaikos. Teigiama, kad suaugusiam žmogui reikia miegoti 7-9 val. per parą, vaikui 8-14 val., kūdikiai ir naujagimiai gali miegoti nuo 12 iki 17 val. , o kiek į akį pučia gyvūnai? Tai ir norėjome išsiaiškinti susirinkę į NVŠ „Katino Juodžio“ klubą, artėjant Pasaulinei gyvūnijos dienai. Apžiūrėję bibliotekoje esančią parengtą spaudinių parodėlę „Kaip miega gyvūnai“, multimedijos pagalba stebėjome skaidrių demonstravimą paruoštą pagal rašytojo S.Paltanavičiaus knygelę „Kaip miega gyvūnai“. Sužinojome, kodėl žolėdžiai gyvūnai miega trumpiau, o plėšrūnai ilgiau, kodėl gyvūnų turinčių „namelius“ miegas ramesnis, o kiškelis būdrauja pasiruošęs, bet kada sprukti. Kodėl būreliais miegoti patogiau ir kokie gyvūnai prieš užmingant ieškosi draugijos. Ar gyvūnai sapnuoja? Koks gyvūnas didžiausias miegalius pasaulyje? Ir dar daug įdomių dalykų... Kartu pasidžiaugėme vaikų paruoštu namų darbu – nufotografuotais miegančiais jų augintiniais. Žiūrėjome nuotaikingą filmuką „Super sleepy pets“, piešėme labiausiai įsiminusius „miegalius“.  Pabaigoje aptarėme, kad miegantys gyvūnai yra nuostabūs ir pritarėme knygelės autoriui, kad niekada jų be reikalo nežadinsime. Juk negražu atimti iš jų tai, kas saldžiausia pasaulyje...

                                                                                                    Virginija Varanavičienė
Ventos miesto filialo bibliotekininkė, NVŠ teikėja

gyvunai

***

Gyvūnai- mūsų draugai

Spalio 6 d. Viešosios bibliotekos vaikų erdvės Neformalaus vaikų švietimo  būrelio nariai rinkosi į popietę ,,Gyvūnai – mūsų draugai“, skirtą Pasaulinei gyvūnijos dienai. Vaikai klausėsi garsiai skaitomų  bibliotekininkės Aurelijos Gerulskienės pasakų apie gyvūnus, patys garsiai skaitė įvairias ištraukas iš jiems patikusių knygų apie gyvūnus, pasakojo apie savo namuose laikomus gyvūnėlius, piešė piešinius. Nupiešti piešiniai papuošė vaikų erdvę. Popietės pabaigoje dalyviai aptarė vaikų elgesio bibliotekoje taisykles ir nutarė, kitos popietės metu, taisykles gražiai užrašyti ant popieriaus ir pakabinti bibliotekoje ant sienos.

Dalia Jencienė
 Skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus
vaikų erdvės bibliotekininkė, NVŠ teikėja

gyv.-mūsų dr. nuotr.pieš.

Gyvūnai mū dr.nuotr.sų

***

Vėl susirinkę bibliotekoje į „Katino Juodžio klubą“ aptarėme visas spalio 1 – ąją minimas šventes, o jų išties daug, tai -  Tarptautinė muzikos, pagyvenusių žmonių, kavos, vegetarų, šypsenos, bei Lietuvos kelių policijos diena. Trumpai susipažinome kodėl ir nuo kada minėtos šventės pradėtos švęsti, koks jų tikslas, į ką jas švenčiant skatinama atkreipti dėmesį. Labiausiai iš dienos švenčių išskyrėme pagyvenusių žmonių dienos minėjimo svarbą. Aptarėme ir prisiminėme savo mylimus giminės senelius, močiutes, babytes, proseneles, dėdes, kitus senyvo amžiaus žmones, kaip svarbu jų nepamiršti, parodyti jiems dėmesį, aplankyti, paskambinti, kad nesijaustų vieniši, prireikus suteikti jiems pagalbą. Vaikai skaitė lietuvių poetų eilėraščius:  J.Degutytės „Mano močiutė“, J.Erlicko „Senelis“, M.Vainilaičio „Anūkės prašymas“ ir kt. Artėjant Tarptautinei mokytojų dienai, vaikai nutarė, kad nori gražiai pasveikinti ir nustebinti savo mylimas mokytojas. Piešėme mokytojų portretus, rašėm gražiausius palinkėjimus ir nuoširdžiausius padėkos žodžius ant rudeninių klevo lapų. Savo širdies šiluma ir darbeliais vaikai su mokytojomis pasidalins antradienį. Tarptautinės šypsenos dieną negailėjome šypsenų vieni kitiems.

                                                                                                    Virginija Varanavičienė
Ventos miesto filialo bibliotekininkė, NVŠ teikėja

venNVS

***

Rudens gėrybės

Ruduo, tai toks laikas, kai sodai ir aruodai prisipildo įvairių gėrybių. Akmenės miesto Onos Šimaitės bibliotekoje parengta rudeninių puokščių ir rudens gėrybių paroda. Prie jos prisidėjo ir NVŠ programos „Literatūrinė, kūrybinė veikla bibliotekoje“ vaikai. Kiekvienas atsinešė po daržovę iš savo daržo, sodo, kurioms klijavo akis, ir taip daržovės atgijo . Sudėtos į pintinėlę tapo didele daržovių šeima.

Diana Lensbergienė
Akmenės miesto Onos Šimaitės bibliotekos bibliotekininkė,
NVŠ teikėja

rudger1

rudger2

***

„Katino Juodžio“ klubas startuoja

Viešoji biblioteka vykdo NVŠ programą „Literatūrinė, kūrybinė veikla bibliotekoje“. Programa finansuojama Valstybės biudžeto lėšomis. Šios programos veikloje dalyvauja ir Ventos miesto filialas. Programoje dalyvaujantys vaikai penktadienio popietę, po ilgos pertraukos, susirinko bibliotekoje. Įvyko NVŠ būrelio atidarymas, kurį pavadinome „Katino Juodžio“ klubu, remiantis anglų rašytojos Rob Scotton vaikų mėgiama knygele „Katinėlis Juodis“ ir pagal bibliotekos vidaus interjerą puošiantį Ventos miesto bibliotekos skaitytojos nupieštą dekoraciją -  Juodą katiną. Juodas katinas dar ir todėl, jog nesilaikysime stereotipų, prietarų, kad juodas katinas neša nesėkmę ir patys niekada nespręsime apie kitus pagal išvaizdą.
 „Katino Juodžio“ klubo atidarymo metu vaikai buvo supažindinti su bibliotekoje esančiu knygų fondu, išsamiau su vaikų skyriumi, kur galima rasti daugybę gražių ir įdomių knygų vaikams. Žaidimo būdu būrelio dalyviai linksmai pristatė save, artimiau susipažino, sužinojo vieni kitų pomėgius. Kartu aptarėme ir išsiaiškinome „Katino Juodžio“ klubo pavadinimo kilmę. Vaikai pasikeisdami perskaitė rašytojos Rob Scotton knygelę „Katinėlis Juodis“. Pasidžiaugė ir suskaičiavo bibliotekoje esančius juodus katinus. Klubo „kačiukai“ buvo supažindinti su būrelio veikla, kurios metu daug skaitysime, sužinosime apie lietuvių ir pasaulio rašytojus, jų išleistas knygas, darysime pristatymus, žaisime, piešime, gaminsime įvairius darbelius, kviesimės svečius, gal net išvyksime į ekskursijas, skatinsime kūrybiškumą, saviraišką, skaitymo pažinimo džiaugsmą bei pozityvų ir draugišką elgesį kolektyve. Susipažinus su klubo elgesio taisyklėmis ir kartu jas papildžius, žaidėme nuotaikingą žaidimą  -  „Pasaka ant tavo nugaros“. Pasilinksminę žiūrėjome trumpą ukrainiečių animacinį filmuką „Once upon a black cat“ apie nelaimingą juodą katinėlį, kurio niekas nemylėjo, šalinosi tik todėl, kad jis buvo juodas. Aptarėme, jog negalima apie kitą spręsti tik pagal išvaizdą ir tikėti prietarais. Pabaigoje „Katino Juodžio“ klubo dalyviai buvo apdovanoti balionais, čiulpinukais, pasivaišino šakočiu ir lydimi geros nuotaikos išsiskirstė iki sekančio susitikimo „Katino Juodžio“ klube.

                                                                          Virginija Varanavičienė
 Ventos miesto filialo bibliotekininkė, NVŠ teikėja

nvs venta1

nvs venta3

***

Mintys apie taiką

 

Viešosios bibliotekos vaikų erdvėje vykdoma NVŠ programa „Literatūrinė, kūrybinė veikla bibliotekoje“, kurios veiklos finansuojamos iš Valstybės biudžeto. Rugsėjo 22 dieną  vyko popietė ,  skirta Tarptautinei Taikos dienai. Būrelio nariai aptarė kokias dideles nelaimes atneša nesantaikos ir karai. Vaikai garsiai skaitė įžymių žmonių ir savo bendraamžių  mintis apie taiką,  kūrė  savo mintis, kurias išdėstė , papuošė ir suklijavo ant popieriaus. Bendrai sukurtas darbas  papuošė vaikų erdvę. 

                                                                                                                                                       Dalia Jencienė
Skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus
vaikų erdvės bibliotekininkė, NVŠ teikėja

pixiz-23-09-2021-13-12-11

***

Pasaka apie rudenį

Viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus  vaikų erdvėje vykdoma NVŠ programa „Literatūrinė, kūrybinė veikla bibliotekoje“, kurios veiklos finansuojamos iš Valstybės biudžeto. Rugsėjo 15 dieną programos mokiniai rinkosi į popietę ,,Pasaka apie rudenį“.  Popietės dalyviai garsiai skaitė įvairias pasakas  apie rudenį, iš klausyto teksto atsakinėjo į  duotus klausimus.  Po to vaikai susipažino su savo bendraamžių sukurtomis pasakomis. Klausydami gražių istorijų, vaikai piešė piešinius ir kūrė  linksmas ir įdomias savo pasakas apie rudenį.  Nupiešti piešiniai papuošė biblioteką.

                                                                                                                                                       Dalia Jencienė
 Skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus
vaikų erdvės bibliotekininkė, NVŠ teikėja

Pasaka apie  rud. vaik.nuotr.

Pasaka apie rudenį pav.  nuotr

***

Neformalusis vaikų švietimas Vegerių kaimo bibliotekoje

Vegerių kaimo bibliotekoje vyksta užsiėmimai su vaikais pagal neformaliąją vaikų švietimo programą ,,Literatūrinė, kūrybinė veikla bibliotekoje”. Artėjant šaltiems orams, peršalimų metui, nutarėme su mokiniais žiemai prisirinkti įvairių vaistažolių. Bibliotekininkas Dainius mokiniams papasakojo daug visokių įdomybių apie vaistažoles, jų svarbą mūsų organizmui. Vaikams buvo įdomu sužinoti, kad lyderių lyderis pagal vitaminą C yra erškėtuogė. Vitamino C, kuris padeda palaikyti gerą imuninę sistemą, erškėtuogėse daug daugiau negu citrinose. Senovės graikai erškėtuoges vadino šunų rožėmis, nes tikėjo, kad jos geriausiai gydo šunų įkandimus. Viduramžiais šis tolimu rožės giminaičiu laikomas augalas buvo labai retas, o juo gydytis galėjo tik turtuoliai. Vaikščiodami gamtoje prisirinkome ne tik erškėtuogių, bet ir šermukšnio uogų, gudobelių ir kitų vaistažolių. Paskui atsisėdę pievoje gėrėme žemuogių arbatą ir valgėme saldumynus, už kuriuos norime padėkoti buvusiai Vegerių kaimo gyventojai Valei.
 
 
Dainius Sarapinas
Vegerių kaimo filialo vyr. bibliotekininkas,
NVŠ teikėjas 
 

my photo collage-122

***

Atkeliavo rugsėjis

Rugsėjo 1 dieną  NVŠ programos „Literatūrinė, kūrybinė veikla bibliotekoje“  mokiniai  rinkosi į popietę „Atkeliavo rugsėjis“, skirtą Mokslo ir žinių dienai.  Dalyviai  pasidalijo įspūdžiais iš  mokyklose  Rugsėjo 1 dienai  skirtų renginių, pasidžiaugė susitikimais su mokslo draugais, aptarė naujienas ir  pradėjo rašyti rašinius ,,Atkeliavo rugsėjis.“   Parašę savo darbus , vaikai garsiai juos perskaitė.  Rašiniai nustebino ne tik nuoširdumu, bet ir temų  įvairove,  minčių gilumu. 

                                                                                                                                                      Dalia Jencienė
Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus
vaikų erdvės bibliotekininkė, NVŠ teikėja

atėjo rugsėjis

***

Aš tarp kitų

Rugpjūčio  25 dieną NVŠ programos „Literatūrinė, kūrybinė veikla bibliotekoje“ vaikų erdvės nariai rinkosi į popietę  ,,Aš tarp kitų“, kurioje diskutavo apie tarpusavio bendravimą. Visi kartu garsiai skaitė knygas apie tai,  kokiu reikia būti, kad vaikai norėtų draugauti, kad pavyktų gražiai sutarti su šalia esančiais, kokie yra pagrindiniai  bendravimo  ypatumai ir ką daryti,  kai draugai susipyksta ir nebedraugauja.  Visi  sutarė, kad  bendravimo reikia mokytis visą gyvenimą ir stengtis   kurti draugiškus  santykius  su kitais. Paskaitę knygas ir pasikalbėję, popietės dalyviai darėsi  draugystės apyrankes, kuriomis papuošė savo rankas.

Dalia Jencienė
Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus
vaikų erdvės bibliotekininkė, NVŠ teikėja

vaikai11

vaikai12

Skaitome vasarai

Rugpjūčio 18dieną Viešosios bibliotekos vaikų erdvės NVŠ programos „Literatūrinė, kūrybinė veikla bibliotekoje“ mokiniai dalyvavo popietėje, skirtoje mėgstamų knygų skaitymui. Visi dalyviai garsiai skaitė ištraukas iš savo mėgstamų knygų. Skambėjo įdomios istorijos apie vilkolakiuką Dolfį, katinėlį Juodį, pasiklydusį girioje stirniuką, Baltųjų debesų gatvę, skoliniautojus, Harry Poterį, Žaidimoriterį999, apie gamtą, Čipoliną, Filipę ir Jojo. Klausydami linksmų, pilnų fantazijos, meilės, gerumo ir keletą bauginančių nuotykių , vaikai aptarinėjo knygas ir piešė savo knygų herojus.

Dalia Jencienė
Skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus
vaikų erdvės bibliotekininkė,
NVŠ teikėja

vaka01

vaka02

*****

Mano miestui gražiausių linkėjimų puokštė

Rugpjūčio 11 dieną Viešosios bibliotekos vaikų erdvėje NVŠ programos „Literatūrinė, kūrybinė veikla bibliotekoje“ mokiniai rinkosi į popietę, kurti linkėjimus savo miestui. Vaikai klijavo karštais klijais karoliukus, iš šermukšnių, medetkų, dobiliukų ir žolyčių darė puokšteles, piešė piešinius ir puošė juos blizgučiais. Visi dalyviai stengėsi padaryti savo darbus kuo gražesnius ir linkėjo savo miestui daug spalvotų gėlių, šilumos, meilės, išmintingumo, saugumo, kad greičiau baigtųsi pandemija, kad gyvenimas būtų linksmas ir nenuobodus, kad žmonės neterštų savo miesto. Baigiantis popietei, Lukas Grabauskas surengė konkursą ,,Atspėk dainą“, kuriame laimėjo visi ir buvo apdovanoti saldainiais.

Dalia Jencienė
Skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus vaikų erdvės bibliotekininkė, NVŠ paslaugų teikėja

vaikai01

vaikai02