2015 metai

2017 07 02

 

Lietuvių mokykla Vašingtone/ Lithuanian School of Washington sveikina Akmenės rajono Viešosios bibliotekos direktorę Zitą Sinkevičienę ir visus bibliotekų darbuotojus.

Akmenės rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos Kalniškių kaimo bibliotekos-filialo knygų eglutė akcijai „Knygų Kalėdos“

Nuotraukos Editos Gaučaitės

IŠ VAIKYSTĖS ATEINA KALĖDOS

   Šv. Kalėdos aplanko didelius ir mažus, jaunus ir senus, atneša šventės džiaugsmą ir šviesą, dovanoja viltį... Kalėdų šviesa aplankė ir Viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrių, atnešė daug džiaugsmo, suteikė vilties. Skaitytojai susirinkę į popietę ,,Kalėdinėj pasakoj burkim svajonę“, vadovaujami skyriaus vedėjos Onos Janionienės mokėsi burtų ir būrimų, žaidė adventinius ir kalėdinius žaidimus, dalijosi Šv. Kūčių ir Kalėdų papročiais.
   VB vaikų literatūros skyrias aktyvistė Vasarė Brazaitė organizavo dalyviams žaidimus, kūrė ir būrė šventinę, kalėdinę nuotaiką.
   Šv. Kalėdos aplankė mūsų skaitytojus, jos atėjo, atnešė dalyviams dovanų, saldumynų, sušildė, apkabino ir nunešė į pasaką, kur būrėme svajonę...

Vaikų literatūros

skyriaus specialistė
Aurelija Gerulskienė

Nuotraukose akimirkos iš renginio:

  Knygom kvepiančios Kalėdos!

 

Akmenės rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius pasipuošė kvepiančia Knygų Eglute!
Kalėdų šviesoje knyga pasidalinkime!

 

Akmenės rajono Viešoji biblioteka ir jos filialai kviečia visus norinčius ir galinčius, geros valios žmones pasidalinti skaitymo džiaugsmu ir paaukoti knygų, kurios palies vaikų širdis ir jausmus. Dovanojamų knygų sąrašus

galima rasti visose Viešosios bibliotekos skyriuose ir filialuose. Taip pat ten galima rasti sąrašus knygynų, kuriuose galima įsigyti šių knygų.

„Knygų Kalėdos 2015“: pasidalinkite savo mėgstamiausios knygos nuotrauka

Seniai žaviuosi lietuvių poeto Vytauto Mačernio kūryba. Perskaičiau 2015 metais išleistą knygą Vytautas Mačernis ,,Sielos paveikslas''. Man šio poeto kūryba - intelektualių vertybių, gyvenimo prasmės ieškančios, nušvintančios sielos istorija. Jo poezija  priklauso lietuvių literatūros filosofinei tradicijai. Cituoju:

,,Kiekvienas atskiras  žmogus - pasaulis savyje,

 Ir  kaip žvaigždė skaisčiai šviečiąs tik atstume."

                                                                      iš eilėraščio ,,Distancijos jausmas" V.Mačernis

Viešosios bibliotekos direktorė
Zita Sinkevičienė

INTERNETINĖS LITERATŪRINĖS SVETAINĖS SUKŪRIMAS VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE

Svetainė skirta bendruomenės narių įtraukimui į literatūrinę interneto svetainę; prieiga prie informacinių technologijų. Per šią įkurtą literatų svetainę Akmenės krašto literatai turės galimybę parodyti bendruomenei savo kūrybą.
Sukurtas tinklalapis adresu www.akmeneskrastoliteratai.lt.  Tinklalapio tikslas: rinkti informaciją apie krašto rašytojus ir publikuoti internete Akmenės krašto literatų kūrybą. Tinklalapis sudaro galimybę komentuoti publikuojamus kūrinius, bendrinti informaciją visuose socialiniuose tinkluose, lankytojas gali palikti kūrybos įvertinimą tinklalapyje. Taip sudaromos sąlygos bendravimui virtualioje erdvėje, padidinama informacijos sklaida, autorių ir jų kūrybos žinomumas. Tinklalapyje yra Video archyvas, kur bus kaupiama vertinga vaizdo medžiaga.  Siekiant padidinti Akmenės krašto literatų video medžiagos sklaidą buvo sukurtas www.youtube.com video kanalas, kuris yra integruotas į tinklalapį. Tinklalapis ir jame publikuojamas turinys yra prieinamas viešai. Autoriai, kurie nori publikuoti savo kūrybą tinklalapyje gali atsiųsti informaciją tinklalapio administratoriui adresu: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. " target="_blank" data-mce-href="mailto: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. " data-mce-href="mailto: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. "> Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. "> Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. " data-mce-href="mailto: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. "> Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. , kuris nemokamai patalpins ją atitinkamoje rubrikoje.
Tinklalapis atlieka ir daugiau funkcijų: meniu  skirtas rėmėjų paieškai,  yra apklausų modulis,  atskiras meniu skirtas renginiams, kūrybos audio archyvas, pritaikymo neįgaliesiems funkcija.

Žodis rėmėjams:

Svetainė „Akmenės krašto literatai“ suteikia krašto kūrėjams galimybę skelbti savo kūrybą internete, bet niekas taip nepaglosto tiek skaitytojo tiek ir kūrėjo širdies, kaip spausdintas žodis. Kviečiame jus didžiuotis savo krašto talentingais kūrėjais ir prisidėti prie jų kūrinių leidybos. Už jūsų finansinę bei kitą paramą ir gerumą atsilyginsime viešumu.

Turinčius noro ir galimybių paremti leidybą prašome rašyti Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. " target="_blank" data-mce-href="mailto: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. " data-mce-href="mailto: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. "> Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. ">i elektroninį paštą.

Projekto vadovė:
Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
direktorė Zita Sinkevičienė
Tel. (8-425)-47011,  mob. 869884563
el. p. Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. " target="_blank" data-mce-href="mailto: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. " data-mce-href="mailto: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. "> Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. "> Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. " data-mce-href="mailto: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. "> Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

 

PROJEKTO FINANSAVIMAS

 

Projektas dalinai finansuojamas nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos įgyvendinamo projekto „Bibliotekos pažangai 2“ lėšomis.

Projekto vykdytojas

Akmenės rajono savivaldybės viešoji biblioteka

Projekto rėmėjas

                      Akmenės rajono savivaldybė


Projekto partneris 

   Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjunga